Türkiye veto çekti ve olay NATO'nun dağılması boyutuna doğru evrildi

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu...

CB Erdoğan: "Ülkemizin güvenlik endişelerine saygı gösterenlerle kendi çıkarları dışında hiçbir derdi olmayanların ayrımını bu süreçte bir kez daha görecek ve ileriki politikalarımızın referansı yapacağız." Dünyayı, Türkiye'nin dostları ve düşmanları diye ayırt edip düşmanlarını tehdit eden bir küresel süper güç Türkiye elhamdülillah.

Eski ABD Başkanı Bush, Irak işgali öncesinde, "Ya bizimlesiniz ya da terörizmle" diye dünyayı tehdit etmişti. Türkiye, o süreçte 1 Mart Tezkeresine, "Hayır" diyerek, ABD'ye, "Karşındayım" diyen dünyada tek ülke oldu! Dün CB Erdoğan, Suriye'ye yeni askeri operasyon sinyali verdiği konuşmasında dünyaya, "Ya bizimlesiniz ya da terörizmle" diye mesaj verdi. Bakalım, "Terörizmle birlikteyiz" diyen ülke meydana çıkacak mı?

İsrail, ABD ve NATO'ya baskı yaparak, Finlandiya ve İsveç'in üyeliğe alınmasını isterken, Türkiye veto çekti ve olay NATO'nun dağılması boyutuna doğru evrildi. Türkiye de İsrail'in bu hamlesine, Suriye'de yeni bir askeri operasyon düzenleyeceğini ilan edip karşı hamle ile cevap verdi. Türkiye, NATO'da İsrail'i kitledi ama bakalım İsrail, Suriye'de benzerini Türkiye'ye yapabilecek mi?

CB Erdoğan'ın dün açıkladığı Suriye'ye yeni bir askeri operasyon sinyali sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in 24-25 Mayıs'ta yapacakları İsrail ziyareti bir turistik seyahate dönüştü. Hiçbir anlamı kalmadı!

Bu arada Azerbaycan CB İlham Aliyev, Ermenistan ile hem demir yolları hem de kara yollarının inşası dahil, Zengezur Koridoru'nun açılışı konusunda anlaştıklarını ilan etti. Türkiye, Siyonist Haçlı Batı'nın dokunulmazlığını tüm coğrafyalarda etkisizleştirip kendi dokunulamazlığını ilan ediyor elhamdülillah.

***

BAHÇELİ'NİN SÖZLERİ YİNE KARANLIĞA MAHKUM EDİLECEK!

MHP lideri Devlet Bahçeli, her hafta olduğu gibi bu haftaki grup toplantısında da yine Türkiye düşmanı küresel güçler ile içimizdeki operasyon çocuklarının karanlıkta kalan yüzlerine, projelerine ışık tutarak topluma deniz feneri vazifesini yapıyor. Gerçekleri olağan çıplaklığı ile ortaya koyuyor. Ama yandaş havuz medyası ile fondaş medya yine Bahçeli'nin sözlerini eminim karanlığa mahkum edecek.

Devlet Bahçeli, 2. Abdülhamid Han'a zehirli dilini uzatıp nefret ve kin kusarak Yahudi öfkesiyle bulaşan Sabetayist Dönme Meral Akşener ve gibilerine hak ettiklerini verdi. Türkiye'de iki isim; CB Erdoğan ve Devlet Bahçeli dışında kimse 2. Abdülhamid Han'a yapılan terbiyesizliğe ‘dur’ demedi. Ne Karazangoçoğlu İngiliz Temel ne de Fatih Erbakan! İkisi de sustu. Ama Fatih, CB Erdoğan'ı beğenmiyor!

Devlet Bahçeli grup toplantısında Akşener'e yönelik; "Sultan Abdülhamid'i kimler sevmiyor, hala kuyruk acısı çekiyorsa onlar batının içimize yuvaladığı ajanlarıdır. 1900'lü yıllarda sahnelenen kahpe oyunların günümüzdeki temsilcileridir, sömürge bakiyeleridir." cevap verirken, NATO konusunda ise "Gerekirse NATO'dan ayrılmak gündeme gelmeli, Türk dünyasının ve 57 İslam ülkesinin katılacağı yeni bir güvenlik teşkilatının kurulması mümkündür..." dedi.

Günlerdir her iki konuda suspus olan Karazangoçoğlu İngiliz Temel ile Fatih Erbakan ise NATO ve proksi NATO'culardan taraf. Hangisi Erbakan ve Milli Görüş? Bahçeli mi yoksa İngiliz Temel ile Fatih mi?

