TAKİYECİ ZÜMRE'NİN ÇARESİZ YENİDEN ERDOĞAN'LA UZLAŞMA ÇABASINA GİRDİĞİ GÖZLEMLENMEKTEDİR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Takiyeci Zümre'nin çaresiz yeniden Erdoğan'la uzlaşma çabasına girdiği gözlemlenmektedir
  • Türkiye ise savaşın dışında kalan ve savaştan yararlanan tek ülkedir
  • Bu zat ise Hakan Fidan'dan başkası değil
  • BARIŞIN İKİNCİ YÜZYILI
  • Böylece İsrail ve ABD'nin Türkiye'ye Yunanistan'ı saldırtma planı da suya düştü
  • Takiyeci Zümre medya ve akademiyasının Türkiye düşmanı olduklarını kanıtlıyor

***

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bir tv programında AKP'nin Fetullah Gülen'in talimatıyla çıkardığı bir kanundan söz etmişti. Bunun üzerine hakkında suç duyurusu yapılarak dava açılmıştı. Kanun teklifinin altında imzası bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AKP'li arkadaşları şikâyetlerini çektiler. Bundan şunu anlamak mümkündür. Kemal Kılıçdaroğlu'nu adaylıktan vazgeçiremeyen takiyeci Zümre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme önerisinde bulunmuş olmalıdır. Yoksa Genelkurmay Başkanıyken bir savaş gemisinde basın toplantısı yaparak AKP İktidarına darbe tehdidinde bulunmuştu. O dönem olay böyle değerlendirilmişti. Keza AKP İktidarına yönelik darbe planları yapan Ergenekon davasında 2 yıl tutuklanmıştı. Genelkurmay Başkanıyken Yahudi kipasıyla Ağlama Duvarında dua ederken çektirdiği fotoğrafları medyaya servis etmişti. Takiyeci Zümre'nin adamı olduğu buram buram ortada olan İlker Başbuğ'un devam etmekte olan davasında AKP'lilerin şikâyetlerini geri çekmesi Erdoğan'ın sıkça kullandığı ifade ile hayra alamet değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Takiyeci Zümre 20 yıllık AKP İktidarı boyunca sıkça dövüşüp barıştılar. Zira AKP TÜSİAD'ın referansıyla ABD'den icazet alınarak kuruldu. Ancak Tayip Erdoğan'ın milletvekili seçilmesi engellendiği için Abdullah Gül başbakanlığa getirildi. Takiyeci Zümre'nin hiçbir zaman yıldızının barışmadığı Deniz Baykal uzun bir gizli görüşmeden sonra Erdoğan'a başbakanlık yolunu açtı. Ondan sonra AKP Eczacıbaşı'nın evinde kurulurken yapılan muhafazakar demokrat fabrika ayarlarından bazen zikzak ve yalpalamalar yapsa da istikrarlı bir şekilde uzaklaşarak Milli Görüş'e doğru değişip reformcu bir çizgiye girdi. Bu yüzden Erdoğan'la TÜSİAD bazen kapalı bazen açık ortamlarda sürekli kapıştılar. Anlaşılan o ki oluşturduğu 6'lı masa partileriyle muhalefeti bir çatı altında toplayıp Hakan Fidan'ı Cumhurbaşkanı adayı yapma planını Kemal Kılıçdaroğlu adaylıktan vazgeçmeyerek bozmuş durumda. Şu anda takiyeci Zümre'nin önündeki en büyük iki engel Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'dir. Takiyeci Zümre'nin çaresiz yeniden Erdoğan'la uzlaşma çabasına girdiği gözlemlenmektedir.

***

Böylece İsrail ve ABD'nin Türkiye'ye Yunanistan'ı saldırtma planı da suya düştü

Putin "Bu, Rusya Ukrayna savaşı olmaktan çıktı; Rusya ile Batı'nın savaşına döndü.  Kaynaklarımızı savaşa aktaracağız" dedi. Böylece İsrail ve ABD'nin Türkiye'ye Yunanistan'ı saldırtma planı da suya düştü. Rusya ve Batı kolay yenişemezler; birbirlerini bitirirler. Allah Türkiye'yi tek süper güç yapmak ve NURUNU TAMAMLAMAK istiyor. Allahuekber!

