AMA HEP İKTİDAR SUÇLANIYOR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Ama hep iktidar suçlanıyor
  • İllüzyoncu medya ve akademiyanın en tehlikelisi
  • Bir Eski Türkiye fıkrası
  • Üstelik TSK'nın başarıları MİT'e mal edilerek Hakan Fidan'a PR yapılıyor
  • Ama hazıra dağ dayanmaz sonunda bitecek
  • Kişinin günahı ile küfre girip girmediği nasıl işlediği ve nasıl baktığı ile ilgilidir

***

Takiyeci Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası büyümeden çalışanlar pay alamıyor diyerek asgari ücret zammını karalıyor. Oysa devlette asgari ücret yok. Ekonominin %70'ine sahip ve astronomik kârlar açıklayan Zümre asgari ücretle çalıştırıyor. Fahiş fiyat şampiyonu Zümre'ye ait harami 5 süpermarket zinciri 50 bin şubesinde asgari ücretli çalıştırıyor. Asgari ücret artışına karşı çıkan da Zümre. Özel sektörde sendikalaşmaya geçit vermeyen de Zümre. Ama hep iktidar suçlanıyor. Zümre'nin de inine girilmedikçe bu kirli oyun sürgit devam eder.

Takiyeci Zümre normal ücretlere zam yapmamanın yolunu yine uyanıkça buldu. Asgari ücret taban ücret oldu diyerek çalışanlarının normal ücretlerine zam yapmamaya kılıf yapıyor. Her halükarda kedi gibi 4 ayak üzerine düşen takiyeci Zümre asgari ücretin arttırılmasına karşı direnirken diğer yanda yoksulluk edebiyatıyla iktidarı vuruyor.

Takiyeci Zümre sahibi olduğu 5 soyguncu süpermarket zincirinin 50 bin şubesindeki asgari ücretli çalışanlarının cebine girmeden asgari ücret zammını fahiş fiyatlarla iç ediyor. Diğer yandan da büyüyen ekonomiyi halka yansıtmıyor söylemiyle sahip olduğu illüzyoncu medya ve akademiya üzerinden iktidar aleyhine kamuoyu oluşturuyor. Takiyeci Zümre'nin inine girilmedikçe bu ülkede barış, huzur, istikrar zor.

Büyük sermayeye, ekonominin yüzde 70'ine, bütün sektörlerin lider kuruluşlarına sahip bu ülkenin kadim baş belası takiyeci Zümre konut ve otomotiv sektörüne yaptığı zamları sahip olduğu illüzyoncu medya ve akademiya üzerinden pompalayarak iktidarın düşük faizli krediyle vatandaşı konut ve araba sahibi yapma girişimlerini sabote ediyor. Öte yandan vatandaşın konut ve araba sahibi olması artık hayal diyerek iktidar aleyhine kamuoyu oluşturuyor. Takiyeci Zümre Türkiye'nin beka sorunudur.

***

İllüzyoncu medya ve akademiyanın en tehlikelisi

İllüzyoncu medya ve akademiyanın en tehlikelisi iktidar yanlısı gözüken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yağdanlık ederek Cumhur İktidarının milli ve yerli politikalarına sinsice direniş gösteren takiyeci Zümre mensubu Barlas Ailesine emanet edilmiş olan Sabah ve ATV Grubudur. Takiyeci Zümre medya ve akademiyasının iktidar ve muhalefet kanadını birlikte etki altına almasını sabote eden de sanılanın aksine Deniz Baykal'a ait olduğu söylenen Halk TV'dir.

Kimse Halk Tv'yi tavsiye ettiğimi sanmasın. Saçmasapan yayınlar yapıyor. Ama mesela Akit Tv gibi Zümre'nin kontrolünde değil. Zümre'nin Meral Akşener üzerinden sahnelemeye çalıştığı oyunu bozdu.

***

Bir Eski Türkiye fıkrası

Bir Eski Türkiye fıkrası: Köye giden tahsildar bakıyor ki adamın biri kucağında bir çocuk zıplayarak bir şey mırıldanıyor. Sorunca şu cevabı alıyor: Bu, komşunun çocuğu, avutuyorum, birkaç krş verir. Şu zıplayarak çiğnediğim de bir komşunun mercimek sapı. Biraz mercimek verir. Şu mırıldandığım ise bir komşuya Yasin okuyorum, onun da bir hediyesi olur. Şu fani dünyada geçim zor! Tahsildar şu dünya eğer fani değil de baki olsaydı acaba kaç iş birden yapardın hoca diyor. Eski Türkiye'de din ve din eğitimi yasaklanınca hocalar geçim derdine düştüler. Köye uğrayan tek devlet görevlisi ise vergi tahsildarı.

TC'yi kuran takiyeci Zümre Oligarşisi dini ve din eğitimini yasaklayıp harf devrimi yaptığı için hocalar bir anda işsiz ve cahil kalmışlardı. Büyük çoğunluğu dilencilik yapıyordu. Çocukluğumuzda bizim köye sıkça yabancı hocalar gelir CER dedikleri dilencilik yaparlardı. Köylüler onlara saygın konuk muamelesi yapardı.

***

Üstelik TSK'nın başarıları MİT'e mal edilerek Hakan Fidan'a PR yapılıyor

Takiyeci Zümre Ergenekon, FETÖ deneyimlerinin ardından Pelikan Örgütü ile daha güçlü lakin henüz etkili olamayan bir paralel yapı kurdu. AKP'de, Külliye'de, bürokraside daha geniş, daha sinsi, daha organize bir örgütlenme bu. İlginçtir, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Türkiye ve dünya kamuoyu önünde Hakan Fidan'ı eleştirdiler. Ancak 6 yıldır hala görevde. Üstelik TSK'nın başarıları MİT'e mal edilerek Hakan Fidan'a PR yapılıyor.

***

Ama hazıra dağ dayanmaz sonunda bitecek

TC'yi kuran takiyeci Zümre büyük sermayeye, ekonomik faaliyetlerin %70'ine, medya ve akademiyanın adeta tamamına, bürokrasinin kahir ekseriyetine, sanat-kültür camiasına ve de Siyonist Haçlı Batı desteğine sahip olmasına rağmen eli kolu bağlıymış gibi Türkiye'nin yönetimindeki etkinliğini tümden yitirmiş durumda. Sürekli yanlış yaptığı, hep kaybettiği halde hala potansiyelini koruması ilginç. Ama hazıra dağ dayanmaz sonunda bitecek.

***

Kişinin günahı ile küfre girip girmediği nasıl işlediği ve nasıl baktığı ile ilgilidir

Kişinin günahı ile küfre girip girmediği nasıl işlediği ve nasıl baktığı ile ilgilidir. Özellikle isteyerek mi, istemeyerek mi yaptığı belirleyicidir. Hadislerde var;  İsraillilerden bir fahişe kadın susuzluktan ölecek olan bir kediyi büyük bir çabayla kuyudan su alıp suladığı için cennetlik olmuştur. Hz. Musa bir kişiyi haksız yere öldürmüştür. Eğer kalbinde iman yok ise kişi bütün ibadetleri yerine getirse bile cennete giremez. Amel imanın bir parçası değildir; müminin ahiretteki azığı, sermayesidir.

O.G.

22 Ara 2022 - 18:07 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?