Erdoğan'ın bizim için leblebi-çekirdek dediği Arnavutluk'taki hastanenin yapımına başlandı...

Erdoğan'ın bizim için leblebi-çekirdek dediği Arnavutluk'taki hastanenin yapımına başlandı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile birlikte Arnavutluk'a bir hastane yapılacağını duyurmuştu. Arnavutluk'tan gelen talebe olumlu karşılık verdiklerini anlatan Erdoğan'ın; "İstanbul'da Yeşilköy Hava Limanı'nda, Sancaktepe'de 1008'er odalı 2 hastaneyi iki ayda yaptık. Bu ise 150 odalı olacağı için, üç ay dedik. Bu leblebi-çekirdek. Ve tabi bütün tıbbi teknik donanımları da olacak." sözleri olay olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ocak Ayı başında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüşmüştü.


İki lider canlı yayında yaptıkları açıklamada Arnavutluk'a bir hastane yapılacağını duyurmuştu. Arnavutluk'tan gelen talebe olumlu karşılık verdiklerini anlatan Erdoğan'ın; "İstanbul'da Yeşilköy Hava Limanı'nda, Sancaktepe'de 1008'er odalı 2 hastaneyi iki ayda yaptık. Bu ise 150 odalı olacağı için, üç ay dedik. Bu leblebi-çekirdek. Ve tabi bütün tıbbi teknik donanımları da olacak." sözleri olay olmuştu.


Ulaştığımız yüksek seviyeyi anlatan bu diyalog sonrası Türkiye hemen harekete geçti ve ay bitmeden Arnavutluk'taki hastane yapımına başladı.


Arnavutluk'un Fier Şehrine yapılacak Hastane'nin YDA Group tarafından yapılacağı ve iş makinelerinin çalışmalara başladığı ifade edildi.


Şaniyede 1200 kişinin çalışması beklenirken hastanenin toplam 5 bin metrekarelik alana sahip olacağı belirtiliyor.


Hastanenin 150 yatak kapasiteli olacağı ve sistemin düzenli işletilmeye başlanıncaya kadar Türkiye'den gönderilen doktorlar tarafından işletileceği duyuruldu.

DİĞER HABERLER