Şimşek enflasyon 2024 ortasında düşecek dedi ama 2024 yerel seçimleri Mart ayında

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu...

Mehmet Şimşek yem borusunu çaldı! “Enflasyon 2024'ün ortasından itibaren düşmeye başlayacak” dedi. Oysa 2024 yerel seçimleri Mart ayında. İktidar yerel seçimlere bu ekonomik politikalar ile giderse AK Parti tarihinin en büyük başarısını kazanır!!!

Hiç düşündünüz mü? Yıllardır; “Diktatör, sultan, tek adam rejimi, yolsuzluk var, hırsızlık yapılıyor, Beşli Çete, yandaşlara peşkeş var, mutfak yanıyor, atamalarda liyakat değil, sadakat önemli vb..” suçlamalar ile CB Erdoğan'a ve AK Parti'ye bitmek tükenmek bilmeyen bir hırsla saldıran takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası 14 ve 28 Mayıs seçimleri ardından dalgalanmaktan durgunluğa niye geçti?

Ülke kaynakları mütegallibe takiyeci Sabetayist Zümre oligarklarının kasasına akmaya başlayınca bir anda ülkedeki ekonomik kriz ortadan yok oldu! 2 aydır yağmur gibi herşeye yağan zam, vergi, faiz, döviz kuru, ÖTV-KDV artışlarına rağmen illüzyoncu medya ve akademiyasının gündeminde ekonomik kriz var mı? 132 ton altın Merkez Bankası kasasından takiyeci Sabetayist Zümre'nin kasasına transfer edilmiş. "128 Milyar Nerede" diye yeri göğü inletenlerden bu soyguna dikkat çeken, tepki veren var mı?

Millet olarak şu gerçeği kavrayıp buna göre taraf ve tavrımızı belirleyerek yükümlülüklerimizi üstlenmez isek Yahudi kölesi olarak yaşamaktan başka çaremiz yok. Nedir o? "Kim bu devlete, millete ve ümmete ihanet edip Yahudiye hizmet etmiş ise takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi medya ve akademiyası tarafından göklere çıkarılıp kahraman ilan edilmiştir!"

Mehmet Şimşek ile Siyonist CFR üyesi Hafize Gaye Erkan bugün İstanbul'da JP Morgan toplantısına katılacak. JP Morgan kim mi? Dünya finans sektörünü kontrol eden Siyonist Hanedan ailelerinden birisi.

Herkesin unuttuğu bir gerçeği hatırlatalım. Devlet Bahçeli seçim gecesi, "Önümüzdeki günlerde çok şey değişecektir, her şey değişecektir. Öyle gözüküyor. İnşallah Türkiye değişmez" demişti. 2 ayda ülkemizde yaşanılan ve gelecekte de yaşanacak olanlar bu açıklamada gizli. Son 25 yıl ülke siyasetinde yaşanılan büyük devrimlerin tetikleyecisi Devlet Bahçeli! Bahçeli'yi izlemeye devam ediniz!

Devlet Bahçeli'nin seçim gecesi değişime vurgu yaptığı ve "İnşallah Türkiye değişmez" dediği açıklamasının anlamı şu idi. Bahçeli, CB Erdoğan'ın seçim öncesi iktidarı ve kabineyi takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi'ye teslim edeceğini biliyordu. CB Erdoğan'daki bu değişime ve bunun Türkiye'ye çıkaracağı faturaya vurgu yapmıştı Bahçeli.

***

Yaşanacak iktidar kavgası ABD'yi karton gibi yırtabilir

ABD Siyonist derin devleti 2024 Başkanlık Seçiminde ne yapıp edip eski Başkan Trump'ın adaylığını engellemek istiyor. Bunun için Trump hakkında tamamen uydurma onlarca dava açıldı. Ancak şu ana kadar Siyonizm bu konuda bir arpa boyu yol alabilmiş değil. Cumhuriyetçi Trump 2024'de aday olursa kazanacağı kesin. Bu gerçekleşirse ABD içinde iki derin devlet içinde yaşanacak iktidar kavgası ABD'yi karton gibi yırtabilir.

