Geçkil yine haklı çıktı: Ömer Demir, Türkiye'de tencere darbesi yapılıyor, dedi

Yıllar önce daha soğan ve patateste fiyat manipülasyonu bile yapılmamışken Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, 81 ilde 40.000 şubeyle örgütlenen beşli çete süpermarket zincirlerinin ülke ekonomisi için tehdit oluşturduğuna dikkat çekmiş önlemler alınmasını istemişti. Şimdi artık organize oluşturdukları büyük sorunlar direk toplumun cebine yansıyor. Bu gerçeği Türkiye Ziraat Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurul Başkanı Demir mutfakta tencere darbesi yapılıyor diyerek açıklıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

2018 yılından beri Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, market zincirlerinin patates soğanla başlattığı ekonomik teröre dikkat çekiyor ve önlemler alınması gerektiğini belirtiyor.

Üzerinden 4 yıl geçti ve 81 ilde 40.000 şube ile örgütlenmiş beşli çete süpermarket zincirlerinin ülke ekonomisi için ne kadar tehlikeli, olduğu anlaşılıyor. İlginçtir Türkiye'nin kalkınma projelerine, dış politika başarılarına, büyümesine karşın bunlar halkı cebine yansımadığından ilgilendirmiyor diyen illüzyoncu medya ve akademiya ile güdümünde siyaset yapan muhalefet partileri şimdi doğrudan halkın cebine yansıyan bu sorun karşısında sessizler. Zira onlar da beşli çete süpermarket zincirlerinin sahipleri takiyeci Zümre'nin kontrolündeler.

Pandemiden, savaştan doğrudan çok büyük olumsuz etkilenen Avrupa ekonomilerinde bile enflasyon yüzde 10 civarlarındayken Türkiye'de ise yüzde 85 civarlarında seyrediyor.

Türkiye pandemiden ekonomisi büyüyerek çıkan dünyadaki iki ülkeden biri... Pandemiden etkilenmedik.

Ukrayna- Rusya Savaşında tarafsız kalarak dünyanın gerek gıdada gerekse de enerjide mecbur kaldığı bir ülke haline geldik. Dolayısıyla savaş da Türkiye'ye olumsuz etki etmedi.

Peki, pandemide ekonomisi çöken, savaşla enerji krizi yaşayıp fabrikaları bir bir kapanan Avrupa'da enflasyon yüzde 10 dolaylarında seyrederken bu olumsuzluklardan hiç etkilenmeyen Türkiye'de enflasyon nasıl yüzde 85 dolaylarında olur?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, bunun sebebini şöyle açıklıyor:

"Tamamı Selanik Dönmelerine ait tek merkezden yönetilen emperyal sermayenin süpermarket zincirleri siyasi amaçlı suni kıtlık, yokluk, pahalılık yapıyorlar. Ayrıca Anadolu illerinde sermaye birikimine imkân vermeyip parayı hortumlayarak İstanbul'a çekiyorlar. Bu bir beka sorunudur, behemehal çözüm bulunmalıdır."
- GEÇKİL -
"TÜSİAD Selanik Dönmelerinin kuruluşudur. Siyasi mühendislik amaçlı kıtlık, yokluk, pahalılık yapan emperyal sermayenin süpermarket zincirleri de Selanik Dönmelerinindir. TC'nin kurucu iradesini Selanik Dönmeleri temsil ediyor. Erbakan Millî Görüş cihadı ile 40 yılda Selanik Dönmelerini yönetimin dışına itip kamusal alandan uzaklaştırdıkları Müslümanları iktidar yaptı."
- GEÇKİL -

Yani yaşanan takiyeci Zümre ile Milli Görüş derin devleti arasında yaşanan iktidar kavgasıdır. 

Türkiye'deki zamların bu kadar çok olmasının da Dolar'ın bu kadar yükselmesinin de ekonomi bilimiyle bir açıklaması yoktur. 

Geçkil, ekonomi bilimine ters bu durumu şöyle açıklıyor:

" TÜSİAD'ın softa hokkabazları CB  Erdoğan'ı bilime davet ediyor. Ekonomi bilimi diyor ki: ihracat rekor kırıyor, cari açık fazla veriyorsa döviz darlığı olmaz, fiyatı artmaz. Eğer kapasite kullanımı rekor düzeyde ise, üretim çoksa enflasyon olmaz. Ekonomi bilimi ile Türkiye'de yaşanan olumsuzluklar izah edilemez. Zira Türkiye global Siyonist sermaye destekli yerli büyük sermayenin (TÜSİAD) komplosu ile karşı karşıyadır."
- GEÇKİL -

Türkiye'de sadece Geçkil'in dile getirdiği bu gerçekleri Türkiye Ziraat Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurul Başkanı Demir mutfakta tencere darbesi yapılıyor diyerek teyit etti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurul Başkanı Ömer Demir, CNN TÜRK yayınında fiyat artışını ürünler üzerinden örnekler gösterdi. Fiyat artışların özellikle bilinçli yapıldığını söyledi. "Mutfakta tencere darbesi yapıyorlar" dedi.

İşte o videosu:

O.G.

24 Kas 2022 - 11:01 - Analiz

Muhabir  Osman Gürses


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

D E R İ N Ş U U R - Daha nasıl anlatalım işte hakiki milli görüş karargahı lideri Zeki hocamızın fikirlerinin ne kadar kıymetli,milli şuurun oluşması açısından içimizdeki düşmanın tanınması bakımından ne kadar önemli olduğu,doğru bilgiye ulaşmak için doğru haber okumak öğrenmek bilgi sahibi olmak için hocamızı takip edin ettirin elinizden geldiğince sosyal medya da fikirlerini yaymaya gayret gösterin bu çok önemli bir hizmettir hakkı savunmak her kula nasip olmaz bu devrin en büyük cihadı budur her zaman olduğu gibi yine haklı çıktı çünkü ! . . .

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 25 Kasım 00:08