19 MAYIS 1919'UN ÖZETİ ŞU

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, 19 Mayıs’ın 1919'un 103. yıldönümü sebebiyle değerlendirmelerde bulundu, güncel gelişmelere dair tespitlerini paylaştı. Okurlarımız için derledik…

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • 19 Mayıs 1919'un özeti şu
  • Zümre bundan çok rahatsız ama itiraz edecek argüman bulamıyor
  • Araplara satılıyor diye ter ter tepiniyorlar

***

Bugün 19 Mayıs. TC'nin kurucusu takiyeci Zümre Oligarşisi gençlik ve spor bayramı ilan etmiş. Müstemleke tipi illüzyoncu medya ve akademiya bugün çuvallar dolusu laf salatası beyinlere doğrayıp asırlık ezberleri tekrarlayacak. Tek cümle ile gerçeği şu: İttihat ve Terakki iktidarında başkent İstanbul'u işgal eden İngilizlere tek mermi sıkmayan İttihatçı paşalar İstanbul'dan bir gemi ile yola çıkıp Samsun'dan Anadolu'ya geçerek TC'yi kurdular ve Lozan'da tescillediler. İngilizler 5 yıl boyunca işgal altında tuttukları İstanbul'u öyle terk edip "geldikleri gibi gittiler" İllüzyoncular bu paranteze neler sığdırıyor neler!..

19 Mayıs 1919'un özeti şu: İngilizlerin Başkent İstabul'u işgal ettikleri İttihat ve Teraki iktidarında tek mermi sıkmayan İttihatçı paşalar bir gemi ile İstanbul'dan Samsun'a gidip Anadolu'ya geçti.. TC'yi kurup Lozan'da resmileştirdi. Ve İngilizler "geldikleri gibi gittiler!"

Erbakan takiyeci Zümre Oligarşisi Kemalcı vesayet statükosu için "Bu hile rejimi ve köle düzeni bir Yahudi şaheseri" diyordu. Öyle bir şaheser ki yalancının mumu yatsıya kadar yanar denilir ama bir asırdır bir millet yalan, palavra ve kof bir hamasetle ayakta uyutulup soyularak yönetiliyor.

Takiyeci Zümre'nin kurgusu Kemalcı vesayet statükosu sözde karşıtları Sultan Vahdettin hain değildi savunması ile kafa tütsülüyor. Bre gafiller! Sultan Abdülhamid'e darbe yaparak iktidarı ele geçiren İttihat ve Terakki yönetiminde İstanbul işgal edildi. İstanbul'dan gemi ile yola çıkan İngiliz işbirlikçisi İttihatçı subaylar Samsun'dan Anadolu'ya geçerek Ankara'da TC'yi kurup Lozan'da İngilizlerle birlikte şekillendirdiler. Zavallı Vahdettin İttihatçıların günah keçisiydi, o kadar.

Müstemleke tipi illüzyoncu medya ve akademiya 600 yıllık Osmanlı Devletinin, 1000 yıllık Türk-İslam Medeniyetinin tarihi kırılmaya uğratılarak kökünün kazınmaya çalışıldığı bir süreci Kemalcı paganist ritüellerle bayram diye kutluyor. % 99'u Müslüman toplum ise alık ağzı açık izliyor. Bunu yapan takiyeci Zümre Oligarşisi için Erbakan "Bu hile rejimi ve köle düzeni bir Yahudi şaheseridir" diyor.

Türkiye'de küresel boyutlardaki iktidar ve rejim mücadelesi Millî Görüş derin devleti ile takiyeci Zümre'nin karargâhı karanlık oda arasında yaşanıyor. Bu iki güç odağı dışındakiler mücadelenin aparatlarıdır. Osmanlı Devleti yıkılarak kurulan "hile rejimi ve köle düzeni" yıkılıyor. Bin yıllık Selçuklu Osmanlı Türk İslam Medeniyetinin devamı Yeniden Büyük Türkiye liderliğinde Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen kuruluyor. Ve Allah Nurunu Tamamlıyor.

Takiyeci Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası gün boyu banal 19 Mayıs retoriği ile kafa şişirmeye devam ediyor. Kemalcı ideolojiye dayalı tek tip köhne paganist eğitim sistemiyle sürüleştirilen topluma kaval eşliğinde maval dinletiliyor. Ancak bunun başkanlık sistemiyle sona erdirilen Kemalcı vesayet statükosunun "güçlendirilmiş parlamenter sistem" hilesiyle geri getirilip tahkim edilmesi çabasına bir yararı yok; geçmiş olsun.

Abdülhamid Filistin'i Yahudilere satmayınca Osmanlı Devletini yıkarak Selanik Dönmesi takiyeci İttihçılara devlet kurulması kararı 1897 Basel Siyonist Kongresinde alındı. Bu yüzden Anadolu Tehcir ile Ermenilerden, Mübadele ile Rumlardan temizlendi. TC'yi kurma projesi İngilizlere ihale edildi. Başkent İstanbul'u 5 yıl boyunca işgal eden İngilizlerin yazdığı senaryoyu gemiyle gönderilip Samsun'dan Anadolu'ya geçen İttihatçı paşalar oynadılar. İngilizlerin işgal ettikleri ülkelerde Müslümanlara yapmadığı zulmü takiyeci TC Zümre Oligarşisi yaptı.

Türklük kimliğine bürünerek İslam düşmanlığı yapan Selanik Dönmesi takiyeci Zümre Oligarşisi Müslümanları ırk asabiyetiyle ayrıştırarak Kemalcı paganist resmi ideolojiyi tahkim etmeye çalıştı ve başardı.

Küresel Siyonizm Osmanlı Devletini yıkarak kurduğu Selanik Dönmesi takiyeci Zümre Oligarşisine Türklük adına İslam düşmanlığı yaptırırken; İslam ülkelerinde ise Türkler İslam'dan çıktılar, mürtet oldular söylemiyle propaganda yaptı.

***

Zümre bundan çok rahatsız ama itiraz edecek argüman bulamıyor

Millî Görüş derin devleti karşısında siyasi akıl üstünlüğünü yitiren takiyeci Zümre'nin karanlık odası gücünü yaptığı yanlışları telafi etmede harcıyor. Zümre'ye dirsek çeviren Kenan Evren'i karalamak için yıllardır Yunanistan'ın NATO'ya dönüşünün veto edilmemesini eleştirdi durdu. Şimdi CB Erdoğan onu dayanak yaparak İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğine karşı çıkıyor. Zümre bundan çok rahatsız ama itiraz edecek argüman bulamıyor.

***

Araplara satılıyor diye ter ter tepiniyorlar

Arap miyarderler Londra'da mülkler aldığında hayran hayran anlatan takiyeci Zümre ağızları, İstanbul'da mülk alınca Araplara satılıyor diye ter ter tepiniyorlar.

O.G.

19 May 2022 - 19:07 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.