2023'TEN SONRA ZÜMRE ARTIK TASFİYE EDİLECEKTİR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, güncel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu. Okurlarımız için derledik…

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • 2023'ten sonra Zümre artık tasfiye edilecektir
  • Cumhur İktidarı emperyalist güce karşı Türkiye'nin milli çıkarlarını koruyor
  • Takiyeci Zümre'yi bilmeyen olan biteni anlayamaz
  • Erbakan Zümre'ye cuka yedirmeyip tüm kesimlere 35 milyar Dolar dağıttı
  • Yeni Türkiye'nin miladı 12 Eylül 1980'dir
  • Zümre şimdi kutuplaşmadan şikâyetçi

***

Millî Görüş'ün 53 yıllık mücadelesi karşısında takiyeci Zümre Oligarşisi sürekli güç, imkân, iktidar ve itibar kaybına uğradı. Yalılarda hükümet yıkıp hükümet kuran Zümre artık bir siyasi proje hayata geçiremiyor, oyun kuramıyor, oyun bozamıyor. Güç ve imkânını yaptığı yanlışları telafi için harcıyor. 2023'ten sonra Zümre artık tasfiye edilecektir.

Türkiye içeride ve dışarıda hangi bir sorunla karşılaşsa takiyeci Zümre o sorunun yanında yer alıp parçası haline geliyor. İllüzyoncu medya ve akademiyası ile iktidar ve muhalefet kanatlarında etkili olabilen Zümre Siyonist Haçlı Batı için truva atı görevi yapıyor. TC'yi kuran ve onlarca yıl yöneten Zümre Oligarşisi Millî Görüş mücadelesi karşısında 53 yıldır sürekli güç, imkân, iktidar kaybediyor. 2023 seçiminde tasfiye edileceği endişesini bazı yazarlar dile getiriyor.

Siyonizm'in Osmanlı Devletini yıkarak İngilizlere kurdurduğu TC Zümre Oligarşisi karşında Millî Görüş 53 yıldır kamuoyuna farklı yansıtılan çok sofistike bir mücadele yürütüyor. Devleti Millî Görüş'e kaybeden Zümre sermaye ve medya üzerinde oldukça etkili konumda. Dış güçlerden destek alarak devleti yeniden ele geçirme girişimleri hep başarısız kaldı. 2023 seçimine iki taraf da final gözüyle bakıyor.

***

Cumhur İktidarı emperyalist güce karşı Türkiye'nin milli çıkarlarını koruyor

Cumhur İktidarı emperyalist güce karşı Türkiye'nin milli çıkarlarını koruyor. Büyük kalkınma projelerini hayata geçiriyor. Ancak büyük sermayeye, ekonominin yüzde yetmişine, ticaret kanallarına sahip Zümre küresel sermayeden de destek alarak suni yokluk kıtlık darlık ve pahalılık yapıyor. İllüzyoncu medya ve akademiya ülke kötü yönetiliyor diyor. Toplumun yarısı inanıyor. İktidar Zümre'nin emrine girse övgülere boğar. Halk çabuk kanar, fikir değiştirir. Demirel "Halk cıva gibidir, hiçbir liderin arkasında durmaz" derdi. Halk kendine yatırım yapanı hep pişman etmiştir. Hizmet eden karşılığını Hak'tan değil halktan beklerse avucunu yalar.

***

Takiyeci Zümre'yi bilmeyen olan biteni anlayamaz

Takiyeci Zümre'yi bilmeyen olan biteni anlayamaz. Başbakan Özal 12 Eylül öncesi kıtlık, yokluk, kuyruk ve pahalılığı bitirdi. İstanbul, İzmir dâhil belediyelerin çoğunu aldı. İlk kez belediyeler para gördü, hizmet yatırım yapıldı. Zümre medya ve akademiyası yolsuzluk diye yaygara kopardı. Özal'ı kızı, damadı, karısı ve aile boyu magazin konusu yaptı. Bütün Belediyeleri SODEP aldı. Asıl büyük yolsuzluklar o dönem yapıldı. ANAP düşüşe geçti, oy kaybetti; yetmedi, Özal'a suikast düzenledi. İlkinde kurtuldu. Hürriyet patronu Erol Simavi tertiplemiş, tespit edildi, üzerine gidilemedi. Cumhurbaşkanı iken zehirleyip işini bitirdi. Her iki dosyayı kapattırdı.

***

Erbakan Zümre'ye cuka yedirmeyip tüm kesimlere 35 milyar Dolar dağıttı

Takiyeci Zümre Özal'ın işini bitirip ANAP'ı Mesut Yılmaz'a teslim edince Refah 1. Parti, Erbakan Başbakan oldu. Millî Görüş belediyelerde destan yazdı. Erbakan Zümre'ye cuka yedirmeyip tüm kesimlere 35 milyar Dolar dağıttı. Özal'ın karısı ve kızının "çağdaş" yaşamını magazin konusu yapıp yıpratan Zümre medya ve akademiyası bu defa Başbakan Erbakan'ı irtica ile karaladı. 28 Şubat sürecini başlattı. Refah Partisi kapatıldı. Yerine kurulan Fazilet Partisi 7 puan oy kaybedip % 22'den % 15'e geriledi. Erbakan toplum kesimlerine aktardığı 35 milyar Dolar'ı Zümre'ye cuka olarak verseydi karşılığını alırdı. Toplum nankörlük etti.

***

Yeni Türkiye'nin miladı 12 Eylül 1980'dir

Yeni Türkiye'nin miladı 12 Eylül 1980'dir. Ondan önce partilere hazine yardımı yapılmazdı. Zümre mensubu patronlar yardım yapıp vekil ve bakan kontenjanı alırdı. İktidar ve muhalefeti Zümre kontrol ederdi. Her hükümete istediğini yaptırırdı. Her hükümet bu yüzden yıpranırdı. Hükümet yıprandı, istediğimizi yapma gücü yok, değiştirelim deyip yeni formüller bulur uygulardı.

***

Zümre şimdi kutuplaşmadan şikâyetçi

TC'nin kurucusu takiyeci Zümre Oligarşisi onlarca yıl toplumu ilerici gerici, sağcı solcu, Alevi Sünni, Türk Kürt diye bölerek, vuruşturarak idare etti. Daima her iki tarafın ipini elinde tuttu. Zümre şimdi kutuplaşmadan şikâyetçi. Zira Cumhur İktidarı ondan bağımsız. Muhalefeti bir araya getirmeye çalışıyor, bir türlü başaramıyor. Kendi kontrolünde değil diye kutuplaşmadan rahatsız. Kaldı ki Cumhur İttifakına karşı bir cephe oluşturmak için toplumu kutuplaştıran da takiyeci Zümre'dir.

O.G.

21 May 2022 - 20:35 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.