CHP heyetini susturan Malatyalı: 22 yıl önce bir gecede tüp 5 kat zamlandığında neredeydiniz!

CHP heyetini susturan Malatyalı: 22 yıl önce bir gecede tüp 5 kat zamlandığında neredeydiniz!

'CHP Ekonomi Otobüsü' adı verilen araçla Malatya'ya giden CHP heyetinin esnafın tepkisi karşısında cevap vermekte zorlandığı anlar kameralara yansıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden aralarında 3 genel başkan yardımcısının da bulunduğu 10 milletvekilinden oluşan heyet Malatya'ya gitti.


Partililerle görüşen Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası heyeti, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.


Bölgede kuruyemiş dükkanı olan bir esnaf ile sohbet eden Öztrak ise aldığı tepki karşısında çaresiz kaldı.
"DAHA ÖNCE NEREDEYDİNİZ"


Esnafın, "2002 yılından önce yazar kasa atılırken, anayasa kitapçığı fırlatılırken neredeydiniz. Mutfak tüpü 10 liraydı 50 lira oldu. O zaman neredeydi bu otobüs ben onu soruyorum. Demirel döneminde 53 banka batırıldı kimse ses çıkarmadı. Hizmet eden biri geldi mi hırsız, diktatör diye yaftalıyorsunuz. Ekonomimiz çok iyi. Benim arkadaşım sıfır araba almaya gitti 6 ay sonraya gün verdiler. Para var ama araba yok." dedi."MUHTARLARA DANIŞMAN VERECEĞİZ"


Öztrak da esnafa "10 milyon 500 bin kişi işsiz onu ne yapacağız" deyince esnaf, "O zaman Kılıçdaroğlu'nun dediğini yapacağız. Her muhtara bir danışman vereceğiz. İşsizlik bitecek. Bunu sizin genel başkanınız diyor." cevabını verdi.


Heyet birkaç esnaf ziyaretinden sonra bölgeden ayrıldı.ELAZIĞ'IN ŞOVMEN CHP'Lİ  VEKİLİ İÇİN DE ÇIKAR MI BİRİ?


Malatyalı hemşerimiz aslında gördüğü, yaşadığı olayların farkında olarak mukayesesini yaparak haklı bir tepki dile getiriyor.


Öyle ya CHP zihniyeti demek kıtlık, yokluk, yoksulluk, yolsuzluk, yasak ve zulüm demekti. Şimdilerde Türkiye'de özgürlük yok, pahalılık var diyen herkese böyle karşı çıkmak gerekir. Yoksa istismarlarının, dezenformasyonlarının önüne geçilemez.


Elazığ'da da son genel seçimde SP ve İP'lilerin oyları ile vekil seçilen CHP'li Gürsel Erol da ilimizde her konuyu istismar edip halkı devletine karşı kışkırtmak, düşman etmek için elinden geleni yapıyor.


Hani diyorum acaba Elazığ'da da yapılan şovmenliği böyle okkalı cevaplarla susturacak bir babayiğit çıkar mı acaba?

DİĞER HABERLER