AĞAR, HANGİ ÜLKE ADINA PROKSİ ELEMANLIK YAPIYOR OLABİLİR?

Abdullah Ağar, CB Erdoğan'ın sinyalini verdiği Suriye'ye askeri operasyon ile ilgili, "Akıllı bir devlet hiçbir zaman zarara uğrayabileceği ve astarı yüzünden pahalıya gelebilecek bir mücadeleye girmez. TSK, Rusya'nın Ukrayna'da yaptığı hatayı yapmaz" dedi. Anladınız mı Ağar ne diyor? "Bu operasyonun astarı yüzünden pahalı olur" diye önce Türkiye'yi tehdit ediyor! TSK'yı da, "Ukrayna'da Rusya'nın düştüğü duruma düşmekle" tehdit ediyor. Ağar bunu söyleyecek gücü kimden alıyor?

Bazıları için, "Vatansever, kahraman" olan Abdullah Ağar'ın, CB Erdoğan'ın işaretini verdiği Suriye'ye askeri müdahale ile ilgili açıklamalarını okuyunuz. Ağar açıkça TSK komuta kademesine, "CB Erdoğan'ın askeri operasyon emrini dinlemeyin. Aksi halde Rusya'nın Ukrayna'da içine düştüğü hataya düşeceksiniz" mesajını iletiyor. Hangi ülke adına yapıyor bunu Ağar?

Sözde milli kahraman Abdullah Ağar, Suriye'ye yönelik askeri operasyon sinyalinin olası tehdit ve tehlikelerinden bahsedip, TSK'ya diyor ki, " Rusya ordusu Putin'i dinlediği için Ukrayna'da bataklığa saplandı. Siz de Erdoğan'ın emrini dinlerseniz, Suriye'de bataklığa düşeceksiniz" diye subliminal mesaj veriyor? Ağar, hangi ülke adına proksi elemanlık yapıyor olabilir?

***

SABETAYİST ZÜMRE, FATİH'İN KULAĞINI ÇEKMİŞ BELLİ Kİ!

F. Erbakan, "2023 ikinci tura kalır ve Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında geçerse tarafsız kalacağız. Öncesinde, Erdoğan'ı destekleriz sözüne tabandan tepki aldık" dedi. 1- Tarafsızlık, Erbakan ve Milli Görüş'ü inkardır. Milli Görüş her daim hak'tan taraf olmaktır. 2- Akşener'in 2. Abdülhamid'e iftirasına bile, "Aman bize ne" diyen YRP'lir mi Fatih'e tepki koyacak? Sabetayist Zümre, Fatih'in kulağını çekmiş belli ki!

Fatih Erbakan, "2023'te CB Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında yarış ikinci tura kalırsa tarafsız kalacağız" dedi. Milli Görüş lideri Erbakan: "Birgün Ayasofya'da ezan sesi duyarsanız biliniz ki Türkiye'de Milli Görüş iktidar olmuştur." Fatih, bizzat Erbakan'ın Milli Görüş iktidarı dediği AK Parti ile Ayasofya'yı müze yapan CHP ziynetini bir tutuyor. Fatih, siyaseti bıraksın gitsin çoluk çocukla vakit geçirsin.

***

İttihat ve Terakkici Meral Akşener kim?

CB Erdoğan Sultan 2. Abdülhamid ise İttihat ve Terakkici Meral Akşener kim? Emanuel Karasu, Aram Efendi, Esad Toptani. Akşener bunlardan hangisi? Selanik Dönmesi Sabetaycı Meral Akşener'in akıl sağlığı yerinde mi? CB Erdoğan'ı önce eski İsrail Başbakanı Netanyahu'ya benzetti. Sonra zamanın 2. Abdülhamid'i ilan etti. Netanyahu'dan ne ara 2. Abdülhamid'e zıpladı anlamak mümkün değil Akşener'i!

***

Bülent Arınç, "İktidarı eleştirdikçe AK Parti tabanından destek görüyorum"

Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre'den Bülent Arınç, "İktidarı eleştirdikçe AK Parti tabanından destek görüyorum. 'Allah razı olsun' diyen çok" dedi. Takiyeci Sabetayist Zümre'nin şifreli, kriptolu iletişim dilini bilmezseniz ne denmek istendiğini anlayamazsınız. Arınç diyor ki, "CB Erdoğan'a yüklendikçe illüzyoncu medya ve akademiya bana ekranlarını açtı, manşetleri süslüyorum. Sabetayistler bana aferin diyorlar!"

