Ne yaparsan yap, Zümre'ye yaranamazsın

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu...

CB Erdoğan ve AK Parti'ye karşı yıllarca, "Çevremizde dost ülke kalmadı. Herkesle düşman olduk. Yalnız kaldık. Dış politika tam bir felaket" diyerek algı operasyonu yapan takiyeci Zümre medya ve akademiyası; Katar'da CB Erdoğan ile Mısır CB Sisi'nin buluşup konuşmasına, "Hani Sisi'nin elini sıkmayacaktın" diyerek yine algı operasyonu yapıyor. Ne yaparsan yap, Sabetayist Zümre'ye yaranamazsın.

Türkiye'nin İsrail ile normalleşme sürecine, CB Erdoğan'ın geçmişte İsrail ile ilgili söylediklerini gündeme getirip itiraz eden tek bir muhalif politikacı, yazar, akademisyen, gazeteci gördünüz mü? Ama Katar'da CB Erdoğan ile Mısır CB Sisi ayaküstü görüştü diye aynı muhalifler, CB Erdoğan'ı geçmişte Sisi hakkındaki fikirlerini hatırlatıp vuruyorlar. Bunların dertleri ne Türkiye, ne Mısır? Tek dertleri İsrail'in menfaatleri!

Türkiye'nin İsrail ile normalleşmesini, 3 Mart 2022'de, "Normalleşmek, helalleşmek, ittifak" başlıklı yazısında savunan Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Katar'da CB Erdoğan ile Mısır CB Sisi'nin ayaküstü verdiği fotoğrafı görünce yıkılmış. Şu sözde radikal dinci kafaya bak... İsrail ile normalleşmeyi savun, Mısır ile normalleşince yıkıl!

Türkiye, İsrail ile normalleşince, "Bravo, tebrikler, doğru bir adım, başarılı bir hamle, olması gereken buydu..." CB Erdoğan, Mısır CB Sisi ile ayaküstü görüşünce, "Hani Sisi katildi, Firavun'du, Tiran’dı, darbeci idi, zalimdi. Ne oldu şimdi?" Ya Sisi zalim, Firavun, Tiran, darbeci de İsrail ne peki?

Türkiye'nin dış politikada İsrail, ABD ve Avrupa'dan bağımsız ve özgür politikalar üretip vizyona koyması, takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi illüzyoncu medya ve akademiyasını kudurtuyor. Takiyeci Sabetayist Zümre istiyor ki, İsrail istedi diye Türkiye komşu ve İslam ülkeleri ile kötü olsun. İsrail istedi diye de iyi olsun! Türkiye kiminle iyi ve kötü olacağına özgür ve bağımsız iradesiyle karar verince takiyeci Sabetayist Zümre kininde geberiyor.

TSK'nın Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'de PKK, PYD/YPG terör örgütüne düzenlediği Pençe-Kılıç harekatı karşısında örgüt elebaşlarının yardım çığlıklarına rağmen İsrail, ABD ve Avrupa ülkelerinden gevezelik dışında herhangi bir karşılık gelmiyorsa, dünyanın yeni süper gücünün Türkiye olduğu gerçeğini görmemek için kör olmak yetmez; ruhsal, fikirsel ve duygusal olarak kaza kırıma uğramış olmak lazım.
Türkiye aynı anda 130.000 km2 bir alanda operasyon yapıyor. İsrail 22.145 km2. Mesaj yerine ulaşmıştır herhalde.

Haber sitelerinde manşet: "Rusya Suriye hava sahasını Türk savaş uçaklarına açtı." Hani PKK ve PYD/YPG'yi Rusya besliyordu, Rus ayısına güven olmazdı! Ne bu şimdi?

