Kemalist statüko'yu destekleyen ilahiyat, tarikat ve cemaatler batıldır

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu...

Tağut'i, inkarcı, putperest Kemalist vesayet rejimi ile uyumlu, barışık, işbirliği içindeki ilahiyat, tarikat ve cemaatler delalet fırkalarıdır. Bunların başındaki hocalar, şeyhler de Kur'an'ın tarifiyle Bel'amdır. Milyonlarca insan sevgi beslese de Allah indinde Bel'am Bel'amdır.

"Ve en güzel olanı doğrularsa,Ve en güzel olanı yalan sayarsa,(leyl süresi-6 ve 9. Ayetler)"

Yüce Allah Kur'an'da en güzel olanı tasdik edenleri cennet ile müjdelerken, yalanlayanları ise cehennem ile korkutmaktadır. Erbakan hayatı boyunca en güzel olan sözü, Allah'ın emir ve yasaklarını tebliğ edip insanları hak ve hakikate çağırdı. Erbakan'a karşı paganist putperest Kemalist statüko'yu destekleyen ilahiyat, tarikat ve cemaatler batıldır.

Cübbeli Ahmet: "Atatürk aleyhine konuşmak caiz değildir. Vatanı kurtaran Atatürk'e nasıl düşman olacaksın?"

Cübbeli Ahmet: "Atatürk'ün Mahmut Efendi'nin hocasına, Hacı Aşıkkutlu Efendi’ye of'ta Kur'an eğitimi yapması için özel beraatı var, izni var. Kur'an Kursunda bu beraat ve izin hala duvarda asılı!"

İstiklal Mahkemeleri'nde 500 bin masum alim ve Müslüman'ı idam eden Kemalist rejim, Mahmut Efendi'ye özel beraat ve izin vermiş!

Kur'an'da hayat ve mücadeleleri anlatılan Peygamberlere dönemin yaşayan kurumsallaşmış din uleması tarafından destek verilmediği belirtiyor. Herhangi bir Peygamber'e iman edip teslim olan zamane bir din adamından bahsedilmiyor. Mevcut Tağut'i, inkarcı, paganist rejim'i destekleyen din adamları, Peygamberlere karşı halkı kışkırtmışlardır. Aynısı Erbakan'a da yapıldı.

Yüce Allah, din uleması, din adamları içinden tek bir Peygamber seçmemiştir. Terzi var, çiftçi var, doktor var, Marangoz var, tüccar var, demirci var, çoban var ama din adamından Peygamber yok. Hz. Mehdi'yi(AS) din adamları içinde arayan varsa hapı yuttu!

Allah'ın emir ve yasaklarını topluma tebliğ eden ve tevhid dini İslam'a çağıran Peygamberlere karşı tağuti, inkarcı, putperest rejim ve yönetimleri destekleyen din ulemasına Kur'an şöyle hitap ediyor: "koskoca kitap yükü taşıyan eşeğin durumu gibidir. (Cuma:5)" Erbakan'ın hak'ka itaat davetine icabet etmeyen din uleması kim olursa olsun, " kitap yüklü merkeptir!"

Tağut'i inkarcı paganist rejim ve yönetimlerin (Kemalist statüko) önüne attığı kemik ile yetinip siyasi, ekonomik, toplumsal rant için hak'ka sırtını dönen dönemin kurumsallaşmış din adamları, örgüt ve yapılanmaları Kur'an'da "Bel'am ve kitap yüklü merkep"olarak tanımlanır.

Takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası, neden mütemadiyen Diyanet İşleri Başkanlığını sürekli hedef alıp irtibarsızlaştırmak için saldırırken; Atatürk'ün devrim kanunlarıyla yasakladığı yasa dışı tarikat ve cemaatlere hiç kem söz etmiyor? Çünkü DİB, devlete bağlı, devlet de Milli Görüş derin devletine. Yani sağlam. Oysa tarikat ve cemaatler Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre kontrolü altında.

Firavun, Hz. Musa'nın (AS) davet ve tebliğine karşı yalnızca sihirbazları değil; kendi imalatı ve üretimi dini örgüt ve ulemayı da kullandı. Tarih boyunca bütün Firavuni rejimleri dindar toplumu kontrol altına alıp yönetmek için kendi mahsulü din adamları ve dini teşkilatlar ihdas etmiştir. Putperest ve paganist Kemalist statüko da aynısını yaptı. Ülkemizdeki tarikat ve cemaatler Siyonizm güdümlüdür.

Siyasi bir lider Erbakan'a 3 kez darbe yaparak 4 Milli Görüş partisini üstelik, "şeriat istiyor" diye kapatan, 5 kez siyasi yasak koyan Tağut'i, müşrik, inkarcı Kemalist statüko, Atatürk'ün devrim kanunlarıyla yasakladığı tarikat ve cemaatler'e niye dokunmuyor? Darbeler dönemi de dahil!

Erbakan'ın faizsiz Adil Düzen programına, İslam Birliği, Yeniden Büyük Lider ülke Türkiye, Adil Düzene dayalı Yeni Bir Dünya hak medeniyeti davetine karşı Batıcı, İMF'ci, AB'ci, NATO'cu siyasi parti ve liderleri destekleyen ve mensuplarını da bu yöne kanalize eden tarikat ve cemaatler Tuğyan'dır, Süfyan'dır.

Tarih boyunca Firavun ve Firavuni sistemlerin bir yaratıcıya inanan, dindar insanlarla hiçbir problemi olmamıştır. Yeter ki o dindarlar, "devlet yönetimine biz de talibiz. Kanunları biz yapacağız, biz parya ya da köle değiliz" demesin.

ERBAKAN: Siyasetle ilgilenmeyen müslümanı, müslümanları önemsemeyen siyasetçiler yönetir.

Tarikat lideri vefat etmiş ve yerine de vasiyet ile veliaht ilan edip itaat istemiş. Hiçbir peygamberin geriye vasiyet bıraktığı veya veliaht tayin ettiği vaki değildir. Gerçek veli kullar da böyle yapmıştır.

***

MİT ile MOSSAD ortaklığı

İsrail devlet ve hükümet yetkilileri, MİT ile MOSSAD ortaklığında İranlı olduğu iddia edilen suikast timine yapılan operasyonları ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Neden? İki amaç var.

1- CB Erdoğan ve AK Parti'yi İsrail işbirlikçisi gibi göstermek.

2- İran'ı gerçek İsrail düşmanı bir devlet konumuna imajına sahip kılmak.

***

Karazangoçoğlu İngiliz Temel ve Fatih Erbakan

CB Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın üyeliği konusunda ABD, Batı ve NATO'ya karşı verdiği şahsiyetli mücadelede yalnız ve desteksiz bırakan Karazangoçoğlu İngiliz Temel ve Fatih Erbakan kime, hangi karanlık odaklara bağlı?

O.G.

25 Haz 2022 - 19:19 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.