ABD'li komutandan 'PKK ile kol kolayız' mesajı Türkiye'ye karşı aciziz itirafı demek!

ABD'li komutandan 'PKK ile kol kolayız' mesajı Türkiye'ye karşı aciziz itirafı demek!

ABD öncülüğünde DEAŞ ile mücadele etmek için kurulduğu açıklanan ve terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG/SDG’nin de içinde yer aldığı koalisyonun sözcüsü ve komutanı Wayne Marotto, sosyal medya hesabından “PKK ile kol kolayız” mesajı verdi.

ABD'nin terör örgütü DEAŞ ile mücadele etmek amacıyla kurduğunu açıkladığı koalisyonun sözcüsü Wayne Marotto, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu."PKK ile kol kolayız" mesajı


Paylaşımında terör örgütü PKK'nın Suriye kolu SDG (SDF) ile iş birliği yaptıklarını ifade eden sözcü, "DEAŞ ile mücadele için Suriye'nin kuzeydoğusundaki misyonumuz değişmedi. Koalisyon güçleri, SDG ile birlikte DEAŞ'ı yenmek için çalışıyor." ifadelerini kullandı.


Marotto, bölgeye ABD tarafından askeri destek sağlandığını ve yeni üslerin geliştirildiğini de belirtti.


Marotto, paylaşımlarında sık sık PKK'lı teröristlere yer veriyor.


Geçtiğimiz günlerde sözcünün yaptığı açıklama ABD Merkez Komutanlığı CETCOM tarafından da paylaşılmış, "Kobani'nin sözde özgürlüğü" kutlanmıştı.


Biden yönetimi Türkiye'ye hiçbir konuda diş geçiremeyeceğinin farkında. Zira denemedikleri kalmadı. Şimdi tehditlerle, blöflerle Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasına psikolojik savaş için lojistik destek veriyor.
- GEÇKİLABD'li komutanın mesajı acizliğin itirafı!


ABD'nin, yani Pentagon'un PKK'ya verdiği destek aslında sır değil. Artık bu desteği duymayan kalmadı. Ancak önceleri PKK'yı Türkiye'ye karşı daha etkin kullanırken açıkça desteklediğini söylemekten çekinen ABD'nin şimdilerde aleni dile getirmesi aslında Türkiye karşısındaki acizliğinin de itirafı...


PKK artık bitme noktasına gelmiş bir maşa... Türkiye karşısında yok olma durumundaki bir terör örgütüne destek verdiğini açıklamak ABD için aslında malumun ilanı demek!


Nedir o malum olan? ABD'nin Tükiye karşısında blöften, tehdit etmekten öte yapabileceği bir haltın kalmadığı gerçeği! Hiç yapabilecek gücü olsa bunu aleni ilan eder miydi? Geçmişte olduğu gibi eylemlerini yaptırırdı. Ama artık o dönem bitti! ABD de Batı dünyası da Türkiye karşısında aciz. Bu tehditlerin, bu blöflerin artması işte ondan!Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye tepki göstermişti


Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin televizyon kanalında gerçekleştirilen özel programa video mesaj göndermiş, ABD'ye teröre verdiği destek nedeniyle tepki göstermişti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son dönemde Türk-Amerikan dostluğunun ciddi şekilde test edildiği bir süreci hep birlikte yaşadık. Özellikle PKK terör örgütü ve uzantılarıyla mücadele konusunda NATO müttefikimizden arzu ettiğimiz desteği ve dayanışmayı göremedik." demişti.


"13 insanımızın şehit edildiği kalleş terör saldırısı sonrasında tüm müttefiklerimizden net tutum bekliyoruz" diyen Erdoğan, "Ne ülkemizin ne de bölgemizin geleceğinde DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden YPG’sine kadar eli kanlı katillerin hiçbirine yer yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

DİĞER HABERLER