NOT: Türkiye'nin hava harekatı hakkında ABD'yi bilgilendirmesi son derece doğru bir davranış. Çünkü bu yapılmadan ABD'ye ait askeri birliklerin de bombalanması, Türkiye ile ABD arasında savaş hali demektir. Türkiye ile ABD arasında yaşanacak bir savaşı ne Türkiye ne ABD kazanabilir. Tek kazanan İsrail olur! Türkiye ve ABD bu savaşta tüm imkanlarını kaybedince İsrail'in Büyük İsrail Krallığını kurması için herşey hazır hale gelir.

***

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan hoşlanmayan AK Partililer

Süleyman Soylu; Takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyasının CB Erdoğan dışında kin ve nefret ile düşmanlık ettiği AK Parti içinde ki birkaç isimden birisi. Diğerleri Mustafa Şentop, Hulusi Akar, Nureddin Nebati, Şahap Kavcıoğlu ve Fahrettin Altun. Demek ki diğerleri sağlama alınmış!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan hoşlanmayan AK Partili isimler medyada haber oldu. Kim bunlar? Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Hakan Fidan, Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak! Takiyeci Sabetayist Zümre medyası bir haber yaptığında mutlaka içine zehir katar! Binali Yıldırım ve Hulusi Akar'ın Süleyman Soylu'dan rahatsız oldukları tam bir palavra. Çünkü Yıldırım, Akar ve Soylu, Milli Görüş Derin Devleti’ne bağlı!

***

TSK, Suriye'de ve Irak'ta PKK, YPG/PYD terör örgütü hedeflerini vurdu. Hava bombardımanı ile sahaya hakim olmak mümkün değildir. Askerinizin postalı hangi toprağa basıyorsa orası sizin demektir. Hava harekatının ardından kara harekatı gelir mi? Böyle bir hazırlık var mı?

İsrail var olduğu müddetçe Türkiye'nin terör belasından kurtulması imkansızdır. Türkiye, terör belasından tamamen kurtulmak istiyorsa İsrail ile savaşı göze almalı. Sonuçta 40 yıldır PKK, YPG/PYD terör örgütü ile mücadele ediyor ama hala kurtulamadı. Bir 40 yıl daha terörle mücadeleye 2,5 trilyon dolar harcayıp binlerce asker, sivil kayıp vereceğine bataklığa yönelmeli.

Taksim'deki bombalı eylemde 2 İsrailli askerin, "Biz buradayız" mesajı vermesi karşısında benim beklentim Irak ve Suriye'nin kuzeyine hava bombardımanı yapmak değildi, daha başka eylem bekliyordum doğrusu... Elbette Irak ve Suriye'ye yapılan hava harekatı oldukça değerli. Ama benim gönlümden geçen bu değildi. İçim soğumuş, kalbim mutmain olmuş değil.

Türkiye, 40 yıldır terörle mücadelede sinekleri (PKK, YPG/YPG) hedef alıyor. Oysa sinekleri üreten bataklık (İsrail) değil mi? Bataklığı kurutmak yerine kim sinekler ile uğraşarak başarılı sonuç elde etmiş!

Türkiye'nin en üst seviyeden, "Taksim'de bombalı eylemden bize verilen mesajı aldık. Daha ağır şekilde cevap vereceğiz" şeklinde dünyaya ilan ettiği karşılık, Kuzey Irak ile Kuzey Suriye'nin bombalanması mıydı? Kuklalara, taşeronlara, piyonlara, uydulara isteğiniz kadar bomba atın, tek bir tane kuklacının bile burnu kanar mı? Kuklacının kuklasını düşündüğü nerede görülmüş?

Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyine yapılan hava harekatı ile Yunanistan'ı tehdit eden paylaşımları görünce, "Yok yok diyorum. Bu millet adam olmayacak!" Yunanistan kim ya? Türkiye'nin dengi mi? Niye kimse “İsrail ayağını denk al demiyor?” Bu nasıl bir iflah olmaz, uyuşmuşluk, şuursuzluk ve narkozlanmışlık böyle.