***

***

Türkiye ise savaşın dışında kalan ve savaştan yararlanan tek ülkedir

Küresel Siyonizm SSCB'yi kontrollü şekilde dağıttıktan sonra tek süper güç yaptığı ABD'nin hedefindeki tek ülke Türkiye'dir. Zira 1 Mart Tezkeresini geri çevirerek ABD ve müttefiklerinin Irak'taki dramatik mağlubiyetine yol açan Türkiye oldu. ABD ve müttefiklerinin İslam ülkelerindeki oyunlarını Türkiye bozmaktadır. Siyonizm'in parası Dolar'a karşı milli paralarla ülkeler arası ticaretin yapılmasına öncülük eden Türkiye'dir. ABD'nin İran'a ambargosunu delen Türkiye'dir. ABD ve Batılı müttefiklerinin Rusya'ya ambargosunu geçersiz kılarak bumerang gibi kendilerine dönmesini sağlayan Türkiye'dir. Bu yüzden ABD, Ukrayna Savaşını kışkırtırken bu savaşın dışında kalamayacağını düşünerek Türkiye'yi hedef aldı. Ancak bu hesabı da Irak'taki gibi tutmadı. Şu anda Putin'in ifadesiyle Ukrayna Savaşı Rusya ile Batı arasında yoğunlaşmaktadır. Bu savaşın asıl hedefindeki Türkiye ise savaşın dışında kalan ve savaştan yararlanan tek ülkedir.

***

Bu zat ise Hakan Fidan'dan başkası değil

Takiyeci Zümre medya ve akademiyası ile siyasi sözcüleri muhalefet ittifakı için ülke seçim sathı mailine girdiği halde hep kazanacak biri aday olmalı deyip duruyorlar. Şimdiye kadar kazanamayacak olanları tek tek açıklayıp yıprattılar. İlk günden beri kazanamayacak aday derken Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde odaklanıyorlar. Peki, kazanamayacakları bir bir teşhir ederken bu "kazanacak olanın" ismini neden bir türlü açıklamıyorlar? Çünkü garantiye almak istiyorlar. Bunun için de Kılıçdaroğlu'nun adaylıktan vazgeçirilmesi gerekiyor. Kılıçdaroğlu aday olduğu takdirde o "kazanacak adayın" kazanması mümkün görünmüyor. "Kazanacak olanın" dayanağı takiyeci Zümre illüzyoncu medya ve akademiyasının desteği. Bu zat ise Hakan Fidan'dan başkası değil.

***

BARIŞIN İKİNCİ YÜZYILI

Ya, şu ülkede kim ne derse desin illüzyoncu medya ve akademiya nasıl isterse öyle topluma yansıtıyor. İzmir BŞB Başkanı Tunç Soyer 9 Eylül'ün 100. yılında BARIŞIN İKİNCİ YÜZYILI yazılı bir afiş astırdı. "TC'yi işgal ordularıyla savaşarak kurduk, barışarak değil" denilerek karşı çıkıldı. Ama sonra illüzyoncular öyle çarpıttılar ki o afişle ne denilmek istendiğini toplum anlayamadı. Kurtuluş savaşı olmadı TC işgalci devletlerle anlaşma sonucu kuruldu temasını işleyen olağanüstü önemdeki bir afiş mugalata ile arada kaynatılıp buharlaştırıldı.

***

Takiyeci Zümre medya ve akademiyasının Türkiye düşmanı olduklarını kanıtlıyor

Rusya ile ABD ve Batılı müttefiklerinin karşı karşıya geldiği Ukrayna Savaşında takiyeci Zümre medya ve akademiyası ABD ve müttefiklerinin yanında açıkça yer almaktalar. Binbir dereden su taşıyıp Batılı ülkelerin kazanacaklarından dem vurmaktalar. Oysa ABD ve müttefiklerinin Suriye ve Irak'ta PKK'yı destekledikleri, büyük silah desteği yaparak Yunanistan'ı Türkiye'ye saldırtmaya çalıştıkları, ülkemize her türlü ekonomik ve silah ambargosu ve yaptırım uyguladıkları ortadadır. Türkiye'ye bunu yapanları desteklemesi takiyeci Zümre medya ve akademiyasının Türkiye düşmanı olduklarını kanıtlıyor. Buna karşın takiyeci Zümre'nin aleyhtarlığını yaptığı Rusya ise Türkiye'nin Suriye'ye girmesine, Libya'da başarılı olmasına hayati önemde imkânlar sağladı.

O.G.

21 Eyl 2022 - 20:04 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?