ANCAK KÖKLÜ BİR ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜMKÜNDÜR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Ancak köklü bir anayasa değişikliği ile mümkündür
  • Devlet Bahçeli'ye yönelik dipten gelen dalgalar oluşturmaktadır
  • Dünya şunu bilsin
  • İsrail'in akim bırakılan Türkiye planı

***

Yeni bir anayasa yapmanın temel gerekçesi çağdaş dünyada artık hiç olmayan 1920'li yılların resmi devlet ideolojisi uygulamasına son verilmesi olmalıdır. Dünyanın en ileri özgürlükçü demokrasisine sahip Yeniden Büyük Lider Türkiye'ye yakışmayan müstemleke tipi Kemalcı resmi ideolojiye dayalı kurulu vesayet statükosu tasfiye edilmelidir. Tüm topluma Kemalcı ideolojiyi dayatan anayasa ve yasalar ayıbını bu millet daha fazla taşıyamaz.

Cumhur İktidarının yeni bir anayasa vaadi var. Görünürde mevcut kurallar içinde yeni bir anayasa imkânı gözükmüyor. Bütün partilerin bir araya gelerek çeşitli toplum kesimlerini temsil edecek bir anayasa yapılması girişimi 60 maddesinde uzlaşı sağlandığı halde başarılamadı. Başarısız kalan bu girişimin tekrarı söz konusu olamayacağına göre Cumhur İktidarının kimsenin bilmediği bir bildiği olmalı... Zira mevcut Meclis tablosunda yeni bir anayasa için herhangi bir yol yok. Acaba Kemalcı resmi ideolojinin anayasa ve yasalarla tüm topluma dayatılması uygulamasından vazgeçmeye yönelik bir kampanya açılması mı düşünülüyor?

TC'yi kuran takiyeci Zümre Oligarşisi 1920'li yıllarda yaygın olan lider fetişizmine dayalı faşist ideolojilerden ilham alarak oluşturduğu Kemalcı resmi ideolojinin bütün topluma anayasa ve yasalarla dayatılması uygulaması dünyada kalmadığı halde Türkiye'de sürdürülmektedir. Çağdaş dünyada benzeri kalmamış bu ilkel uygulamaya son verilmesi ancak köklü bir anayasa değişikliği ile mümkündür. Dünyanın en özgür en ileri demokrasisine sahip Türkiye için bu ilkel ayıptan arındırılmış çağdaş bir yeni anayasa yapılması kaçınılmazdır.

Yüzde 99'u Müslüman 85 Milyonluk bir ülkede İslam'a taban tabana zıt, din karşıtı Kemalcı ideolojinin anayasa ve yasalarla tüm topluma dayatılmasına en başta Müslümanların karşı çıkması lazım. Devlette görev alan herkesin Kemal'e yemin etmek zorunda bırakılması, ilkel paganist ritüellere  herkesin mecbur edilmesi İslam'ın kabul edebileceği uygulama değildir. Ne yazık ki yozlaşmış tarikat ve cemaatler, oryantalist ilahiyatçılar, tağuti rejime itaatkâr hocalar, hacılar, dindarlar bu sapkın uygulamalara itiraz etmemektedir.

Kemalcı resmi ideolojinin anayasa ve yasalarla bütün topluma dayatılması ilkelliğine başkalarının görüş, düşünce ve inançlarına saygısı olan özgürlüğü, insan haklarını, demokrasiyi herkes için savunan bütün onurlu, medeni insanların karşı çıkmaları gerekir. Resmi ideoloji uygulamasından siyasi, ekonomik rant devşiren, konum elde eden, çıkarcı insanların tepkilerine karşı sinmemek, dirençli olmak lazım.

***

Devlet Bahçeli'ye yönelik dipten gelen dalgalar oluşturmaktadır

Cumhur İktidarının Türkiye'nin çıkarlarını gözeten iç ve dış güç odaklarından bağımsız şahsiyetli iç ve dış politikalar üretmesi, Milli Görüş'ün vizyonu olan Yeniden Büyük Lider Türkiye, Yeni Bir Dünya, Adil Düzen doğrultusunda stratejiler belirlemesi Devlet Bahçeli'nin dirayetiyle gerçekleşmektedir. Bunun bilinciyle hareket eden takiyeci Zümre ahtapotu her kesimdeki kollarını harekete geçirerek Devlet Bahçeli'ye yönelik dipten gelen dalgalar oluşturmaktadır. Her zaman diyoruz artık bu takiyeci Zümre'nin de inine girilmeden Türkiye'ye huzur ve barış yoktur.

***

Dünya şunu bilsin

Dünya şunu bilsin: Türkiye Suriye'den çekilsin diyenler İsrail Golan'dan, ABD Fırat'ın Doğusundan çekilmeden bunu boşuna beklerler.

***

İsrail'in akim bırakılan Türkiye planı

İsrail'in akim bırakılan Türkiye planı: Suriye sınırındaki PKK, Yunan sınırındaki ABD yığınağı, Güney Kıbrıs İngiliz Üssündeki hazır kıta... Ukrayna- Rusya savaşına bulaştırılacak olan Türkiye'ye hepsi birden saldıracak; içeriden de 15 Temmuz benzeri bir kalkışma başlatılacaktı. Böylece birkaç saat içinde Türkiye teslim alınacaktı. Rusya Ukrayna Savaşını Türkiye izlediği strateji ile Siyonist Haçlı Batı aleyhine döndürdü. Ve Batı topyekûn çöküyor. Türkiye'yi büyük bir akıl yönetiyor.

O.G.

03 Eyl 2022 - 20:25 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?