Bugün 24 Temmuz! Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığının ilanı Ayasofya Camii’nin ibadete açılışının ikinci yılı

M. Kemal'in yasayla kapattığı Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk namaz 24 Temmuz 2020'de kılındı. Erbakan'ın büyük mücadeleler vererek toplumsal bir mesele haline getirdiği ve yıllar önce müjdesini duyurduğu bu tarihi ana tanıklık etmek isteyenler de Ayasofya'ya akın etti. 350 bin kişi aynı anda namaz kıldı, tarih 2 yıl önce bir kez daha canlandı.

Asırlık hasret Ayasofya Cami 2 yıl önce bugün M. Kemal'in aldığı Bakanlar Kurulu kararı iptal edilerek ibadete açıldı.

Erbakan'ın mitingler, konferanslar yaparak bir toplumsal mesele haline getirdiği Ayasfoya'nın yeniden cami olarak açılması nihayet gerçekleşti.

Erbakan Ayasofya'nın "Hakk'ın Batıl'a galebesinin sembolü" olarak açıklayıp açılmasının bu sebeple mutlaka gerçekleşmesi gerektiğini belirtiyordu.

Ve Erbakan Ayasofya'nın bir Milli Görüş iktidarında açılacağını da şöyle müjdeliyordu:

Milli Görüş Lideri Erbakan, Refah Partisi döneminde yaptığı konuşmasında Ayasofya'nın Cami olarak açılması ile ilgili şu tarihi sözleri söylüyor:

"Eğer ki Ayasofya kırmızıya boyanmışsa, kiliseye benzetilmişse, ezan okunmuyor, içince namaz kılınmıyorsa biliniz ki Türkiye'ye taklitçiler hakimdir, biliniz ki yeryüzünde sadece zulüm düzeni yürümektedir.

Yok eğer Ayasofya'ya bakınız gümbür gümbür ezanlar okunuyor, Hakk'ın sesi bütün dünyaya ilan ediliyorsa o zaman da biliniz ki Türkiye'de Milli Görüşçüler hakimdir, inananlar hakimdir, yeryüzüne Adil Düzen Saadet Nizamı hakimdir.

Onun için Ayasofya; İstanbul dünyanın merkezi Ayasofya da bütün dünyada Hak mı hakim, Saadet Nizamı mı var zulüm nizamı mı var bunun sembolüdür!"

Ayasofya'nın yeniden cami olarak açılması için seçilen tarih de çok önemliydi. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, önemini şöyle anlatıyor:

"Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının Lozan ihanetinin yıldönümüne denk gelmesi/getirilmesi anlamlıdır. Tarihi kırılma bitiyor."
- GEÇKİL -

Sultan Abdülhamid'in Siyonist Haçlı Batı destekli bir darbe ile tahttan indirilerek gerçekleştirilen tarihi kırılmanın son bulmasına dikkat çeken Geçkil Ayasofya'nın yeniden cami olarak açılmasının anlamını şöyle açıklıyor:

"İbadete kapattıkları Ayasofya Camiinin açılışı işgalci Siyonist-Haçlı Batı'ya karşı Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlık ilanıdır!"
- GEÇKİL -

Devlet Ayasofya Camiini ibadete açmakla kalmadı başına bir de şuurlu bir imam atadı. Yaptığı şuurlu açıklamalarla resmi ideolojiyi sarsan Ayasofya Camii imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın Müslümanlar sahip çıkmayınca istifa etmek zorunda kaldı.

Devlet yaklaşık 100 yıllık bir zulmü ortadan kaldırıp Ayasofya'yı Cami olarak ibadete açarken Kemalcı inkarcı eğitim sisteminin köleleştirdiği Müslümanlar ise bir imama sahip çıkamadı.

Durumu daha kötü olanlar da var. Saadet Partisi...

Ayasofya'nın ibadete açılmasının üzerinden 2 yıl geçti ama Saadet Partisi hala bir ziyaret gerçekleştirip iki rekat namaz dahi kılmadı.

Ayasofya'nın açılmasına bu denli düşmanca yaklaşan Saadet Partisi'nin bu tavrı ve ona karşı çıkmayan Saadet Partililerin duyarsızlığı içler acısı bir durum...

Ama Saadet Partisi'nin Ayasofya düşmanlığı sadece bu kadarla da sınırlı değil...

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Ayasofya'nın ibadete açıldığı gün ve saatlerde makamında kimi ağırlayarak ne mesaj veriyordu bilin bakalım?

Dönemin TÜSİAD Başkanı Yahudi kimlikli iş adamı Kimone Kaslowski'yi...

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu başkanlığında işte bu kadar Milli Görüş'e ve değerlerine düşman kesilmişken mensuplarını da dönüştürdü.

YRP de SP'den çok farklı bir tutum izlemedi. YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Ayasofya'nın açılışına katıldı ama sonrasında iktidara bu hizmeti için yöneltilen içte ve dışta tüm eleştiriler karşısında bir destek sunmadı. Birden ortalıktan kayboldu Ayasofya'nın cami olarak açılmasına sahip çıkmadı, destek olmadı.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Saadet Partisi ve YRP'nin bu durumunu şöyle açıklıyor:

"Ayasofya minarelerinde gümbür gümbür ezan okunuyorsa, Hak'kın Sesi dünyaya yayılıyorsa bilin ki Türkiye'yi Millî Görüşçüler yönetiyor diyen Erbakan'ın videosu Saadet Partisi ve YRP'nin Millî Görüş ile alakalarının kalmadığının itiraza mahal bırakmayan açık mucizevi bir kanıtıdır. Allahuekber!"
- GEÇKİL -

İşte Erbakan'ın Ayasofya Cami hedefi de Taksim Cami projesi de gerçekleşmiş Türkiye Cumhur İktidarında Milli Görüş vizyonu ile yönetilmeye devam etmektedir.

İşte bu sayede 24 Temmuz artık Erbakan'ın Siyonist Haçlı Batı'nın Sevr'i gerçekleştirmek için molası diye tanımladığı Lozan ihanetiyle değil artık Ayasofya'nın açılışı ile anılıyor.

Geçkil, devletin Erbakan'ın projeleri doğrultusunda yönetildiğini şöyle açıklıyor:

"Devletimiz Millî Görüşçü elhamdülillah. Erbakan'ın projelerini bir bir hayata geçiriyor. Ayasofya'yı ibadete açma ve Taksim'e cami de Erbakan projeleri. Erbakan'a destek vermeyen asimile olmuş pelte Müslümanlar projelerine de sahip çıkmıyor."
- GEÇKİL -

O.G.

24 Tem 2022 - 13:33 - Analiz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.