Eski ABD Başkanı Trump, 2024 seçim kampanyasını, "Ya ABD derin devleti yok olacak ya ABD!" mottosu ile yürütüyor. ABD'nde eski bir başkanın Siyonist derin devleti diline dolaması, yıkmak ile tehdit etmesi ve bunu mitinglerde ilan etmesi ülkede iki farklı derin devlet organizasyonunun birbirine karşı ölümüne bir mücadele içinde olmasının yansımasıdır.

Eski ABD Başkanı Trump'in ABD'de başlattığı ve ısrarla sürdürdüğü derin devlet tartışmaları kurulu Siyonist müesses düzenin ciddi bir güç kaybına uğrayarak yıkılmakta olduğunu gösteriyor. Zira iyonizm eski dominant gücünü korumuş olsa Kennedy gibi Trump'ı da çoktan ortadan kaldırmış olurdu! Ama yapamıyor artık. Çünkü artık tek güç değil!

ABD Siyonist derin devletinin dergisi bilinen Foreign Policy, ABD'nin tıpkı Afganistan'da olduğu gibi Ukrayna'da da Zelensky'i kaderiyle başbaşa bırakmaya hazırlandığını yazdı. Sebebi de artan maliyetler ve Rusya ile çatışma ihtimali. Dergi, "Sakın bunu yapmayın" diyerek de ABD yönetimini uyarıyor. Dergi kim adına savaş devam etsin diye çağrı yapıyor? Siyonizm ve İsrail adına tabi!

***

Sığır tv ekranına çıkmış çok matah bişey yapmış gibi övünüyor! " Disney Plus Atatürk dizisini yayından kaldırdı, Kemalistler, CHP'liler sahip çıkmadı. Ama AK Parti sahip çıktı, biz sahip çıktık!" Sığırın övündüğü şeye bak hele... Cehennemin kapısını çalıyor farkında değil sığır.
14 ve 28 Mayıs seçimleri öncesi AK Parti küresel ölçekte kalkınma projeleri ile, büyük yatırımlar ile, üstün teknolojiye dayalı savunma sanayii ile, ülkenin kaynaklarını halkın hizmetine sunmak ile şahsiyetli dış politika övünüyordu. Şimdi ne ile övünüyor? Atatürk'e sahip çıkmak ile! Kimse seçimi kaybetti diye Kılıçdaroğlu'na yüklenmesin! CHP seçimi kazanmış ama haberiniz yok!

***

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanlığından alınması için takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyasının yeni propaganda malzemesi şu: "Kılıçdaroğlu genel başkanlıkta kalırsa 2024 yerel seçimlerinde CHP nal toplayacak!" Peki, aynı CHP bundan önceki yerel seçimlerde 30 yıl sonra yeniden büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanırken genel başkan kimdi?

***

Ehli Sünnet Müslümanlarının Hz. Ali, Hz. Muaviye, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin ve Hulefai Raşidin ile ilgili bütün müktesebatı ve paradigması Şii kaynaklı ve Şia'nın sapkın, küfür, şirk içeren kurgularından ibaret. Bu konuda ümmet içinde Şia, Ehli Sünnet ayrımı ortadan kalmış durumda. Zira herkes Şia'nın çekim alanı içinde hapsolmuş.

***

Dünya Siyonizmi Ege Adalarını ve Yunanistan'ı ABD üzerinden askeri üs haline çeviriyor. ABD Temsilciler Meclisi'nden Ege Adalarına yeni üs kurma kararı çıktı. Elbette tek hedef Türkiye. ABD'nin Akdeniz, Ege ve Yunanistan'daki askeri yığınağının Türkiye'ye askeri müdahale seçeneği dışında başka izahı yok. Ama Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler bu beka tehdidine oralı değil.

O.G.

05 Ağu 2023 - 15:28 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler