KEMAL KILIÇDAROĞLU CHP'NİN DNA'SINI DEĞİŞTİRİYOR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin DNA'sını değiştiriyor
  • Suriye ve Doğu Akdeniz İsrail demektir
  • Takiyeci Zümre'nin hedefindekiler şu 6 kişi
  • Yandaş denilen iktidar medyası da takiyeci Zümre'nin kontrolündedir
  • Selanik Dönmesi takiyeci Zümre'yi bilmeyen, tanımayan…
  • İhtiyaç Allah'ın en büyük nimetidir

***

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin DNA'sını değiştiriyor. Aslında CHP buna mecbur zira takiyeci Zümre Oligarşisinin ülkeyi yönettiği dönemde CHP muhalefette de olsa devletin, rejimin, Kemalcı resmi ideolojinin sahibi olarak sürekli iktidar konumundaydı. Takiyeci Zümre Oligarşisinin yönetimden uzaklaştırılması ile CHP bu konumunu yitirdi. Zaten bu CHP M.Kemal'in kurduğu CHP değil. Deniz Baykal'ın yeniden kurup dizayn ettiği bir CHP'dir. Devlet gücünü kullanma imkânı kalmadığından CHP'nin toplumla barışması adından da anlaşılacağı gibi tek çaresi halktan demokratik destek almasıdır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yaptığı budur.

Zümre Oligarşisi yönettiği Eski Türkiye'de toplumu baştan sona sağcı-solcu diye ikiye bölmüş iki kesimin de partileri kontrolündeydi. Erbakan, ne sağdayız ne solda Hak yoldayız Hak yolda, sloganıyla Milli Görüş'e bir zemin açmaya çalıştı. 4 partisini kapatarak, siyasi yasak getirerek Erbakan'ı engelledi. Erbakan'ın kontrolüne giren 12 Eylül 1980 darbe yönetimi sağ ve solun üzerinden silindir gibi geçti. Milli Görüş kökenli Turgut Özal'a 4 eğilimi birleştirme siyasi mühendislik projesiyle ANAP kurdurularak 2 dönem iktidar yapıldı. Böylece CHP ve Adalet Partisi ile toplumu bölüp kutuplaştırarak yöneten takiyeci Zümre'nin oyunu bozuldu. 3 Kasım 2002 seçiminde 28 Şubat'ı destekleyen bütün partiler barajın altına itilirken tek başına iktidar olan Tayip Erdoğan'ın AKP'si ile tek başına muhalefet olan Deniz Baykal'ın CHP'sinin birlikte kontrolünü ele geçirmek için Milli Görüş derin devleti ile takiyeci Zümre Oligarşisi mücadele halindeydi. Sonunda kazanan Milli Görüş derin devleti oldu.

Hiçbir ülkede iktidar ve ana muhalefet partilerini aynı güç kontrol etmeden o ülkede demokrasi işletilemez. Sürekli birinin yaptığını diğerinin yıkmasıyla icraat yapacak birbirinden bağımsız kopuk partilerle ne toplumun ne ülkenin bütünlüğü sağlanabilir ne de devlet ayakta kalabilir.

Takiyeci Zümre Oligarşisinin yönettiği Eski Türkiye'de Kemalcı vesayet statükosuyla sağlanan bir istikrar vardı. Takiyeci Zümre Oligarşisi Churchill'in "solarsa sulayalım büyürse budayalım" cümlesiyle formüle ettiği küçük olsun biz yönetelim anlayışıyla ülkeyi yönetiyordu. 53 yıldır Erbakan'ın kurduğu Milli Görüş derin devletiyle takiyeci Zümre Oligarşisi arasında bir iktidar ve rejim mücadelesi devam edip sonuçlanmadığından henüz Türkiye kalıcı anayasasını yapmış, rejimini oturtmuş ve istikrara kavuşmuş değildir. İki derin gücün final karşılaşmasının yapılacağı 2023'te takiyeci Zümre tamamen tasfiye edilerek Türkiye kalıcı rejimini oluşturup istikrara kavuşacaktır.

***

Suriye ve Doğu Akdeniz İsrail demektir

Siyonist Haçlı Batı bütün umudunu Türkiye'deki İsrail takiyeci Zümre'ye bağlamış durumda. Suriye ve Doğu Akdeniz İsrail demektir. İsrail ve Batı'nın Türkiye ile savaşa gözü kesseydi asla Suriye'ye ve Doğu Akdeniz'e sokmazdı. Batı'nın Körfez Savaşında etkili kullandığı illüzyoncu medya ve akademiya da Ukrayna-Rusya savaşında bir işe yaramadı. Girdiği bütün savaşları kaybeden, işgal ettiği ülkelerden tamiri imkânsız ağır kayıplar verip çekilen ABD ve müttefikleri artık yalanlarla, dezenformasyon ve manipülasyonlarla da sonuç alamıyor.

***

Takiyeci Zümre'nin hedefindekiler şu 6 kişi

Takiyeci Zümre'nin hedefindekiler şu 6 kişi: Hulusi Akar, Süleyman Soylu, Fahrettin Altun, Şahap Kavcı, Nureddin Nebati, Mustafa Şentop. Başka yok. Demek ki AKP iktidarında kıymetiharbiyesi olan yerli ve milli 6 kişi var. Diğerleri ya Pelikancı ya da önemsiz ve değersiz.

***

Yandaş denilen iktidar medyası da takiyeci Zümre'nin kontrolündedir

Yandaş denilen iktidar medyası da takiyeci Zümre'nin kontrolündedir. Cumhur İttifakına ve milli yerli politikalarına karşı pasif direniş içindedir. Siyonist Haçlı Batı karşıtı şahsiyetli dış politikaya sürekli rezerv koymakta, olumsuz tavır sergilemektedir. İsrail'i her türlü olumsuzluğun dışında tutarak ilişkilerin düzeltilmesine ateşli destek vermektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir yanda bilinçli şekilde yalakalık yaparak itibarına gölge düşürürken diğer yanda TÜSİAD'a, faize, Batı karşıtı politikalarına destek olmayarak sahipsiz bırakmaktadır.

***

Selanik Dönmesi takiyeci Zümre'yi bilmeyen, tanımayan…

TC'yi Sabetaycı Cemaat Oligarşisi şeklinde kurarak onlarca yıl yöneten, Kemalcı resmi ideolojinin tüm topluma anayasa ve yasalarla dayatılmasını, inşa ettiği vesayetçi statükonun ilelebet devamını  ölümüne savunan, ama yönetimden uzaklaştırılmış bulunan Selanik Dönmesi takiyeci Zümre'yi bilmeyen, tanımayan hiç kimse Türkiye'de gerçekte ne olup bittiğini bilemez, anlayamaz.

***

İhtiyaç Allah'ın en büyük nimetidir

İhtiyaç Allah'ın en büyük nimetidir. İhtiyaç duyulmadan hiçbir şey nimet olmaz; bir anlamı, değeri de olmaz. Yüce Allah ne kadar ihtiyaç yaratmışsa o kadar da nimet yaratmıştır. İhtiyaç duyulmayan bir nimet yaratmış değildir. Her ihtiyaç ve nimet Allah'ın Varlığının ve Birliğinin kanıtıdır. Allah'ı inkâr edenler sahip kılındıklari nimet kadar ebedi dünyada kamçı yerler.

O.G.

20 Eyl 2022 - 20:09 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?