***

Zümre'nin profesyonel tetikçilerinden Prof. Celal Şengör

Takiyeci Sabetayist Zümre'nin profesyonel tetikçilerinden Prof. Celal Şengör, "Hz. İbrahim masal, Musa da İsa da hikaye" dedi. Bir insan kendi bokunu yiyerek beslenirse böyle amip beyinli olup şeytanın maskarası oluyor demek ki... Şengör, mini etek giydiği için taciz edecek çok güzel bacaklı bir kız öğrencinin hasretiyle yanıp tutuşunca azgınlıktan ne yaptığını, ne söylediğini bilmiyor!

***

İlahiyatçı Hayrettin Karaman'dan 3 fetva

Takiyeci Sabetayist Zümre'nin en etkili oldukları alanlardan biri de İlahiyat Fakülteleri. İlahiyatçı Hayrettin Karaman'dan 3 fetva.

1- Rüşvet almak haram, vermek caiz.
2- İhtiyaç kadar faizle kredi almak caiz.
3- Survivor yarışmasını izlemek haram.

Rüşvet ve faiz meşru ama Survivor kesin haram. Şeytan bile, "Ya bu kadarını ben bile düşünemezdim" diye kendinden nefret etmiştir! Bel'am ne demek herkes bir araştırsın!

***

İsmail Hakkı Ürün: "Sanatçı yetiştirmiyoruz. Milli, yerli sanatçımız yok"

Sanatçı İsmail Hakkı Ürün: "Sanatçı yetiştirmiyoruz. Milli, yerli sanatçımız yok. Rol model yetiştirmiyoruz. Yönetmen yok, oyuncu yok, senarist yok. Rol model yok, yetiştirmiyoruz. Bunlarla geçecek, yeni nesil bunları örnek alıyor. 85 milyonluk ülkede rol model yetiştiremiyoruz, yetiştiremedik." Böyle milli ve özgür düşünen bir sanatçının, Gezicilerin ağırlandığı Beştepe Külliyesi'ne davet edilmediğini biliyor musunuz?

***

Anladın mı Miço?

ABD Kongresi'nde Türkiye aleyhine konuştuğu için ayakta alkışlanan ve zafer kazanmış komutan edasıyla kendinden geçen müsamere çocuğu Yunanlı Miço'ya kötü bir haberim var. ABD eski Moskova Büyükelçisi McFaul, "Ukrayna'yı NATO'ya katılabileceğine inandırırken yalan mı söyledik" sorusuna gülerek, "Evet. Gerçek hayat böyle" yanıtını verdi. Anladın mı Miço?

***

Rasim Ozan Kütahyalı ile Ali Koç arasında tercih yapsam

Rasim Ozan Kütahyalı ile Ali Koç arasında tercih yapsam, Fenerbahçe Futbol Takımını üzerinde "Bağımsız Filistin'i destekliyoruz" tişörtü ile sahaya çıkaran Ali Koç'u tercih ederim! Her dönemin adamı, rüzgar gülü, menfaat, iktidar, para, şöhret neredeyse o tarafa yaltaklanan, yanar döner Rasim Ozan Kütahyalı gibiler, Ali Koç gibiler kadar kaliteli değillerdir.

***

Kimmiş pedofoli sapkın toplum öğrense!

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hüsnü Bozkurt ve besleme trol hesapları, " Diyanet, 9 yaşındaki kız evlenebilir, çocuk doğurabilir" dediğini iddia edip saldırıya geçtiler. DİB tüm iddiaların yalan olduğunu söyleyip reddetti. Selanikli Kemalcıların her şeyleri yalan, safsata, palavra, algı, iftira ve kara çalma. Oysa reşit olmayan çocuklar ile cinsel ilişki için Tayland'da düzenlenen programlara katılan iş adamlarının listesi açıklansa da kimmiş pedofoli sapkın toplum öğrense!

***

Kimi bürokratların 5 hatta 10 maaş birden aldığı hezeyanları

Selanik Dönmesi Takiyeci Zümre illüzyoncu medya ve akademiya'nın uydurduğu en büyük palavralardan birisi de kimi bürokratların 5 hatta 10 maaş birden aldığı hezeyanlarıdır. Bu tip haberler külliyen algı operasyonudur. Çünkü 631 sayılı Devlet Memurları kanuna göre bir memurun birden fazla maaş alması yasaktır. Bir devlet memuru istediği kadar kurum ve kuruluşların yönetim kurulu üyesi olsun yalnızca birinden huzur hakkı alabilir.

O.G.

24 May 2022 - 19:19 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.