Bu üçünün peşi sıra gelmesi tesadüf olabilir mi?

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu...

CB Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın üyelik müracaatı yaptığı NATO'ya çektiği resti Batı dünyası sarsarken; Sözcüsü İbrahim Kalın'ın yaptığı, " Türkiye, iki ülkenin NATO'ya üyeliğine kapıları kapatmadı" şeklindeki açıklama tam anlamıyla CB Erdoğan'a zıt, tezat ve karşıt duruyor. Bu kadarı basit bir çelişki mi, yoksa iç darbenin ayak sesi mi?

CB Erdoğan, sözcüsü İbrahim Kalın'ın eline bir saz tutuşturup türkü bestelemesi, çalması ve söylemesi için işine son vermeli. Aksi halde CB Erdoğan ne söylerse, sözcüsü Kalın itibarsızlaştırmak için elinden ne geliyorsa yapmaya devam edecek.

Cahit Özkan. AK Parti Grup Başkanvekili. Armağan Çağlayan gibi bir yumuşağın programına katılmak falso bir. BAE ile ilgili diplomatik dil ve üsluba yakışmayacak yakıştırmalarda bulunmak falso iki. Türkiye ile BAE ilişkilerini bozmak için fırsat kollayan sabotajcılara malzeme olmak falso üç. Bir politikacı tek seferde bu kadar falso'yu yapıyorsa hak etmediği koltuğu mutlaka terk etmeli.

Önce Özlem Zengin'den Mehmet Boynukal'ın ve Ayasofya saçmalığı. Sonra CB Erdoğan'a rağmen Sözcü Kalın'dan NATO'ya veto restini yumuşatan açıklama. Ardından Cahit Özkan'dan BAE'ni Türkiye'ye karşı kışkırtacak bir diplomatik provokasyon. Bu üçünün peşi sıra gelmesi tesadüf olabilir mi? Yoksa CB Erdoğan'a karşı planlanmış bir iç isyanın ilk işaret fişeği mi?

CB Erdoğan ve AK Parti, 2023'te Mavi Marmara düşmanı manyak tiplerden, kafadan İsrail dostu, kafadan ABD dostu.... Batı'nın her şeyine köle ve parya, Kemalist statüko yardakçısı radikal mankurtlardan mutlaka kurtulmalı. CB Erdoğan ve Türkiye, 2023 ve sonrasına yeniden tasarlanmalı. En azından Mehmet Boynukal'ına saygı duyacak kadrolar öne çıkarılmalı.

***

İsrail'in arada sırada şişeden çıkan cini, Hüsamettin Cintonik

İsrail'in arada sırada şişeden çıkan cini, Hüsamettin Cintonik, "Bugün Türkiye'de rejim, çıkmaz bir sokaktadır. Bu çıkmaz sokaktan çıkmak için de iktidar değişikliği gerekiyor" demiş. "Rejim çıkmaz sokakta" demek, " Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre oligarşik/jakoben düzen yok oldu" demektir.

***

"Fitneciler" suçlaması

Türkiye'de ihaneti meşrulaştırmak ve topluma kabullendirmek için kullanılan en etkili yöntem, ihaneti fark edip deşifre edenlere yönelik yapılan, " fitneciler" suçlamasıdır. Bu suçlama ihanetin en sağlam dayanağı.

***

TÜSİAD'dan iki isim Katar'a önemli satış yaptı

Katar düşmanlığının goygoyculuğunu yapan illüzyoncu medya ve akademiya'nın patronu TÜSİAD'dan iki isim Katar'a önemli satış yaptı. TÜSİAD YİK Başkanı Özilhan, McDonald's Türkiye'yi Katarlı şirkete sattı. Ferit Şahenk, 1 milyar 300 milyon dolar harcayarak yaptığı Galataport'ta Katar Emiri El Sani'yi ağırladı. TÜSİAD şövalyeleri yatırımlarını katar katar Katar'a satıyorsa ülkeyi terk ediyorlar demektir.

***

Ancak zırva tevil götürmüyor!

ABD ve AB medyası, CB Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğini veto restini mümkün olduğu kadar bir meydan okuma gibi değil de pazarlık unsuru için yapılmış bir hamle gibi gösterip sulandırmak/ yumuşatmak için illüzyon performansını zirveye çıkardı. Ancak zırva tevil götürmüyor!

***

Batı bunu niçin deşifre ediyor?

Son günlerde ABD ve İsrail medyasında İran'ın PKK ile işbirliğine ve koordinasyon içinde birlikte hareket ettiklerine dair haberler yapılıyor. Bu haberler doğru ama Batı bunu niçin deşifre ediyor?

1- İran'ı PKK ile entegrasyona zorlayan İsrail ve ABD. 2-İran tüm tarihi boyunca Siyonist Haçlı Batı ile tek savaş yapmamış, sadece Sünni İslam ordularıyla çatışmış. 3- Amaç, Türkiye ile İran arasında yeni bir gerginlik ve çatışma ortamı doğurmak…

***

Simavi'lerdeki Yahudi isimler

Türkiye'de bir zamanlar medya baronu olarak Siyonizm adına ülkeyi perde gerisinden yöneten ailelerden olan Hürriyet'in sahibi Simavi ailesinden Erol Simavi'nin hanımı Belma Simavi'nin vefatına yönelik verilen taziye ilanında yer alan isimler, illüzyoncu medya ve akademiya'nın röntgenini ortaya çıkardı. Simavi'lerdeki Yahudi isimler. Lora, Eyla, Solomon, Vincent, Ben, Baron, Takami, Stephanie.

