KEMALCI RESMİ İDEOLOJİNİN İSLAM'LA BAĞDAŞMADIĞININ TESCİLİ NİTELİĞİNDE BİR FETVA...

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Bu, devlette uygulanan Kemalcı resmi ideolojinin İslam'la bağdaşmadığının tescili niteliğinde bir fetva...
  • Güvenen bazı takipçiler promosyon için ne yapalım diyorlar. Dediğim şu:
  • Tağuti Kemalcı rejime garezi,  itirazı olmayanın hiçbir ibadeti makbul olmaz
  • Fıkıh itikad gibi değişmez bir sabite değildir, değişkendir
  • Batı'nın Türkiye ile savaşacak gücü yok
  • SP ve YRP'den daha yalancı, sahteci kimdir?
  • 1923'ün rövanşının finaline 10 ay kaldı
  • Mehmet Ali Çelebi 6'lı masa partilerine 20 soru sorarak CHP'den istifa etti

***

DİB Din İşleri Yüksek Kurulu banka promosyonunun caiz olmadığını açıkladı. Rejimin resmi kuruluşunun bu fetvayı vermesi fevkalade önemlidir. Bu, devlette uygulanan Kemalcı resmi ideolojinin İslam'la bağdaşmadığının tescili niteliğinde bir fetva... Oysa takiyeci Zümre Oligarşisinin inşa ettiği Kemalcı resmi ideolojiye dayalı vesayet statükosunun DİB'i kurmasındaki amacı İslam'ı kurulu düzene uydurarak Müslümanları asimile edip köleleştirmekti. DİB kuruluşundaki misyon ve fabrika ayarının dışına çıkmaktadır. Bu yüzden de Kemalcıların hedefindedir.

İslam'ı tağuti resmi ideolojiye dayalı Kemalcı rejimle bağdaştırıp Müslümanları asimile ederek köleleştirmek amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı kuruluşundaki misyon ve fabrika ayarına aykırı şekilde Müslümanlara dini hizmetler vermede büyük başarılar göstermektedir. İslam'ı yaşanabilir kılmak için sağlanan büyük imkânları  yurt içinde ve dışında Müslümanların hizmetine sunmaktadır. Bu yüzden takiyeci Zümre Oligarşisi yanlıları devlet kontrolündeki Diyanet İşleri Başkanlığının laikliğe aykırı olduğunu söyleyerek camilerin özelleştirilip tarikat ve cemaatlere bırakılmasını istemektedir. Zira Diyanet İşleri Başkanlığının Kemalcı tağuti rejime göstermediği bağlılığı takiyeci Zümre işbirlikçisi cemaat ve tarikatlar fazlasıyla göstermektedir.

Her türlü kötülüğü, fitneyi, fesadı örgütleyen, yayan takiyeci Zümre Diyanet İşleri Başkanlığının resmi devlet kuruluşu olarak devlet imkânlarıyla Müslümanlara hizmet vermesinin laikliğe aykırı olduğunu söyleyerek camilerin özelleştirilip tarikat ve cemaatlere bırakılmasını isterken ülkeye beka sorunu oluşturacak büyük bir ihaneti planlamaktadır. Zira tarikat ve cemaatlere bırakılacak camiler öyle bir rekabet ve korkunç bir tefrika doğurur ki bölücü terör örgütü PKK'nın yapamadığı Türkiye'ye yapılmış olur.

***

Güvenen bazı takipçiler promosyon için ne yapalım diyorlar. Dediğim şu:

Güvenen bazı takipçiler promosyon için ne yapalım diyorlar. Dediğim şu: Eğer devlette görev alan Müslümanlara zorla Kemal'e yemin ettiren şeriat düşmanı şu tağuti inkârcı kurulu düzene garazın itirazın yoksa al ye, senin için helal-haram fark etmez. Eğer mevcut şart ve imkânlardan yararlanarak münkeri nehiy, marufu emir farizasını yapıyorsan yine al, zira günümüzde faize bulaşmak kaçınılmaz "umumi belva"dır. Ayrıca İslam Müslümanları zarara uğratan hükümler koymaz.

***

Tağuti Kemalcı rejime garezi,  itirazı olmayanın hiçbir ibadeti makbul olmaz

Faiz haramına uymamak amele ilişkin kebairden bir günahtır. Şeriatı yasaklayan tağuti Kemalcı rejime itirazsız garezsiz itaat etmek ise itikada dairdir ve şirktir. Faize bulaşanın (helal bilmedikçe) ibadeti, taati makbuldur. Günahı ayrı, sevabı ayrı yazılır; zerresi zayi edilmeden mizanına konur. Ancak imandan önce tağutu reddetmek şart ve tağutla birlikte iman etmek şirk olduğundan... Tağuti Kemalcı rejime garezi,  itirazı olmayanın hiçbir ibadeti makbul olmaz.

