TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU MİLLİ VE YERLİ BİR MUHALEFETİNİN OLMAYIŞIDIR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmeler dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Türkiye'nin en önemli sorunu milli ve yerli bir muhalefetinin olmayışıdır
  • Türkiye içeride takiyeci Zümreyle, dışarıda İsrail'le mücadele ediyor
  • Pelikan Örgütü de nicedir Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AKP ve Külliye içinden bir darbe hazırlığında
  • Sıkça siyasi polemiklerde başvurulan bir demagoji şu

***

Şu çakma Saadetçilerin, Kemalcı vesayet rejiminin köleleştirdiği pelte Müslümanların Cumhur İktidarını eleştirmeleri yok mu? Dehşet bir Türkiye ve İslam düşmanı olan Siyonist Haçlı Batı'nın ablukasına, yaptırımlarına, ambargolarına ve içerideki uzantısı takiyeci Zümre'nin saldırılarına ve direnişine karşın büyük kalkınma projelerini, üstün teknolojili savunma sanayiini, 40 yıllık kanlı bir terör örgütü ile mücadeleyi başarıyla yürüten bir iktidara destek olmak yerine adeta düşman ağzıyla demediklerini bırakmıyorlar. İktidarın ülke için gösterdiği başarılara sevinmeyenlerin eleştirilerine itibar edilir mi?

Allah şu mutasyona uğratılmış rezil Saadetçilerin haline kimseyi düşürmesin. Erbakan'ın başlattığı ağır sanayi hamlelerini, hazırlattığı büyük kalkınma projelerini, yürüttüğü üstün savunma teknolojilerini büyük bir azim ve gayretle gerçekleştirmeye çalışan Cumhur İktidarı yerine Siyonist Haçlı Batı güdümündeki takiyeci Zümre kontrolüne giren 6'lı masa muhalefet partileriyle ittifak etmekten utanmıyorlar. Ne Milli Görüş'ün kadim davası Ayasofya'nın ibadete açılması, ne büyük iddiası Taksim Camii umurlarında değil. Yüzsüzce, arsızca muhteşem Çamlıca Camiinin büyüklüğüne laf eden Karazangoçoğlu İngiliz Temel'e temenna çekiyorlar. Yuh yani bu kadarına da.

Elbette bir iktidarı yapmadıkları, yapamadıkları, yanlış yaptıkları nedeniyle medyanın, akademiyanın, muhalefetin eleştirmesi kadar tabii ve haklı bir şeyi olamaz. Bu aynı zamanda görevidir de... Ancak bir iktidarın da gücü, kabiliyeti, imkânları sınırsız değildir. Eleştirilerde insaflı olmak gerekir. Bir iktidarın ülkeye kazandırdıklarını, başardıklarını göz ardı edip her şeyine kulp takıp kara çalmak muhalefet değildir. İktidarın da yaptıklarının iyisine iyi kötüsüne kötü demek sadece vatandaşlığın değil insanlığın da gereğidir.

Siyonist Haçlı Batı güdümlü takiyeci Zümre Oligarşisinin oluşturduğu Kemalcı vesayet statükosunun bütün topluma anayasa ve yasalarla dayattığı resmi ideoloji ve inkârcı, paganist, tek tip eğitim kurumlarıyla 4 kuşaktır yetiştirdiği 1000 yıllık Türk - İslam Medeniyetinden ve milli ruh kökünden kopuk, çürütülmüş bir kitle var. Bu kitle en ufak bir risk, en küçük bir menfaat karşısında ülkenin hayati çıkarlarını göz ardı edebiliyor. İç ve dış düşmana boyun eğmekten öte işbirliği yapabiliyor. En hayati tehlikeler karşısında ülkenin bekası için bile en küçük bir fedakârlığa yanaşmıyor. Bu çürütülmüş eğreti toplumun ıslahı hiç şüphesiz ki büyük çaba gerektirecek ve zaman alacaktır.

Orijinal, matah bir siyasi söylemi, görüşü, düşüncesi, ideolojisi olmayan, herhangi bir başarısı, kazandığı seçim, oluşturduğu paradigma, ortaya koyduğu vizyonu, ülkenin herhangi bir sorununa önerdiği çözümü bulunmayan illüzyoncu Zümre medya ve akademiyasının algılarla, suni gündemlerle oluşturduğu dalgalar üzerinde sörf etmekten başka bir yeteneği görülmeyen muhalefet partilerinin iktidara yönelik eleştirilerine nasıl itibar edilebilir ki? Bunlar gerçekte muhalefet partisi değil Siyonist Haçlı Batı güdümlü takiyeci Zümre'nin iplerinde oynattığı kuklaları... Türkiye'nin en önemli sorunu milli ve yerli bir muhalefetinin olmayışıdır.

***

Türkiye içeride takiyeci Zümreyle, dışarıda İsrail'le mücadele ediyor

Türkiye'nin içeride her ne sorunu olursa olsun takiyeci Zümre faktörü ile izah edilmiyorsa.. Dışarıda her ne sorunu olursa olsun İsrail faktörü ile izah edilmiyorsa.. Ona dezenformasyon gözüyle bakılmalı.  Türkiye içeride takiyeci Zümreyle, dışarıda İsrail'le mücadele ediyor.

***

Pelikan Örgütü de nicedir Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AKP ve Külliye içinden bir darbe hazırlığında

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'a partisinden iç darbe yapılıyor. Arkasında kim var meçhulümüz. Ama şunu biliyoruz: Pelikan Örgütü de nicedir Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AKP ve Külliye içinden bir darbe hazırlığında. Ne var ki bir türlü teoriden pratiğe geçiremedi. Pusuda bekleyip uygun şartları, ortamı ve konjonktürü kollamaya devam ediyor.

***

Sıkça siyasi polemiklerde başvurulan bir demagoji şu

Sıkça siyasi polemiklerde başvurulan bir demagoji şu: Önceki bir konjonktürde söylenmiş doğru bir sözü yeni farklı bir konjonktürde dile getirerek ortaya bir çelişki çıkarmak. Oysa değişen şartlarda aynı şeyi tekrarlamak tutarlılık değildir.

O.G.

07 Tem 2022 - 21:02 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.