Artık YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE...

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Cuma mesajı
  • Artık YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE...
  • Onlar Kur'an tabiriyle "KİTAP YÜKLÜ MERKEPTİR"

***

Bugün mübarek Cuma. 53 yıldır Millî Görüş Siyonist Haçlı Batı uydusu müstemleke tipi tağuti Kemalcı vesayet rejimini kuran ve yöneten takiyeci Zümre'ye karşı galibane cihad ediyor. Zümre Oligarşisi yönetimden uzaklaştırılıp Müslümanlar iktidara getirildi. Ancak durum istikrar bulmuş değil. Zümre hala örgütlü büyük bir güce sahip. Hak-batıl mücadelesi örtülü şekilde devam ediyor. 2023 seçimi final olacaktır.

***

Ziraat Odaları Başkanı üretici mağdur, tüketici mağdur. Tekel oluşturan süpermarket zincirleri ile tedarikçi ortakları kazanıyor diyerek feryat ediyor. Yasal düzenleme beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan denetimden söz ediyor. Ya, ne denetimi, neyi halleder denetim? Cumhurbaşkanı Erdoğan ahali yerine takiyeci Zümre'nin desteğini almanın daha etkili olduğunun farkında.

Millî Görüş derin devleti takiyeci Zümre Oligarşisi ile mücadelede siyasi alanda galip gelerek Müslümanları iktidar yaptı. Takiyeci Zümre ekonomik gücünü kullanarak medya ve akademiya ile çetin bir direniş gösteriyor. Kontrol ettiği 5 süpermarket zinciri ve tedarikçi ortakları ile sürekli fahiş fiyatları tırmandırıp üretici ve tüketici kesimleri mağdur ederek toplumun büyük bir kesiminin canını yakıyor. İktidar etkin tedbir yerine denetimle göz boyarken kendini kandırıyor.

Takiyeci Zümre harami beşli çete süpermarket zincirleri adına BİM Ceo'sunu konuşturdu. Ama ne konuşturma! Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli, tırmandırdıkları fahiş fiyat furyasına ilişkin konuşan herkese, bütün ilgililere ağza alınmayacak ağır hakaretlerle saldırdı. Takiyeci Zümre düşük profilli bir ağızdan diyeceğini dedi. Bu; devlete, iktidara ve tüm topluma bir savaş ilanıdır. Artık YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE...

BİM CEO'sunun açıklaması şöyle:

(Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı, BİM CEO’su Galip Aykaç, 7. Private Label zirvesinde konuştu. Aykaç, geçtiğimiz yıl zincir marketlere ceza yağdırılması, iktidara yakınlığıyla bilinen medya kuruluşlarına ve son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zincir marketlere ilişkin söylemlerine, Bahçeli'ye adeta savaş ilan etti; "Perakende işletmelerinin enflasyondan arındırılmış sadece nominal kar rakamlarına bakan olumsuz yorum yapan trollere, maaşlı televizyon yöneticilerine, bizleri terörist ilan edenlere, bizlere vicdansız, hatta kansız diyenlere ve bunları gazetede yayınlayarak ahlaksızca bizi çete ilan edenlere ve tabirimi maruz görün çok daha kötüsünü söylemek istiyorum ama müsaadenizle gazeteci müsveddelerine söyleyeceğimiz sözler var" dedi.

'İŞ BİLMEZ YÖNETİCİLERE SÖYLEYECEKLERİMİZ VAR'

Aykaç'ın açıklamaları şöyle:

"'Eğer doğruysa' diyerek ülkenin değerlerine saldıranlara, ilan vermiyoruz diye gazete sayfasını boş bırakanlara, televizyonda salyalarını akıtarak küfredenlere, bilmedikleri konularda biliyormuş gibi yorum yapanlara, peyniri yumurtayı sadece sofrasında görüp peynirle yumurtayla ilgili yorum yapanlara, bu dünyayı size yaşanmaz kılarım diyecek kadar meselelerden bir haber olan, depoyu basıp günlük tüketim kadar bile olmayan yağları halka dağıtırım diyen iş bilmez yöneticilere, mağaza çalışanlarına söyleyin yöneticilerinize bu işin sonu kötü olacak, size burada ekmek yedirtmeyiz’ diyen yerel yöneticilere, ziraatten haberi olmayan İstanbul Ziraat Odası başkanına, FETÖ terör örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var.