Mevcut kurulu tağuti Kemalcı düzende faiz masrafa yazılır, fiyata bindirilir, kim neyi satın alsa ona ödetilir. Ayrıca kullanılan kâğıt para da altını, gümüşü temsil etmez, değeri değişken ve enflasyonludur. Yani alışveriş yapan da, ₺'yi kullanan da ister istemez faiz öder. Faiz almak da vermek de haram. Bu durumda faizden sakınmak imkânsız. Buna fıkıhta umumi belva denir. Peki, çere ne? Çare şu: yönetimden kaynaklanan günahlardan sakınmak için eğer baştakiler kâfir ise cihad, Müslüman ise marufu emir, münkeri nehiy farizasını yapmak gerekir. Türkiye'yi takiyeci Zümre değil, artık Müslümanlar yönetiyor. Kurtuluş için cihad değil; marufu emir, münkeri nehiy farizası ifa edilmelidir.

***

Fıkıh itikad gibi değişmez bir sabite değildir, değişkendir

Diyanet ve diğer bütün hocalar promosyon konusunda 1000 yıl önceki fıkha göre fetva veriyorlar. O zaman faizci kapitalist düzen, bankalar, kâğıt para yoktu ve bilinmiyordu. Fıkıh itikad gibi değişmez bir sabite değildir, değişkendir. Kur'an ve sünnet esas alınarak içtihatla fıkıh gelişmelere göre güncellenir. İçtihat kapısını kapatan zamane uleması tağuti Kemalcı kurulu düzende insanlara 1000 yıllık fıkıhla fetva veriyorlar. Buna idare-i maslahat denir. Asla doğru değildir.

***

Batı'nın Türkiye ile savaşacak gücü yok

"Biz hakkı üstün tutan bir medeniyetin mensuplarıyız. Ama kuvvetin de kıymetini biliriz. Bizim Batı'yı barış masasına oturtacak müeyyidelerimiz var"
( ERBAKAN)

Evet! Erbakan'ın her dediği oluyor. Türkiye Batı'yı barış masasına oturmak zorunda bırakıyor. Batı'nın Türkiye ile savaşacak gücü yok. Sübhanallah. Allahu Ekber.

Erbakan'a ve Millî Görüş'e inananlar Türkiye'de ve dünyada her şeyin iyiye gittiğine ve gideceğine inanırlar. Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya, Adil Düzen kurulacağına ve Allah Nurunu Tamamlayacak Kâfirler İstemese de... buyruğuna iman ederler.

***

SP ve YRP'den daha yalancı, sahteci kimdir?

Millî Görüş'ün şiarı Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya, Adil Düzen, Allah Nurunu Tamamlayacaktır ifadelerini ağzına almayıp Erbakan'a varislik iddia eden SP ve YRP'den daha yalancı, sahteci kimdir?

***

1923'ün rövanşının finaline 10 ay kaldı

Bir yanda nas emri faiz haram, bütün gücümle karşıyım diyen Cumhur İktidarının Başı Cumhurbaşkanı Erdoğan... Diğer yanda yatırım yapmak için sıfır faizle aldıkları 1 trilyon ₺ ile 55 milyar $ alıp stoklayan takiyeci Zümre Oligarşisi hortumcu vampirleri ve onları savunan muhalefet partileri. Türkiye Siyonist Haçlı Batı işbirlikçisi kurulu düzen yanlıları ile Millî Görüş projelerini bir bir hayata geçiren, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya, Adil Düzen vizyonu doğrultusunda politikalar üreten Cumhur İktidarı yanlıları arasında zorlu bir mücadele yaşıyor. 1923'ün rövanşının finaline 10 ay kaldı. Deyin bakalım siz nerde duruyorsunuz ve ne yapıyorsunuz?

***

Mehmet Ali Çelebi 6'lı masa partilerine 20 soru sorarak CHP'den istifa etti

Mehmet Ali Çelebi 6'lı masa partilerine 20 soru sorarak CHP'den istifa etti. Soruların özeti 6'lı masa partilerinin Kemalcı resmi ideolojiye dayalı vesayet statükosunu korumaya yönelik hiçbir düşünce, karar ve açıklama oluşturmaması.. Takiyeci Zümre güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle müstemleke tipi vesayet statükosunu ve oligarşik düzeni yeniden inşa edip, tahkim etmek istiyor. Eğer bunun için Kemalcılıktan vazgeçmek gerekiyorsa ondan da çekinmez. Nitekim Zümre Oligarşisinin Ankara Valisi Nevzat Tandoğan "Ulan öküz Anadolulu eğer bir gün komünist rejim gerekirse onu da biz getiririz. Senin işin çiftçilik ve çağırdığımızda askerlik yapmaktır" demişti.

***

Ya Rab! Senin istemediğini istemekten, Senin razı olmadığına rıza göstermekten, Senin sevmediğini sevmekten, Senin sevdiğini sevmemekten, yaptığım işte, tercihte Senin rızanı gözetmemekten Sana sığınırım. Beni bana bırakma, nefsime terk etme, beni himayenden mahrum etme. Amin.

O.G.

11 Ağu 2022 - 19:58 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.