HABER-YORUM: YAKIN TARİHİN SAKLANAN GERÇEKLERİ

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medyada bir paylaşımına gelen soruya verdiği cevapta Osmanlı'nın yıkılışından TC'nin kuruluşuna ve bugün etki eden yakın tarihi süreci anlattı. İlgi gören o cevabı okurlarımızla paylaşıyoruz.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, dün yaptığı paylaşımda " Elazığ'ın simgesi çayda çıra çok açık ki YEDİ KOLLU ŞAMDAN. Yani Yahudilerin önemli simgelerinden. Meğerse bunu Elazığlı bir Sabetayist olan Ahmet Hamdi Başaran çizdirmiş. Malum, Sadrazam Talat Paşanın not defterinden Elazığ'a Selanikli 175 Sabetayist Yahudi aile getirtilip Rızaiye ve Nailbey mahallelerine yerleştirildiği tespit edilmişti" değerlendirmelerinde bulunmuş ve Elazığ'ın çok önceden belirlenmiş simgesindeki Yahudilerin 7 kollu şamdan figürüne dikkat çekmişti. 

Geçkil, o figürün Elazığ'ın simgesi yapılmasında Sabetayist Yahduilerin etkisine dikkat çekmişti.

Geçkil'in o değerlendirmesine Çakır Bey adlı bir kullanıcı "Talat Pasa 1874 -1921 yıllarında yaşadığına göre, Yahudileri kimler getirdi de Elazığ'a yerleştirdi, amaçları neydi? Konuyu biraz acarsanız, memnun oluruz" yorumunu yaptı.

Geçkil'in yakın tarihe ışık tutan ve saklanan gerçekleri anlattığı cevabı şöyle:

Çakır Bey; 1897 Basel Siyonist Kongresinde ilk 50 yılda Sultan Abdülhamid'i devirme, Osmanlı Devletini yıkma, Filistin'de İsrail Devleti kurma; ikinci 50 yılda büyük İsrail'i kurma kararı alındı. İlk 50 yıldaki hedeflerin tamamı gerçekleşti. Ancak ikinci 50 yıl olan 1997'de Erbakan Başbakan oldu ve Büyük İsrail'i kurmak için bölgeye getirilen Çevik Güç'ü geri gönderdi.

Sonra Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adıyla Büyük İsrail'i kurmak için Türkiye üzerinden Irak ve 22 İslam ülkesi işgal edilmek istendi.

1 Mart Tezkeresi geri çevrilince ABD ve müttefiki güneyden işgal ettikleri Irak'ta El-Kaide ve diğer cihatçı örgütlerin direnişi karşısında yenilip çekildiler. 6000 asker yanında Trump'ın ifadesiyle 7 trilyon $ kaybeden ABD küresel ekonomik krize girdi. BOP rafa kalktı ve ikinci 50 yılın üzerinden 26 yıl geçti ama Büyük İsrail kurulamadı.

Senin soruna gelince.. Siyonist Kongrede dağılacak Osmanlı Devleti bakiyesi üzerinde İspanya'dan sürülüp balkanlarda iskân edilmiş olan Yahudiler için bir devlet (TC) kurulması da kararlaştırıldı. Ama bir sorun vardı. Osmanlı Devletinde siyasi, ekonomik ve diplomatik güce sahip iki kadim Hristiyan azınlık vardı. Ermeniler ve Rumlar. Bunlar temizlenmeden kurulacak olan Yahudi devleti (TC) sağlıklı ve başarılı olamazdı.

Oluşturduğu Hareket Ordusu ile darbe yaparak yönetimi ele geçiren Selanik merkezli İttihat ve Terakki İktidarı Osmanlı Devletini Siyonistlerin çıkardığı 1. Dünya Savaşına sokup çok cephede savaştırırken.. Önce Ermenilere çete örgütleri kurdurulup Müslüman ahaliye saldırtıldı. Böylece iç savaş çıktı. Bu gerekçe yapılarak 1,5 milyon Ermeni tehcir ile sürüldü.

Anadolu Ermeni azınlıktan temizlendikten sonra sırada Rum azınlıktan temizlenmesi vardı. Yunanlılara Anadolu işgal ettirildi. Başkent İstanbul İngilizlerin işgalinde iken Ankara Hükümeti kurulunca Anadolu'daki işgal kuvvetlerine geri çekilme talimatı verildi. Bu, topluma Yunan'ı denize döktük diye anlatıldı. Rumlar, Türkler size Ermeniler gibi katliam yapacaklar denilerek korkutuldular. Lozan'a konulan Mübadele maddesi gereği Yunanistan'a göç etmeyi cana minnet bildiler. Böylece Anadolu'dan sürülen 1,5 milyon Ermeni ve 2,5 milyon Rum (toplam 4 milyon) yerine Selanik ve çevresinden getirtilen 350 bin Yahudi Türk kimliği verilerek bu iki Hristiyan azınlığın mülklerine yerleştirildi.

İstanbul'daki Ermeni ve Rum azınlığı sürmek için ise İsmet İnönü onlara özel Varlık Vergisi kanunu çıkardı. DP iktidarı ise arta kalanlara yönelik 6-7 Eylül yağma-çapul eylemlerini başlattı. TC'yi kuran İttihatçılar bir yandan 1000 yıllık Selçuklu-Osmanlı Türk-İslam medeniyetinin köklerini kazırken diğer yandan İslam âlimlerini kurdukları İstiklal Mahkemelerinde yargısız infazla idam sehpalarına gönderdiler. İslam'ı yasaklayıp Müslümanları paganist Kemalcı öğreti ile asimile ettiler.

Asıl soruna gelince... Sabetayist Sadrazam Talat Paşanın not defterinde ortaya çıkan 175 Yahudi ailenin Elazığ'a getirtilip Rızaiye ve Nailbey mahallelerine yerleştirilmesi gösteriyor ki tehcir edilen Ermeni mülklerine Selanikli Yahudiler yerleştirilmeye o zamanda başlanmış.

O.G.

01 Ağu 2023 - 15:50 - Analizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?