KEMAL KILIÇDAROĞLU İLGİNÇ GİRİŞİMLERDE BULUNUYOR, TWEETLER YAZIYOR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Kemal Kılıçdaroğlu ilginç girişimlerde bulunuyor, tweetler yazıyor
  • Dünyadan bir Erbakan geçti; neler oldu, neler!
  • Sanki başörtüsü sorununu çözmekten daha büyük bir projenin hayata geçirilmesini hedefliyor
  • Faiz takiyeci Zümre'nin ana hayat damarıdır
  • Tağutu reddetmeden imanın makbul olmadığını bilmeyecek kadar cahiller mi?

***

Kemal Kılıçdaroğlu ilginç girişimlerde bulunuyor, tweetler yazıyor. Üstlendiği misyonun bir proje olduğu anlaşılıyor. Karşı çıkıp hedef alanlara bakılırsa projenin hedefinde takiyeci Zümre var. "İki ayyaşın yaptığı kanunlar" çıkışını yapan Erdoğan sözlerinin arkasında durmayıp unuttu. Bu misyonu Dersimli Kemal üstlenip Selanikli Kemalcılardan temizleyip CHP'yi yerli ve milli bir parti yapmaya çalışıyor. "Ben bunu başarabilir miyim; bilmem ama deneyeceğim" sözleriyle anlatmaya çalıştığı bu misyon olsa gerek. Ama tek mesele CHP'nin Zümre'den kurtarılması değil. Asıl mesele Türkiye'nin kurtarılmasıdır. Bunun için asıl görev Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düşmektedir.

Devlet yönetiminden uzaklaştırılmış olan TC'nin kurucusu Selanik Dönmesi takiyeci Zümre Oligarşisi halen büyük sermayeye, ekonomik faaliyetlerin yüzde 70'ine, medya ve akademiyanın neredeyse tamamına ve Siyonist Haçlı Batı desteğine sahip olsa da siyasette nal topluyor. Kendi kurduğu öz partisi CHP'den kovuluyor. Meral Akşener'le birlikte ayrılanlarla MHP de Zümre'den temizlenmiş durumda... Pelikan Örgütüyle AKP'de, Külliye'de ve bürokraside bir paralel yapı kurmuş olsa da henüz icraata yansıyan bir etkisi yoktur. Geçmişteki ve mevcut partilerde konuşlandırdığı unsurlarını toplayıp İyi Parti'yi kurduysa da birinci parti yapma hedefine henüz hayli uzaktır. SP'yi ele geçirip YRP'yi yedeğine almış olması çok önemli bir kazanım değildir. Ancak Zümre hâlâ çok büyük bir güçtür.

***

Dünyadan bir Erbakan geçti; neler oldu, neler!

Dünyadan bir Erbakan geçti; neler oldu, neler! Lakin insanlık henüz her şeyden bihaber. Hep güneş balçıkla sıvanmaz derler. Bayağı sıvıyor medyatik, akademik illüzyoncu kefereler. SSCB nasıl dağıldı, kim yıktı, bilen var mı; ne gezer? ABD Irak'ta nasıl yenildi ya da yenildi mi; var mı bilenler? Bir BOP vardı dillerden düşmeyen, n'oldu ona; hiç soruyor mu hergeleler? Kim biliyor; 1945 Yalta Düzeni nasıl yıkıldı, nasıl bozuldu ezberler? Soran var mı; ihanetle kurulan müstemleke TC nasıl oldu süper güç, küresel lider? Nerde; güneşe sıvanan balçığı döküp bu gerçekleri görünür kılacak erler?

***

Sanki başörtüsü sorununu çözmekten daha büyük bir projenin hayata geçirilmesini hedefliyor

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürpriz şekilde başörtüsü sorununu temelden çözmek adına CHP Grubuna yasa teklifi verdirmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu yasayla olmaz anayasayla olur diyerek çalışma başlatması domino etkisi yaparak yeni bir anayasa yapılması sürecini tetikleyebilir mi? Bir merkezden hazırlanıp sahnelenen bir senaryo izlenimi veren bu iki girişim sanki başörtüsü sorununu çözmekten daha büyük bir projenin hayata geçirilmesini hedefliyor.

***

Faiz takiyeci Zümre'nin ana hayat damarıdır

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi buradan sesleniyorum, bu kardeşiniz görevde olduğu süreçte faiz her geçen gün, her geçen ay inmeye devam edecektir. Kimse bize akıl vermeye kalkmasın" bu sözlerinin arkasında durabilir, "iki ayyaşın çıkardığı kanunlar" sözü gibi unutmazsa takiyeci Zümre'nin sermayedeki ve ekonomik faaliyetlerdeki gücünü etkili şekilde sınırlayıp küçültme trendine sokabilir. Zira ekonomik, sosyal, toplumsal bütün kronik sorunların nedeni olan faiz takiyeci Zümre'nin ana hayat damarıdır.

***

Tağutu reddetmeden imanın makbul olmadığını bilmeyecek kadar cahiller mi?

Hz. Peygamber (SAS)'e karşı çıkan oryantalist ilahiyatçılar neden devlette görev alan herkesin Kemal'e yemin ettirilmesi dayatmasına karşı çıkmıyorlar; hiç düşündünüz mü? Tağutu reddetmeden imanın makbul olmadığını bilmeyecek kadar cahiller mi?

***

Ruhun beden aracına binmiş zaman üzerinde hızla ilerliyorsun

Ruhun beden aracına binmiş zaman üzerinde hızla ilerliyorsun. Her halükârda varacağın yer Yüce Rab'binin huzurudur. Gözünü yoldan ayırmayan bir sürücü gibi her an hidayet ve sırat-ı müstakim üzere olmak zorundasın. Yoksa şarampole yuvarlanmış biri olarak perişan halde Yüce Rab'binin huzuruna götürüleceksin. Her gün 40 rekât namazda 40 kere İHDİNASSİRATAL MÜSTAKİM demen her an hidayet ve istikamet üzere bulunman, gaflete ve sapıklığa düşmemen içindir.

O.G.

08 Eki 2022 - 18:27 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?