ŞUURSUZ, KUR'AN AHLAKINDAN YOKSUN MÜSLÜMAN'A MÜMİN DENMEZ

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Şuursuz, Kur'an ahlakından yoksun Müslüman'a mümin denmez
  • Aziz Hocamız!
  • Parada enflasyon kadarsa faiz faiz değildir
  • Şimdiki politikacıların ise en yalancısı en ilkesizi en fırdöndüsü Meral Akşener
  • Eğer büyük bir hedefin varsa…

***

Erbakan Milli Görüş cihadıyla takiyeci Zümre Oligarşisini yönetimden uzaklaştırarak Müslümanları iktidar yaptı. Turgut Özal'ın iki dönem tek başına ANAP iktidarında ve Tayip Erdoğan'ın 20 yıllık AKP iktidarında Kemalcı vesayet statükosunun despot yasalarını ayıklayarak sağladıkları ileri demokrasi ve geniş özgürlük ortamında asimile edilerek köleleştirilmiş Müslümanlar Kemalcı tağuti rejimin paganist ritüelleri zorla bütün topluma dayatmasına, devlette görev alanların Kemal'e yemin ettirilmesine ve dünyada benzeri kalmamış resmi ideoloji uygulamasına itiraz etmiyorlar, rahatsızlık duymuyorlar. Keşke şeyh efendiler sarıklarına, sakallarına gösterdikleri özeni imanlarına ve Kur'an ahlakına gösterseler. Cerbezeci ilahiyatçılar Kur'an ve sünneti didikleyeceklerine keşke tağuti baskı rejimine karşı bir söylem geliştirseler.

TC'yi kuran takiyeci Zümre Oligarşisi tek tip Kemalcı eğitim ve öğretimle inkârcı, paganist bir öğretiyi bütün topluma dayatarak İslam'dan yoksun cahil bir kayıp nesil yetiştirdi. Böylece asimile edilmiş olan Müslümanlar Zümre Oligarşisinin yönetimden uzaklaştırılmasıyla sağlanan özgürlük ortamında İslam'ı ancak şeklen öğrenip yaşayabiliyorlar. Kur'an ahlakını ve İslam'ın hakikatini özümseyip yaşamaktan henüz uzak olan Müslümanlar bir takım şekli ibadetler ve uygulamalarla yetinmekteler. Her Müslümanın kişisel ve toplumsal olarak tağuti Kemalcı rejimin anayasa ve yasalarla tüm topluma dayatılmasına itiraz edip karşı çıkmaları Kur'an'a imanın gereğidir.

Asimile edilerek köleleştirilmiş Müslümanlar sağlanan ileri demokrasi ve özgürlük ortamında haklarını savunmayı, haksızlığa karşı çıkmayı, örgütsel dayanışmayı, organize hareket etmeyi becerememektedirler. Kölelik zihniyetiyle her şeyi devletten ve başkasından beklemektedirler. İktidar Ayasofya'yı ibadete açtı, tayin ettiği mücahit bir imamı Kemalcılar hedef alıp veryansın ettiler. Müslümanlar sahip çıkmadığı için görevinden alındı. İktidar değişse başka bir yönetim Ayasofya'yı kilise yapsa bu asimile edilip köleleştirilen Müslümanların sesi çıkmaz. Kazanılmamış, hak edilmemiş, verilmiş olan haklar her zaman geri alınabilir.

İman şuuruna ve Kur'an ahlakına sahip olunmadan Müslümanlık şekilden ibaret kalır. İslam üstündür üstünlük kabul etmez kuralını Allah ve Resul'u koymuştur. İnkârcı, tağuti bir rejime İslam düşmanı bir yönetime Müslümanlar itaat etmezler. İngiliz donanmasında askerlik yapıp beş vakit namaz kılan Anzak Müslümanları Çanakkale Savaşında Hilafet Ordusuna karşı savaştılar. Bugün de Hollanda Ordusunda askerlik yapıp, oruç tutan, namaz kılan Müslümanlar var. İ'lâ-yı Kelimetullah için cihad etmeyen, marufu emir münkeri nehiy farizalarını ifa etmeyen Müslümanlar, iman şuurunu ve Kur'an ahlakını öğretmeyen mürşidler ibadetlerinden değil imanlarından yargılanacaklardır. Şuursuz, Kur'an ahlakından yoksun Müslüman'a mümin denmez.

***

Aziz Hocamız!

"Ben ne yaptıysam Allah rızası için yaptım. Malıyla, canıyla Allah yolunda cihad eden biri olarak anılmak isterim"
(ERBAKAN)

Aziz Hocamız! Her ne söylediysen doğru söylediğine dünyada, ahirette şahitlik ederiz.

***

Parada enflasyon kadarsa faiz faiz değildir

Faiz sabit değerler için söz konusudur. Altın, gümüş, buğday  arpa borç verip sonra daha fazlasını almak faizdir. Kâğıt para enflasyonda eridiği için kullanan zaten faiz vermiş olur. Parada enflasyon kadarsa faiz faiz değildir. İslamı şekil dini haline getiren zamane hocaları konuları özüyle değil kabuğuyla değerlendiriyorlar.

***

Şimdiki politikacıların ise en yalancısı en ilkesizi en fırdöndüsü Meral Akşener

Türkiye siyasetinin en yalancı en komplocu en hilekâr ve en çok demagoji yapan siyasetçisi Bülent Ecevit'i illüzyoncu medya ve akademiya topluma en dürüst lider diye lanse edip inandırdı. Seveni ve sevmeyeni kime sorsanız en dürüst lider Ecevit der. Şimdiki politikacıların ise en yalancısı en ilkesizi en fırdöndüsü Meral Akşener her ne dese her ne yapsa topluma büyük bir şevk ve heyecanla yansıtıp parlatıyor. Kamuoyu bu illüzyoncu medya ve akademiyaya emanet edilip toplum maruz bırakıldıkça Türkiye huzur ve istikrar bulamaz.

***

Eğer büyük bir hedefin varsa…

Sürtünme önemli enerji kaybına uğratır. Eğer büyük bir hedefin varsa büyük-küçük sürtüşmelerle enerjini boşa harcama.

O.G.

24 Eyl 2022 - 18:40 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.