Twitter'ın Siyonizm'in kafesinden kurtarılması İbrahim Kalın'ı rahatsız etti

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ileri ilişkileri olan Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden İbrahim Kalın'ı rahatsız etti. Kalın, Musk'ın kuş artık özgür tweetinin altına 'ya da başka kafese girdi' cevabını verdi. Kalın daha önce de Erdoğan'ın aksine söylediği söz ve çıkışları ile ilginç ziyaretçi ve pozlarıyla da dikkatleri üzerine çekmişti.

Türkiye'nin basın baronu Erol Simavi'ye 'Hürriyet'i satar mısın' diye sorulduğunda 'insan hiç hürriyetini satar mı' cevabını vermişti.

Ancak daha sonra Milli Görüş derin devleti ülkede hakim konuma gelip önemli hamleler yapmaya başlayınca can güvenliğinin olmadığını gören Erol Simavi Hürriyet'ini satarak yurt dışına kaçmıştı.

Erol Simavi için Koç'un gelinini alıkoyup günlerce hapsettiğini ve hiç kimsenin aleyhinde tek bir kalem oynatamadığını belirtirsek nasıl bir güce hükmettiğini anlamış olursunuz. Tabi onu alt eden gücün büyüklüğünü de...

İşte aynı yöntem  Dünya Siyonizm'inin özgürlüğü demek olan Twitter için de uygulandı. Twitter Trump yanlısı senatörlerce soruşturma, el koyma tehdidiyle uyarıldı, eş zamanlı olarak Elon Musk satın alma teklifini iletti. 

Bu süreçte teklif kabul edilse de süreç epey zorlaştırıldı ve uzatıldı. Ancak sonuçta Musk Twitter'ı kesin olarak satın aldığını resmen duyurdu.

Twitter'ın Siyonizm'in kafesinden kurtarılması İbrahim Kalın'ı rahatsız etti

Musk bunu iki önemli mesajla duyurdu. İlk olarak satın aldığı Twitter merkezine lavaboyla gelen Musk dünyanın tüm alanlarını da Siyonizm'den temizleyeceğinin mesajını veriyordu.

Twitter'ın Siyonizm'in kafesinden kurtarılması İbrahim Kalın'ı rahatsız etti

Öte yandan resmi Twitter hesabından ise "Kuş artık özgür" paylaşımı yaparak Siyonizm'in kafesinden kurtarıldığını belirtti.

Ancak ilginç bir şey oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ileri ilişkileri olan Musk'ın bu tweetinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındakilerden olan sözcüsü İbrahim Kalın rahatsız olmuştu.

İbrahim Kalın, onaylı hesabından Elon Musk'a "Ya da başka bir kafese koyuldu?" cevabını verdi.

Twitter'ın Siyonizm'in kafesinden kurtarılmasından Kalın neden rahatsız olmuştu ki?

Öyle ki Musk Türkiye'nin 5B uydusunun fırlatmaması için pek çok tehdit, şantaj, engellemeye maruz kllırken hiçbirini dinlemeyip bu işlemi gerçekleştirmişti.

Bununla da yetinmeyip Türkiye ile pek çok ilki de hayata geçireceklerinin altını çizmişti.

Türkiye ve Erdoğan ile ileri ilişkileri olan böyle bir Musk'ın Twitter'ı satın alması neden Cumhurbaşkanının en yakınındaki ismi bu kadar rahatsız etmişti?

Aslında Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Kalın'ın ihanetlerine sıklıkla dikkat çekiyor. Gerek İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya alınma sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ters açıklamaları gerekse de ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'in Kalın'a PR çabaları üzerine değerlendirmelerde bulunmuştu.

Wikileaks belgelerinde kod numarasına kadar deşifre olmuş Kalın hakkındaki bu değerlendirmeleri okuyunca Twitter'ın Siyonizm'in kafesinden kurtarıldığından neden rahatsız olduğunu daha iyi anlamış olacaksınız.

