ÇANAKKALE GEÇİLMEDİYSE İNGİLİZ DONANMASININ İSTANBUL'U İŞGALİ NASIL MÜMKÜN OLDU?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Çanakkale geçilmediyse İngiliz Donanmasının İstanbul'u işgali nasıl mümkün oldu?
  • Mahir Ünal'ın latin harflerine geçiş ve Türkçe'nin yozlaştırılıp güdükleştirilmesi ile ilgili sözleri
  • Takiyeci Zümre 6'lı masadan fişi çekince ortalık curcunaya döndü
  • Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onlar da istemiyor

***

1918'den 1923'e kadar tam 5 yıl başkent İstanbul'u işgal altında tutan İngilizlerin bir gemiye bindirip Samsun'dan çıkarma yaparak Anadolu'ya gönderdiği İttihatçı paşalar takiye yaparak bu süreçte birtakım faaliyetler sonucu TC'yi kurdular ve İngilizlerle birlikte Lozan'da resmiyet kazandırdılar. Ardından İngilizler İstanbul'un işgaline son verip "geldikleri gibi gittiler." Zira gelirken de giderken de İngilizlere tek mermi sıkılmadı. İstanbul'u terk ettikleri 6 Ekim 1923'ten 3 hafta sonra 29 Ekim'de Cumhuriyet ilan edildi. TC'nin nasıl kurulduğu böyle boncuk gibi ortadayken ayrıntıları konuşmaya, tartışmaya gerek var mı?

Osmanlı Devletini 1. Dünya Savaşına sokarak çok cephede birden savaştıran Selanik Dönmelerinin kurduğu İttihat ve Terakki Partisi iktidarı Sultan Abdülhamid'i devirerek darbeyle yönetime gelmişti. Osmanlı Devletinin son varlığını planlı bir ihanet savaşı olan Çanakkale'de yok ettikten sonra İttihat ve Terakki İktidarında İngiliz Donanması Boğaz'ı geçerek başkent İstanbul'u 5 yıl boyunca işgal etti. İttihatçı paşalar bu süreçte TC'yi kurdular ve İngilizlerle birlikte Lozan'da tescillediler. Buna rağmen bir asrı aşkındır Çanakkale geçilmez sloganıyla bir millet uyutulmaktadır. Çanakkale geçilmediyse İngiliz Donanmasının İstanbul'u işgali nasıl mümkün oldu? Bu süreçte TC'yi kuran takiyeci Zümre Oligarşisi bunu açıklayamadığından İstanbul'un işgalini karartıp milletten saklayarak yok saydı. Bu nedenle de İstanbul'un kurtuluş günü kutlanmadı. Urfa'nın, Antep'in, Maraş'ın, İzmir'in işgalini herkes biliyor da İngilizlerin İstanbul'u işgal ettiğini akademisyenlerin bile çoğu bilmiyor. Takiyeci Zümre bir dizi ihanet, darbe, suikast sonucu yönetimini ele geçirdiği Osmanlı Devletini soktuğu savaşlarda tüketerek yine bir dizi hile, entrika ve takiyeyle TC'yi kurdu ve onlarca yıl yönetti. Erbakan Milli Görüş cihadıyla Zümre Oligarşisini yönetimden uzaklaştırıp Müslümanları iktidara getirdi.

Erkan Yolaç uzun yıllar süren ünlü Evet-Hayır Programını sunarken bazıları evet deyince şaka yaparak, bu sayılmaz, devam edelim, derdi. Bir asrı aşkındır Çanakkale Geçilmez sloganını millete attıran takiyeci Zümre İngiliz Donanmasının Çanakkale Savaşının ardından Boğaz'ı geçmeden nasıl İstanbul'u 5 yıl boyunca işgal ettiği söz konusu edilince Erkan Yolaç gibi o sayılmaz mı diyor? 85 milyonluk bir milletle böyle alay edilebilir mi? Takiyeci Zümre bunu yapıyor.

TC'yi kuran ve onlarca yıl yöneten takiyeci Zümre Oligarşisinin Kemal Sunal türü filmlerle kültür düzeyini oluşturduğu bir topluma İngiliz Donanmasının Çanakkale Boğazı'nı geçerek İstanbul'u 5 yıl boyunca işgal etmesine rağmen Çanakkale geçilmez sloganını attırması hayatın doğal akışına aykırı bir durum değildir. Biz ne kadar İngiliz Donanması Çanakkale Boğazı'nı geçip İstanbul'u 5 yıl boyunca işgal etti desek de bu millet Çanakkale geçilmez sloganını atmaya devam edecektir. Ta ki milli kültürümüzle yeni bir nesil yetişinceye kadar.

***

Mahir Ünal'ın latin harflerine geçiş ve Türkçe'nin yozlaştırılıp güdükleştirilmesi ile ilgili sözleri

Mahir Ünal'ın latin harflerine geçiş ve Türkçe'nin yozlaştırılıp güdükleştirilmesi ile ilgili sözlerine takiyeci Zümre'nin şövalyeleri ateş püskürürken Kemalcı resmi ideoloji dayatması ve inkârcı paganist eğitimle asimile edilip köleleştirilmiş Müslümanlardan çıt yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "iki ayyaşın çıkardığı yasalar" çıkışını da köle Müslümanlar ilgisizliğe mahkûm ettiler. Müslümanların bir sorunu da bu Müslüman olmayan Müslümanlar.

***

Takiyeci Zümre 6'lı masadan fişi çekince ortalık curcunaya döndü

Takiyeci Zümre 6'lı masadan fişi çekince ortalık curcunaya döndü. Aylardır 6'lı partiler ittifakı haber ve yorumları ile kamuoyunu yatırıp kaldıran takiyeci Zümre'nin bloke ettiği iktidar muhalifleri birbirlerine girdiler. Ama yine kesnizani takiyeci Zümre hedefte değil.

Takiyeci Zümre aylardır illüzyoncu medya ve akademiyayı kullanarak 6'lı masa partileriyle oluşturup sürekli gündem yaptığı ittifak projesini neden yüzüstü bıraktı? 6'lı masa partilerinden üzerinde birleşilen "güçlendirilmiş parlamenter sistem" ortak paydasına itiraz eden olmadığına göre Zümre neden Kılıçdaroğlu'nun aday olmak istemesini aşılmaz sorun yapıyor? Sözcüleri kazanacak aday diye tutturuyorlar. Kim bu kazanacak süpermen? Neden ismi sır gibi saklanıp açıklanmıyor? Geçen seçimde aday olup partisi kadar oy alamayan Meral Akşener olamaz herhalde?

***

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onlar da istemiyor

CHP'liler neden Genel Başkanları Kılıçdoğlu'nun adaylığına kazanacak biri olsun diye karşı çıkan İyi Partililere kimdir bu kazanacak isim açıklayın da öyle konuşalım demiyorlar? Çünkü CHP'de çok Zümre mensubu var. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onlar da istemiyor. Kılıçdaroğlu aday değilim desin ki takiyeci Zümre'nin süpermen adayı âlâyıvala ile açıklansın. Eski Türkiye yok artık, anla bunu ey Zümre!

***

TTB Başkanının göz altına alınması

TTB Başkanının göz altına alınmasını takiyeci Zümre'nin inine, karanlık odaya da girme iradesinin bir işareti olarak algılamak doğru mudur? Yakında belli olur.

O.G.

27 Eki 2022 - 18:49 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?