Cumhurbaşkanının ziyaret ettiği Pelikan cumhuriyet savcısı takibinde…

Cumhurbaşkanının ziyaret ettiği Pelikan cumhuriyet savcısı takibinde…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla gündemi değerlendirdi.

“Türkiye Ergenekon darbe planları ve FETÖ darbe girişimlerinden sonra hayati önemde en zorlu sürece giriyor. Bu artık finaldir” diyen Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil Pelikan’a açılan soruşturmayı ve gündem konularını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla değerlendirdi. Okurlarımız için derledik:


Türkiye Ergenekon darbe planları ve FETÖ darbe girişimlerinden sonra hayati önemde en zorlu sürece giriyor. Bu artık finaldir.


Ergenekon darbe planları, FETÖ darbe girişimleri gibi Pelikan Örgütü de MİT'in takip alanı dışında. Devlet bilgilendirilmiyor!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği Pelikan Örgütü cumhuriyet savcısının takibinde! MİT'i anladık da enişte ne işte?


***


Tarikat/Cemaatler


HABERTÜRK Tv'de tarikat ve cemaatler körlerin fil tarifi gibi tartışılıyor. Mason locaları gibi varlar ama şeffaf değiller. Mason locaları gibi karanlık, nasıl yönetildikleri meçhul, yasal statüsüz, denetimsiz tarikat ve cemaatler İslam'ın kamburu.


İslam'a saldırılara, Müslümanlara baskılara duyarsız, inkârcılarla dost tarikat ve cemaatler tağuti Kemalist rejimin unsurlarıdır. Haksızlığa duyarsız, Müslümanların haklarına, taleplerine destek vermeyen, inkârla mücadele etmeyen tarikat/cemaatler tağutidir.


İnkârın sözde bilimsel tek dayanağı Evrim'in resmi eğitim kurumlarında okutulmasına tepkisiz tarikat ve cemaatler İslami değildir. 


***


Gündeme dair…


- Belediyelerde CHP'li götürücüler AKP'lilerden daha aç gözlü, CHP'li yeyiciler AKP'lilerden daha obur çıkarsa nah iktidar olurlar!


- Karazangoçoğlu'na çocukları dağa kaçırılan annelerin HDP Diyarbakır İl Merkezi önündeki eylemiyle ilgili bir soru soran yok mu?


- İsrail sahte İran düşmanlığını gerçek Türkiye düşmanlığına kamuflaj yapıyor. Türkiye'deki İsrail medya ve akademiyası inandırıyor. İsrail'in eğittiği, donattığı, yönettiği terör örgütü PKK 40 yıldır Türkiye ile savaşıyor, İran'la değil! Dostu kim; düşmanı kim?


***


وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ اُمَّةٌ يَدْعُونَ اِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِۜ وَاُو۬لٰٓئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ


Sözler:
- İlim ve kemalat yanılgılarla ilerler, yükselir. Her yanılgı doğruya atılmış bir adımdır. Yanılmayanlar tekâmül edemezler. 
***
- Arpa ile dört ayaklılar semirir; arpasuyu ile de iki ayaklılar kudurur. İki ayaklılar dört ayaklıların rızkına musallat olmamalı.
***
- Her dua -kabul edilsin ya da edilmesin- mizanda sevap kefesine konur. Zira ibadetin özü duadır. Duasız kalan huzur bulamaz.
***
- Gönüllerin gördüğü güzellikler gözlerin gördüğünden muhteşemdir. Gönüllerin gördüğü güzellikler baki, gözlerin gördüğü fanidir.
***
- "Kocası istediğinde kadın deve üzerinde olsa dahi hayır diyemez" (hadis) Sırf bu hadis için bile olsa erkekler şeriat istemelidir!

DİĞER HABERLER