Devlet Bahçeli'den 103 amirale tepki: Rütbeleri sökülmelidir

Devlet Bahçeli'den 103 amirale tepki: Rütbeleri sökülmelidir

103 emekli amiralin açıklamalarına tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli, yazının muhtıra tarzında olduğunu belirterek rütbelerinin sökülmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'deki İsrail'in TSK'dan emekli 103 amiralin imzasıyla yayınladığı bildiriye bir sert tepki de MHP Lideri Devlet Bahçeli'den geldi.


Twitter hesabından yayınlanan bildiriyi eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, tehditvari bir tavır takınıldığına dikkat çekti.


Vesayetçi yaklaşıma dikkat çeken Bahçeli imzalayanların rütbelerinin sökülmesi gerektiğini ifade etti.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:RÜTBELERİ SÖKÜLMELİ


Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.KONU VATANDIR


Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

DİĞER HABERLER