“BİR MÜSLÜMAN SULTAN FATİH'E LAF EDEMEZ”

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, İstanbul’un fethinin 569. Yıldönümüne dair değerlendirmelerde bulundu. İstanbul’u Sultan Fatih’in hadis ile müjdelendiği gibi kılıçla Erbakan’ın ise yine hadisle müjdelendiği gibi "tekbirlerle, bayraklarla" fethettiğini belirtti. Erbakan’ı Sultan Fatih ile ilgili sözlerini hatırlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Bir Müslüman Sultan Fatih'e laf edemez
  • Şeriat kullarını bağlar, onu vazeden Allah'ı bağlamaz
  • CB Erdoğan TÜSİAD'ın cinsine cibilliyetine saydırıyor! Vay be!
  • Zümre umudunu yitirmiş, pes etmiş gibi
  • Takiyeci Zümre'nin yalanları bir asırdır hala revaçta
  • Yani Yüce Allah kulu ile sürekli iletişim halindedir

***

Bugün 29 Mayıs 2022. İstanbul'un fethinin 569. yılı. Sultan Fatih hadis ile müjdelendiği gibi kılıçla fethetti Bizans'tan. Erbakan hadis ile müjdelendiği gibi "tekbirlerle, bayraklarla" (Millî Görüş sloganları, flamalarıyla) ikinci kez fethetti. Bu defa Deccal'ın "hile rejimi ve köle düzeni"nden.

"İstanbul'un fethini müjdeleyen hadis diğer bir rivayette letuftahannel Kustantaniyyetani (muhakkak ki iki Kustantiniye fethedilecektir) şeklindedir. Yani Doğu ve Batı Roma. Sultan Fatih bunu bildiğinden Roma'yı fethetmek üzere, niyetini gizleyerek doğuya sefer yapacak izlenimi vermek için Gebze'de karagâh kurdu. Ancak niyetini sezen bir Yahudi olan Yakup Paşa arsenikle zehirledi. Almanlar hassas aletlerle Fatih'in türbesinde arsenik tespit ettiler."
-ERBAKAN-
"İstanbul'un fethini müjdeleyen hadis sahih midir sorusu abestir. Asırlarca önce kitaplara yazılmış, meşhur olmuş, Fatih'in Kostantiniye'yi fethetmesiyle hakikat olduğu ispatlanmış bir hadis için sahih mi diye sorulması izansızlıktır, akıl, mantık dışıdır."
-ERBAKAN-
"Bir Müslüman Sultan Fatih'e laf edemez. Zira o Hz. Peygamber (SAS) övgüsüne mazhar, O'ndan diplomalı, kutlu bir kişidir."
-ERBAKAN-

Bazı nadanlar Sultan Fatih'i çocuk şehzadelerin öldürülmesi uygulamasının kaynağı diye diline dolarlar. Kur'an'da bir kıssada Hz. Musa'nın bir süre arkadaşlık ettiği zatın ileride anne babasına kötülük edecek gerekçesiyle bir çocuğu boğazladığı anlatılıyor. Kur'an bir şeyi gereksiz yere anlatmaz. Çocuk şehzadeler de tam bu maksatla, ileride devlete ve ümmete zarar verecekleri gerekçesiyle fetvayla öldürüldü. Nitekim Osmanlı Devleti yıkılınca bütün İslam Âlemi istila ve işgal edildi. Küfür ve inkâr dünyaya hâkim oldu. Korkunç zulümler, vahşi katliamlar yapıldı, hala da bu devam ediyor. İşte şehzedeler bunu önlemek için öldürüldüler.

***

Şeriat kullarını bağlar, onu vazeden Allah'ı bağlamaz

Padişah bütün ahalisi için ilan ettiği fermanının aksine şeyleri özel görevlilerine emir verebilir. Fermanı padişahı değil ahaliyi bağlar. Yüce Allah Kur'an ile bütün insanlığa şamil hükümler, kurallar ferman buyururken özel olarak bazı kullarına farklı ya de aksine emirler, izinler, ruhsatlar verebilir. Bazı büyük evliyanın şeriata muğayir söz ve işlerini böyle anlamak gerekir. Şeriat kullarını bağlar, onu vazeden Allah'ı bağlamaz.

***

CB Erdoğan TÜSİAD'ın cinsine cibilliyetine saydırıyor! Vay be!

AKP'ye kuruluş aşamasında takiyeci Zümre'nin yerleştirdiği mayın kişiler, CB Erdoğan TÜSİAD'ın yaptığı fabrika ayarlarından uzaklaştıkça birer birer patlatılıyorlar. Eski AKP'li Çıfıt, Turhan Çömez ise adeta lav püskürtüyor! Düşünün.. TÜSİAD referansı ve ABD icazeti ile Eczacıbaşı'nın evinde kurulan AKP'nin iktidarında CB Erdoğan TÜSİAD'ın cinsine cibilliyetine saydırıyor! Vay be!

***

Zümre umudunu yitirmiş, pes etmiş gibi

Takiyeci Zümre artık medya ve akademiyasını radikal bir muhalif söylemle etkili bir algı yapmada kullanmaya pek cesaret edemiyor. Cumhur İktidarı yanındaymış gibi davranıyor. CB Erdoğan'ın radikal söylemini yandaş denilen medya çok daha sinsi bir direnişle karşılıyor. Agresif bir muhalefeti ancak CHP medyası sergiliyor. O da kontrol altına alınmış izlenimi veriyor. Zümre umudunu yitirmiş, pes etmiş gibi.

***

Takiyeci Zümre'nin yalanları bir asırdır hala revaçta

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar denir. Doğrudur. Ancak yalancı var yalancı var yalan var yalan var... Takiyeci Zümre'nin yalanları bir asırdır hala revaçta. Yalan, takiye ve entrikalarla kurulu Erbakan'ın "Bu hile rejimi ve köle düzeni bir Yahudi şaheseridir" dediği Kemalcı vesayet statükosunun dayandırıldığı tarihin en büyük yalanı kurtuluş savaşı kuyruklu yalanını bir asırdır hala toplum gerçek sanıyor!

***

Yani Yüce Allah kulu ile sürekli iletişim halindedir

"فَاَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوٰيهَاۙۖ"
Fe elhemeha fücuraha ve takvaha. -Şems/8-

Yüce Allah insana fücûrunu (kötülüğünü) da takvasını (ondan sakınmasını) da ilham eder. Yani Yüce Allah kulu ile sürekli iletişim halindedir. Kuluna kötülüğü, şerri de iyiliği, hayrı da ilham eder. Kul iyiyi kötüyü, hayrı şerri ayırt etmeli ve Rab'bi ile doğru bir diyalog kurup hidayet ve istikamet üzere hareket etmelidir.

O.G.

Ekli Dosyalar

29 May 2022 - 20:55 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.