PKK savunucusu Canan'a sahip çıktı!

PKK savunucusu Canan'a sahip çıktı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklamayla devlet düşmanı tweetler paylaşan Canan Kaftancıoğlu'na sahip çıktı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı'nda gündemdeki konuları değerlendirdi. 


Karamollaoğlu, beş yıl önce attığı tweet'lerden dolayı yargılanarak beş ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek çıktı.Dış müdahale

imasında bulundu!

Karamollaoğlu, ''Sayın Kaftancıoğlu'na geçmişte söylediği bir takım sözlerden dolayı ağır bir ceza geldi. Buna sevinenler, bunu alkışlayanlar var. Peki onu sevenler, alkışlayanlar ne olacak. Şu anda mağdur olan yüz binlerce KHK mağdurları var. Bunlar ne olacak? Kim bunların haklarını koruyacak. Fikir hürriyeti muhalefeti tenkit etme hürriyeti değildir. Fikir hürriyeti yanlış yapan iktidarı tenkit ettiğin zaman vardır. Yoksa yoktur. İktidarla ilgili hiçbir şey söylemeyin, huzur bozuluyor! Susun! Bu fikir hürriyeti, demokrasi değildir. Önce bunu anlamalı bu arkadaşlar. Herkes bilmelidir ki hiçbir zaman dikta rejimleri uzun dönem ayakta kalamazlar. Hele Türkiye gibi bir ülkede bundan sonra dikta rejimi ayakta kalamaz. Bunu herkes bilmeli.'' ifadelerini kullandı. 


Devlete seri katil diyip, teröristi övecek kadar ülke düşmanlığı sergileyen tweetler paylaşan Canan Kaftancıoğlu'na sahip çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarını isteyen anneler için sessizliğini koruyor. Nitekim 31 Mart seçimlerinde HDP ile pek çok yerde ittifak yapmış ve HDP'nin Kandil'den gelen listeleri belediye meclis üyesi olarak gösterdiği medyaya yansımıştı...

DİĞER HABERLER