Türkiye'nin Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'de PKK, YPG/PYD terör örgütlerine başlattığı hava harekatı ile ilgili TSK'ya destek ve başarı dileklerinde bulunmayanlardan birisi de İngiliz Temel ve SP kabuk yönetimi. Bu ihanetin karşısında bile SP'ni hala Milli Görüş zanneden varsa ahmaklığına doymasın.

TSK, Kuzey Irak ve Suriye'de terör örgütlerini bombalıyor. Neredesin TÜSİAD? Niye sesin çıkmıyor? Her konuda ilgili ilgisiz ahkam kesmeyi biliyorsun da terörle mücadeleye sıra gelince neden üç maymuna dönüşüyorsun? Ses verirsen patronun İsrail öfkelenir diye mi korkuyorsun?

***

Orhan Bey'in fikri bu, katılmasak da saygı duyacağız mı diyecekler yoksa..

Orhan Gencebay, CB Erdoğan'ın sergilediği milli duruşa muhalefet etmenin yanlış olduğunu söyledi. Şimdi, CB Erdoğan'ı diktatör ilan edip CBHS'ni de totaliter rejim diye tanımlayan sözde insan hakları, fikir ve ifade hürriyeti ile özgürlük şampiyonu takiyeci Sabetayist Zümre Kemalcıları izleyin bakalım, Orhan Gencebay'a ne yapacaklar? Orhan Bey'in fikri bu, katılmasak da saygı duyacağız mı diyecekler yoksa...

***

Hala TSK'ya ve operasyon'a destek açıklaması yok

Pençe-Kılıç harekatının üzerinden 24 saat geçti. İngiliz Temel ve SP kabuk yönetiminden hala TSK'ya ve operasyon'a destek açıklaması yok. HDP bile aleyhte açıklama yaptı, SP inatla suskunluğunu koruyor. SP kabuk yönetimi açıkça Kandil'den taraf. Hala mı Saadetçilerin aklı başına gelmeyecek? Bu nasıl bir nasipsizlik, kokuşmuşluk böyle.

***

Operasyonun kilidini Hakan Fidan açmış

Hakan Fidan bu sefer de Pençe-Kılıç operasyonu ile gündemde. Operasyonun kilidini Hakan Fidan açmış. Öyle diyor takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi illüzyoncu medya ve akademiyası. Hakan Fidan olmazsa kolluk güçleri neye yarar ki? Peki, Taksim'deki bombalı eylemi gerçekleştiren kadın teröristin 4 ay İstanbul'da çalışarak yaşamasındaki istihbarat zafiyeti hakkında kim kalem oynattı?

***

En ucuzu 1 milyondan en pahalısı 9 milyona kadar çıkıyor

"Ekonomi battı, iflas etti, halk geçinemiyor, aç, perişan, hayat çok pahalı" diye dijital medyada ki hesaplarından duyar kasıp halkçı, emekçi geçinen ne menem solcu/sosyalist oldukları belirsiz sözde sanatçı güruhun yılbaşı gecesi alacakları ücretlerle ilgili bilgisi olan var mı? En ucuzu 1 milyondan en pahalısı 9 milyona kadar çıkıyor.

***

Yahudi medyasının ayağı okka, ne derse o!

Devlet Bahçeli ve MHP, illerde ve büyükşehirlerde düzenlediği mitinglerde meydanları patlatıyor. Ama takiyeci Zümre'nin ederi belli 5'inci kolcusu anket firmaları, Meral Akşener'in miting yapacak toplumsal kitlesi bile olmayan İP'sizlerini ısrarla MHP'den 2 kat daha fazla oy alıyor diye parlatıyor. Yahudi medyasının ayağı okka, ne derse o!

***

Yılbaşına kadar ortada Millet İttifakı kalırsa belki!

Millet İttifakı'ndan, "Adayı yılbaşından sonra açıklayacağız" mesajları geliyor. Yılbaşına kadar ortada Millet İttifakı kalırsa belki! Hadi diyelim kaldı bir değil, birden fazla aday açıklanacak!

O.G.

21 Kas 2022 - 12:15 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.