ESKİ TÜRKİYE'DEN BİR ÖRNEK VERELİM DE GÖRÜN ÖZGÜR GAZETECİLİK NASILMIŞ?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Cuma mesajı
  • Eski Türkiye'den bir örnek verelim de görün özgür gazetecilik nasılmış?
  • Takiyeci Zümre'nin dertleri çok, say say bitmez
  • Kılıçdaroğlu Zümre mensuplarını CHP'den bir bir ayıklıyor
  • Bölücü Kürtleri partisinden aday gösterip Meclis'e sokan SODEP'in lideri Erdal İnönü'ydü
  • 4 yadsınamaz gerçekle TC'nin kuruluşu

***

Bugün mübarek Cuma. Başkent İstanbul'u İngilizler İttihat ve Terakki Partisi iktidarında işgal ettiler. 5 yıl devam eden işgal sırasında TC'yi de bir grup ittihatçı paşa kurdu ve yönetti. Osmanlı Devletini Selanik Dönmesi Jön Türkler Türkçülük yaparak yıktılar. TC'nin resmi ideolojisi Kemalcılık İslam düşmanlığını Türkçülük adına yürüttü. Erbakan Millî Görüş cihadı ile Selanik Dönmesi takiyeci Zümre Oligarşisini yönetimden uzaklaştırıp Müslümanları iktidar yaptı.

***

Eski Türkiye'den bir örnek verelim de görün özgür gazetecilik nasılmış?

Bu takiyeci Zümre özgür medya, bağımsız gazetecilik deyip duruyor ya Eski Türkiye'den bir örnek verelim de görün özgür gazetecilik nasılmış? 12 Eylül Darbesinin ilk günlerinde Rauf Tamer Tercüman'daki köşesinde "sen Kenan Evren'din şimdi Kenan Evrensel oldun" diye övgüler, güzellemeler dizmişti. Sonra Evren'in ABD'ye ve Zümre'ye dirsek atıp Erbakan'la birlikte  hareket ettiği anlaşılmıştı. Ancak Zümre nasıl bir strateji izleyeceğini belirleyemiyor, zaman akıp gidiyordu. Rauf Tamer bu duruma isyan ederek şunları yazıyordu: "İnsaf edin ya, biz stratejist değiliz. Ülkeyi biz yönetmiyoruz. Biz heykeltraşız, neyi yapacağımızı söyleyin ne  yontacağımızı bilelim. Aylardır rolantide yazıyoruz, bir şey demiyoruz. Okuyucularımız gına getirdi. Ne yapacaksak söyleyin." Demek ki neymiş gazeteci stratejist değilmiş, takiyeci Zümre'nin karanlık odasından gelen talimatlar doğrultusunda ne isteniyorsa o doğrultuda yazan emir erleriymiş. Dönemin en ağır topu gazetecisi böyle diyordu. Kimse de demiyordu ki ülkenin nasıl yönetildiğinden sana ne? Sen olup biteni kendi bakış açından nasıl görüyorsan öyle yansıt ama yok. Zümre bütün gazetecileri farklı enstürmanlarla aynı parçayı çalan orkestra gibi kullanıyordu. Ne özgürlüğüymüş?

***

Takiyeci Zümre'nin dertleri çok, say say bitmez

6'lı masa partileri mühendislik projesi çıkmaza giren takiyeci Zümre şaşkın. Kılıçdaroğlu'na sen aday olma diyebilmek için Meral Akşener'e ısrarla ben aday değilim dedirtti. Kılıçdaroğlu'nun adaylıktan vazgeçmediği görülüyor. Bu durumda İyi Parti'den başka aday göstermek bir dert ısrarla aday değilim diyen Meral Akşener'i aday göstermek başka bir dert. Her parti adayını gösterirse muhalefetten kimsenin kazanamayacağı ortaya çıkar ve millet bir daha sandığa gitmemek için ilk turda işi bitirmek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yeniden seçebilir endişesi başka bir dert. Kılıçdaroğlu 6'lı masanın tek adayı gösterilse çok oy alacağı muhakkak olacağından böylece CHP liderliğini sağlamlaştıracağı için Kılıçdaroğlu'ndan kurtulamamak başka bir dert. Kılıçdaroğlu seçimi kazanacağına Cumhurbaşkanı Erdoğan kazansın daha iyi olur düşüncesi başka bir dert. Takiyeci Zümre'nin dertleri çok, say say bitmez.

***

Kılıçdaroğlu Zümre mensuplarını CHP'den bir bir ayıklıyor

Dersim'e katliam yapmış CHP zihniyetini Dersimli Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sahiplenmesini, savunmasını, devam ettirmesini istemek büyük haksızlık olmaz mı? CHP'nin bu katliamcı zihniyetinin kurucu iradesini temsil eden takiyeci Zümre Kılıçdaroğlu'nun yenileme, değiştirme, Türkiye'nin yerli ve milli bir partisine dönüştürme stratejisine var gücüyle karşı çıkıyor. Ama herhangi bir başarı gösteremiyor. Takiyeci Zümre asıl sahibi olduğu CHP'nin başından Kılıçdaroğlu'nu bütün çabalarına rağmen alamazken Kılıçdaroğlu Zümre mensuplarını CHP'den bir bir ayıklıyor. Bu yüzden takiyeci Zümre illüzyoncu medya ve akademiya gücüne, aldığı dış desteğe ve namütenahi ekonomik imkânlarına rağmen bir siyasi mühendislik projesini hayata geçiremiyor.

***

Bölücü Kürtleri partisinden aday gösterip Meclis'e sokan SODEP'in lideri Erdal İnönü'ydü

Takiyeci Zümre Kemal Kılıçdaroğlu'nu HDP'yi, PKK'yı desteklemekle suçluyor. Oysa HDP'nin atası HEP'i kuran bölücü Kürtleri partisinden aday gösterip Meclis'e sokan SODEP'in lideri Erdal İnönü'ydü. Zümre kendi mensubu olan Erdal İnönü'nün işlediği suçu Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu'nun sırtına sarıp günah keçisi yapıyor. 85 milyonluk koca ülkede ya, bu HDP'yi Türkiye'nin başına bela eden Erdal İnönü'ydü Kemal Kılıçdaroğlu'nun bunda bir suçu yok diyecek kimse çıkmıyor.

***

4 yadsınamaz gerçekle TC'nin kuruluşu

Yadsınamaz gerçek-1: TC başkent İstanbul'un İngiliz Donanması işgali altında olduğu 1918 ilâ 1923 beş yıl içinde kuruldu ve İngilizlerle Lozan'da anlaşma yapılarak tescillendi. Fazla söze gerek var mı?

Yadsınamaz gerçek-2 : İngiliz Donanması geçilmez denilen Çanakkale'den geçerek başkent İstanbul'u işgal ettiğinde bir darbe ile Abdülhamid'i devirip yönetimi ele geçiren İttihat ve Terakki Partisi iktidardaydı. TC'yi kuran paşalar da İttihatçıydı.

Yadsınamaz gerçek- 3 : "Büyük taarruz 26 Ağustos 1922'de Afyon'da başladı, 9 Eylül 1922'de İzmir'de bitti. İşgal altındaki onca Anadolu ilinin kurtarılması ve "30 Ağustos Zaferi" bu 14 günde imkânsız gerçekleşmez. İşgal orduları talimatla çekildiler ve hiç savaş olmadı. Büyük tepki gösterilen İzmir BŞB afişindeki "Barışın 2. Yüzyılı" gerçeği yansıtıyordu.

O.G.

28 Eki 2022 - 18:26 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?