'MÜSLÜMAN OLDUKLARINI İDDİA EDENLER...'

Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler. Bu süreçte o bahsedilen zincir marketleri diye altı çizerek söylenen 3 harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve koymaya çalışan, Müslüman olduklarını iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar, kendilerini göreceklerdir. Bunların hepsinde art niyet vardır, algı yönetimi vardır. Bunlara tüketicimiz hiçbir zaman karşılık vermemiştir.

'SİZ HESAP DA BİLMİYORSUNUZ?'

Rakamları söylüyorum, 2022’nin 8. ayın tüketici fiyat endeksini TÜİK yüzde 80.21 olarak açıkladı. Üretici fiyat endeksi yüzde yüzde 143.75, 9. ay yüzde 83.45 tüketici, yüzde 151.50 üretici. 10. Ay yüzde 85.51 tüketici fiyatı, yüzde 157.68 üretici fiyatı. Soruyorum buradan acaba bu rakamları biz mi yanlış okuyoruz? Doğrusunu söyleyecek olan var mı? Siz hesap da bilmiyorsunuz.

'ALGI OPERASYONU'

Bir de üzerine bu yayınları yaparken diyoruz ki doğrusunu söyleyelim, yayına bizi almıyorsunuz. Gıda perakende sektörünün en yükseğinin ettiği kar yüzde 4. Bu 4’ün tamamını da verseniz enflasyon aşağıya gelmez. İşte söylediğimiz tek söz bu. Bunu bile bile 1’e alıp 3’e satıyorlar diyecek kadar alçalan gazetecilere, oda başkanlarına diyorum ki bu algı operasyonunuzun vatandaşta karşılığı yok.

'BRE AHLAKSIZLAR!'

Tüketici Hakları Derneği Başkanı televizyonda açıklama yapıyor. 'Halktan alıyorlar 100’e satıyorlar 400’e' diyor. Kendisinin mail adresini buldum ona mail attım ama hala cevap yok. Dedim ki ‘bizi ikiyle üçle uğraştırma öyle büyük marjlı yerler varsa söyle de oralara yatırım yapalım’. Bu gazetecileri himaye edenlere, bizi hedef gösterenlere başaramayacaksınız diyorum, bizim ülkeyi yönetenlerle bir sorunumuz yok. Bir sorunumuzun olmasına da müsaade etmeyeceğiz. Buradan açık söylüyorum. Biz bu ülkenin temel taşlarıyız, bu temel taşları yerinden oynatmaya da bunların güçleri yetmez.
Bize bakarak ya bir tuğla da ben koyayım bu binanın temel taşına demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan insanlar sizlere ve bizlere bu yakıştırmayı yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz."

‘EVET, İŞTE SPEKÜLATÖR ORADA’

Şeker fiyatlarına ilişkin de konuşan Aykaç şu ifadeleri kullandı:

