CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BU YÜZDEN TEK ADAM DEĞİL BİR YALNIZ ADAMDIR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yüzden tek adam değil bir yalnız adamdır
  • Milli Görüş derin devletinin kontrolünde milli ve yerli oldular
  • Türkiye'deki siyasi istikrar bu sayede sürdürülebilmektedir
  • CHP'nin başörtüsü ile ilgili yasa teklifi vermesi önemlidir

***

FETÖ kalıntılarıyla gümbür gümbür mücadele devam ederken takiyeci Zümre'nin ikame ettiği Pelikan Örgütü sessiz sedasız her yere sirayet eden yeni paralel yapısını oluşturuyor. Zümre'nin Siyonist Haçlı Batı'ya paralel söylem, eylem ve amaçlarını bilenler olayları, gelişmeleri tahlil ettiğinde Pelikan Örgütü faktörünü fena halde hissediyorlar. CB Erdoğan'ın söylem ve icraatlarının AKP,  yandaş medya ve bürokraside karşılaştığı sinsi direnişin ve topluma yansıtılmamasının müsebbibi de Pelikan Örgütü paralel yapılanmasıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yıllık iktidarında AKP'nin kuruluşunda  belirlenen "muhafazakâr demokrat" kimliği ile yapılan fabrika ayarlarına inat  reformcu hatta devrimci bir yaklaşımla Millî Görüş politikalarını, stratejilerini uyguladı. Erbakan'ın bütün kalkınma projelerini, ağır sanayi ve üstün savunma teknolojilerini bir bir hayata geçirdi. Millî Görüş'ün Yeniden Büyük Lider Türkiye, Yeni Bir Dünya, Adil Düzen vizyonu doğrultusunda devleti yönetti. Lakin AKP yapısında bir değişim, dönüşüm gerçekleştiremedi. Zira ülkeyi Millî Görüş derin devleti yönetiyor. Buna karşın Kemal Kılıçdaroğlu kanırta kanırta CHP'yi değiştirip millileştiriyor.

Tayip Erdoğan 20 yıllık iktidarında istikrarlı bir şekilde ve giderek artan trendde Milli Görüş politikalarını, stratejilerini izledi. Erbakan'ın bütün kalkınma projelerini, ağır sanayi programlarını, üstün savunma teknolojilerini ve Milli Görüş'ün ön gördüğü serbest ekonomi modelini başarıyla yürüttü. Ancak AKP'nin yapısını değiştiremedi. Takiyeci Zümre sürekli etrafını kuşattı, Milli Görüşçü kadroları tasfiye ettirdi. Bu yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD, BM, NATO, Avrupa Birliği karşısında izlediği şahsiyetli politikalarını ve söylemini AKP yönetimi, milletvekilleri ve teşkilatı hiçbir zaman desteklemedi. Sürekli sinsi bir direniş içinde hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yüzden tek adam değil bir yalnız adamdır.

Takiyeci Zümre Oligarşisi kuruluşunda ve iktidara gelişinde Turgut Özal liderliğindeki ANAP'a büyük destek verdi. 2 amacı vardı; ABD'ye dirsek atıp Erbakan'la birlikte hareket eden 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'den hesap sorması... Diğeri ise Erbakan ve Milli Görüş'ün siyasette önünü kesmekti. Ancak Turgut Özal iki dönem tek başına ANAP İktidarında Zümre Oligarşisi kuşatmasını yararak ekonomiyi dışa açtı, kalkınma hamleleriyle Türkiye'ye çağ atlattı. Kazık yediği Özal'dan art arda iki suikast düzenleyerek ancak kurtulabilen takiyeci Zümre 28 Şubat'ın başarısızlığa uğratılması üzerine benzeri gerekçelerle Tayip Erdoğan ve AKP'yi desteklerken Özal deneyiminden dersler çıkardı. Tayip Erdoğan'ı başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığında çok fazla etkileyemedi ama etrafını güçlü şekilde tahkim etti. Şu anda Pelikan Örgütü ile oluşturduğu paralel yapı AKP'yi, Külliye'yi, bürokrasiyi kuşatmış durumda... Takiyeci Zümre önündeki tek engel Devlet Bahçeli'nin desteğini kırıp İyi Parti ile ittifak yaparak Tayip Erdoğan'ın işini bitirmek istiyor.

***

Milli Görüş derin devletinin kontrolünde milli ve yerli oldular

Siyasi partilerin iktidar hırsıyla siyasi rekabeti adavete dönüştürmesi nedeniyle demokrasi ile ülkeler yönetilememekte, yıkıma neden olmaktadır. Çare olarak bir derin devlet oluşturulup iktidar alternatifi partiler kontrol edilerek demokrasi işletilmektedir. Siyonist Haçlı Batı güdümlü TC demokrasisini takiyeci Zümre derin devleti toplumu sağ ve sol diye bölerek iki partiyle işletiyordu. Derin devletten bağımsız bir parti kurup yönetime gelmek biri gizli biri açıkta olan iki gücün mücadelesi asimetrik olacağından mümkün değildir. Bu yüzden Erbakan takiyeci Zümre Oligarşisi güdümünden devleti ve demokrasiyi kurtarmak için aynı yöntemle mücadele edecek Milli Görüş derin devletini kurdu. Tek başına iki dönem ANAP ve 20 yıllık AKP İktidarı Eski Türkiye vesayet statükosunun partilerinden farklı olarak sağcılık da solculuk da yapmadılar. Milli Görüş derin devletinin kontrolünde milli ve yerli oldular.

***

Türkiye'deki siyasi istikrar bu sayede sürdürülebilmektedir

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin DNA'sıyla oynayarak takiyeci Zümre'nin kuruluşunda yaptığı Siyonist Haçlı Batı güdümlü fabrika ayarlarından uzaklaştırıp yerli ve milli bir partiye dönüştürmesini Milli Görüş derin devletinin desteği ve himayesi olmadan tek başına başarması mümkün değildir. Şu anda Milli Görüş derin devleti İyi Parti'yle Saadet Partisi dışındaki partileri büyük ölçüde kontrol edebilmektedir. Türkiye'deki siyasi istikrar bu sayede sürdürülebilmektedir.

***

CHP'nin başörtüsü ile ilgili yasa teklifi vermesi önemlidir

CHP'nin başörtüsü ile ilgili yasa teklifi vermesi önemlidir. Kılıçdaroğlu riskini göze alarak bunu yapıyor. Cumhur İktidarı destek vermeli, köstek olmamalıdır. Toplumsal barış için Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Belli konuları ne muhalefet ne de iktidar tekeline almamalıdır. Yasa teklifine karşı çıkılırsa bunun anlamı "başörtüsü bizim siyasi istismar alanımız, sana yedirmeyiz" olur.

O.G.

04 Eki 2022 - 18:39 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?