***

Küfürbazlıktan başka hiçbir özellikleri yok.

Takiyeci Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası propaganda gücü ile geniş kitleleri etkisi altına alarak Selanik Dönmesi olması dışında hiçbir nitelik taşımayan bazı isimleri komedyen diye 90 yıldır millete kakakalıyor. Ekranlardaki yüzler de çok komik çok komik deyince halk da gerçekten komik olduğuna inanıp gülmek zorunda bırakılıyor. Şahan Gökbakar ile Cem Yılmaz. Küfürbazlıktan başka hiçbir özellikleri yok.

***

Böyle bir Batı'nın Türkiye ile savaşmaya hali olur mu?

Türkiye niye mi küresel bir güç? Dünyada aynı anda 10 farklı cephede askeri operasyon düzenleme yetenek, kabiliyet ve potansiyeline sahip tek ülke Türkiye. AB'nin patronu Almanya'nın Genelkurmay Başkanı Zorn, "ordunun stoklarında çok az mühimmat kaldı. En az 20 milyar €'ya ihtiyaç var" açıklaması yaptı. Böyle bir Batı'nın Türkiye ile savaşmaya hali olur mu?

***

8 yeni nükleer reaktör kurma kararı aldı

İngiltere enerjide dışa bağımlılığı azaltmak ve yükselen fiyatlarla mücadele için 8 yeni nükleer reaktör kurma kararı aldı. İngiltere muhalefetinden, medya ve akademiyasından, çevreci örgütlerden, kültür ve san'at camiasından karara yönelik hiçbir itiraz, isyan, kara propaganda ve düşmanlık yok.

***

"Kadınların giyimine karışanlar psikolojik sorunludur!.."

Selanikli Sabetayist Kemalcılardan Fikri Sağlar, "kadınların giyimine karışanlar psikolojik sorunludur!.." diye twet atmış. Ülkemizdeki ilkel, bağnaz, yobaz, gerici, çağdışı Kemalcı zihniyeti bundan daha güzel anlatan bir veciz söz yoktur!

***

CB Erdoğan'a karşı ortak savunma hattı kurdular

Özgürlük, bağımsızlık, istiklal, emperyalizm ile mücadele diyen sözde Milli Görüşçü, milliyetçi, solcu, sosyalist, Kemalist, dinci, devrimci yazar, çizer, aydın, gazeteci, entelektüel, akademisyen kim varsa hepsi birden İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğini veto eden CB Erdoğan'a karşı ortak savunma hattı kurdular.

***

Hindistan'dan buğday ithalatı" yalanını manşet yapmış

Katı Kemalcı Cumhuriyet gazetesi, Tarım Bakanlığı tarafından yalanlanan, "Hindistan'dan buğday ithalatı" yalanını manşet yapmış.. Bu Kemalcıların her şeyleri manipülasyon, dezenformasyon, algı, kara propaganda, çarpıtma, iğdiş etme, palavra ve safsata...

***

Kılıçdaroğlu en son SADAT'ın kapısına dayandı

Gezi Parkı'nda Sabetaycı Zümre medya ve akademiyası K. Kılıçdaroğlu'na adeta yalvardı. " Sakın bu Gezi Parkı isyanına bir partinin organizasyonu imiş gibi damga vurup sahip çıkmayın. Bu halk isyanıdır" dendi. Kılıçdaroğlu dinlemedi ve tüm vekilleriyle Gezi Parkı'nı ziyaret edip isyana CHP damgasını vurunca toplumun %75'i muhalif oldu. Böylece Gezi Parkı etkisini gücünü kaybetti. Kılıçdaroğlu en son SADAT'ın kapısına dayandı. Anladınız mı?

***

Zaten böyleydi Firavun fareleri

Son 1 yıldır, "Cumhur İttifakı iktidarı kaybediyor, AK Parti ve MHP'de büyük düşüş, Millet İttifakı 2023'ü kazanıyor" diye kara çalan dezenformasyon üstadı anketör firmaları seçim yaklaştıkça gerçekleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başladı. Ney miş? AK Parti toparlanmaya başlamış, MHP barajı aşmış, HDP ve İP barajın altına düşmüş. Zaten böyleydi Firavun fareleri.

***

ABD ekonomisi 2022 ve 2023'te resesyona giriyor

Goldman Sach, ABD ekonomisinin 2022 ve 2023'te resesyona girmesi çok yüksek ihtimal deyip büyüme oranlarına aşağı yönlü revize etti. Koronavirus sürecinde dünyada ekonomik büyümede, ihracatta, sanayii kapasitesi kullanımında, borsada, istihdamda rekor kıran Türkiye ekonomisini illüzyoncu ekonomi medya ve akademiyası karalamaya devam ediyor.

O.G.

16 May 2022 - 19:13 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.