“Şeker fiyatları, Türkiye Şeker Fabrikaları sitesinin geçen sene bu zamanlardaki fiyatı, 50 kilogramlık çuval fiyatı 212 liraydı. Bugün 950 lira. Bunun perakendedeki fiyat değişiminden biz sorumlu olamayız. Aşağı yukarı üretimin yarısı Türkiye Şeker Kurumu’ndan, diğer yarısı da özel sektörden geliyor. Ama doğru yönetilemediği için geçen sene bir özel sektör şirketinin sahibinin bana söylediklerini aynen tekrar etmek istiyorum: ‘Bu seneki kadar hiçbir zaman kar etmedik’. Evet işte spekülatör orada. Biz değiliz. Oraya bakmak lazım. Buradan bir kez daha değinmekte fayda görüyorum. Eğer tedbir alınmazsa süt ve et konusunda 2023, bu yıldan daha zorlu geçecektir. Bugünlerde süt hayvanlarının girdi maliyetleri çok yüksek olduğu ve yeterli fiyatı piyasada bulamadığı için inekler kesime gitmiştir. Bu kesilen ineklerin de artık sonlarına gelinmiştir. İneği keserek sadece sütü değil eti de kestik. Et fiyatlarının da artacağın bugünlerde kulağımıza geliyor.”

'ASIL MESELE DIŞA BAĞIMLILIĞIN AZALTILAMAMASI'

Sebze ve meyve fiyatlarına da değinen Aykaç şöyle devam etti:

“Türkiye’de 55 milyon tondan fazla sebze ve meyve üretimi gerçekleştiriliyor. Bunun yaklaşık yüzde 30-35 arasındaki kısmı fire olarak ayrılıyor. Geriye kalan 35 ila 37 milyon arası olan tüketilebilir sebzenin yüzde 15’ini perakendeciler satıyor. Geriye kalan yüzde 85’i manavlar, pazarlar, ev dışı kanallar vb.de satılıyor. Soruyorum, bu durumda yüzde 15’lik piyasasını oluşturduğu sebze ve meyveyle enflasyonun sebebi biz olabilir miyiz?. Bu yanlış algıyı hep beraber ortadan kaldırmamız lazım. Domatesi tarladan 0 liraya yani hiç para vermeden alsak bile onun markete gelmesi 7,5 liradır. Çünkü bu marketin bir çalışma maliyeti vardır. Dükkan kirası var, elektrik masrafı var, personel masrafı var, iletişim masrafı var. Tüm bunları alt alta koyduğunuzda domatesin fiyatı bu noktalara gelecektir. Bizi bunun sorumlusuymuş gibi göstermeye çalışanlar var. Bu yanlış algıdan bu ülkeyi kurtarmak zorundayız. Asıl mesele plansız üretim, girdi maliyetlerinin yüksek olması, birçok konuda dışa bağımlılığın azaltılamaması."

Aykaç enerji maliyetlerine de dikkat çekerek “Enerji açığı konusunda yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi kolaylaştırılmalıdır. Tüm iş insanlarımıza bu alana yatırım yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.)

***

Onlar Kur'an tabiriyle "KİTAP YÜKLÜ MERKEPTİR"

Hz. Peygamber (SAS)'den şefaat dilemek şirktir diyen asabi ilahiyatçılar Müslümanların devlette göreve başlarken Kemal'e yemin ettirilmesine ve resmi ideoloji paganist ritüellerinin yaptırılmasına bir şeycik demiyorlar! Kemalcı tağuti rejime uyum gösteren, savunan ilahiyatçılar, tarikatçılar, cemaatçılar, hocalar bel'amdır. Onlar Kur'an tabiriyle "KİTAP YÜKLÜ MERKEPTİR" Onlara uyan yanar.

O.G.

02 Ara 2022 - 19:19 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Cem Koray - ŞOK marketlerde 1,5Lt'lik Saka Su 6,70 Liradan satılıyor. Ben bayiden 12 şişe suyu 35 Liraya alıyorum. Yani bşr şişe su yaklaşık olarak 12 Liraya geliyor. Benim bayiden 12 şişe aldığım yerde ŞOK market firmadan tırlar dolusu alırsa bu suyun tüketiciye ulaşıncaya kadar olan raf maliyeti herşey dahil 1,5 Lirayı geçmez. Düşünün şişe başına yapılan kâr 5,20(6,70-1,5=5,20) Lirayı buluyor. Sadece su satsa bile milyonlarca kâr ediyor. Bu duruma bir an önce çözüm bulunmalı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 22:29


Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?