İşte o değerlendirmeler:

  • "TÜSİAD'ın cinsine, cibilliyetine alenen okuyabilen CB Erdoğan neden deşifre edilmiş bir İbrahim Kalın'ı Külliye'de tutuyor? İbrahim Kalın Külliye'nin emniyet süpabı mı; yoksa çift yönlü mü çalışıyor?"
  • "İsveç, Finlandiya bölücü terör örgütü PKK'ya silah veriyor, Türkiye'ye ambargo koyuyor. NATO'ya girmek isteyen bu ülkeleri Türkiye istemiyor. Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası bu iki ülkeden yana tavır sergiliyor. Yani Zümre de PKK'nın desteklenmesine onay veriyor. AKP de Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vermiyor. Zümre  yeni paralel yapı Pelikan'la Külliye'yi de, devleti de, AKP'yi de etkiliyor. İbrahim Kalın kapı açık derken.. CB Erdoğan hiç gelmesinler diyor. İhanet büyük!"
  • "Türkiye'nin iç ve dış politikasıyla ilgili stratejik birçok konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan başka sözcüsü İbrahim Kalın başka konuşuyor. Bu iki başlı görüntünün nedeni Külliye, bürokrasi, AKP içinde yeni bir paralel yapı oluşturan Pelikan Örgütüdür. İbrahim Kalın Pelikan Örgütünün mü Cumhurbaşkanı'nın mı sözcüsüdür?"
  • "ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Türkiye'yi çat kapı komşusu yaptığı süreçte hep iki kişiyle görüştü: İbrahim Kalın, Hakan Fidan. Jeffrey'nin Hakan Fidan'la görüşmeleri haliyle medyaya yansıtılmadı. Ancak İbrahim Kalın'la görüşmeleri her defasında medyaya yansıtılırken Kalın'ın eli cebinde havalı havalı dururken Jeffrey elleri önünde bağlı zavallıca pozlar veriyordu. Kapalı kapılar ardındaki görüşmelerde kimin kimin önünde el bağlayıp buyur efendim dediğini kamuoyu öğrenemedi. Medyaya servis edilen pozlarda ise Jeffrey İbrahim Kalın'a PR yaptırmak için elinden geleni ardına koymadı. Bizim ipliğini pazara çıkarmaya çalıştığımız takiyeci Zümre hala topluma goyim (Tevrat'a göre Yahudi olmayanlar güdülecek sığır) muamelesi yapıyor."
  • "Şu İbrahim Kalın'ın uyanıklığını görüyor musunuz? İrili ufaklı ne olsa Cumhurbaşkanımızın emriyle yaptık diyerek söze başlıyor. Balıklı Rum Hastanesindeki yangını bile Cumhurbaşkanının emriyle söndürdük diyor. Bununla bir taştan iki kuş vurmaya çalışıyor. Bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlılığını göstererek yalakalık yapıyor. Diğer yandan tek adam, diktatör görüntüsü vererek her ne olsa Cumhurbaşkanı talimatıyla yapıldığı izlenimi oluşturuyor. Sonuçta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diktatör ve yalaka sever algısı yapıyor."
  • İbrahim Kalın yazdığı kitabı müftülüklere gönderip camilerde imam ve müezzinlere sattırdı. Bu haber değeri büyük skandal olayı defalarca paylaştık. Medya, akademiya ve muhalefet partileri sağır sultan kesilip üç maymunu oynadılar. Olay karanlığa gömülüp yokluğa mahkûm edildi. İşte bu, takiyeci Zümre'nin gücüdür.
  • Ankara'da ikamet eden Elazığlı bir müteahhit (isminin açıklanmasını istemedi) El-Aziz Gazetemize şunu dedi: İbrahim Kalın CHP Elazığ milletvekiline çok yağlı-ballı ihaleler veriyor! Sessiz kalan sayın milletvekili bir açıklama yaparsa aynen yayınlarız. İlginçtir, iktidar yanlısı Elazığ medyası sayın milletvekiline bu soruyu soramıyor!

-GEÇKİL-

O.G.

# İBRAHİM KALIN İLE İLİŞKİLİ:

30 Eki 2022 - 15:40 - Analiz

Mahreç  Osman Gürsesgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?