Gezi Davası'nda Küresel Çete ne istiyorsa tersi oldu... Kavala'nın beraat kararı bozuldu

Gezi Davası'nda Küresel Çete ne istiyorsa tersi oldu... Kavala'nın beraat kararı bozuldu

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında Osman Kavala ve 8 sanık hakkındaki beraat kararlarını bozdu.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Gezi Parkı olaylarına ilişkin 9 sanık hakkında verilen beraat kararları ile ilgili istinaf başvurularını karara bağladı.


Ceza dairesi, sanıklar Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden hakkında verilen beraat kararlarına ilişkin hükmün bozulmasına karar verdi.


Daire, dava dosyasının yeniden incelenmek ve hüküm kurulmak üzere ilk derece mahkemesine gönderilmesine hükmetti.Geçen yıl 20 Şubat'ta beraat kararı verildi


İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin Kavala'nın da aralarında bulunduğu sanıkların yargılandığı davaya ilişkin kararını, 20 Şubat 2020 tarihinde açıklamıştı.


Mahkeme heyeti, Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden hakkında "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "mala zarar verme", "nitelik yağma", "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi", "kasten yaralama", "ağırlaştırılmış yaralama" ve "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet" suçlarından dava açıldığını hatırlatarak, "yüklenen suçların işlendiğine dair mahkumiyete yeter derecede hukuka uygun somut ve kesin delil bulunmadığından sanıkların beraatına karar vermişti.


Heyet, tutuklu sanık Osman Kavala'nın da tahliyesine hükmetmişti.Firari sanıkların yakalama kararı kaldırılmıştı


Firari sanıklar Can Dündar, Mehmet Ali Alabora, Ayşe Pınar Alabora, Gökçe Tüylüoğlu, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu ve İnanç Ekmekçi'nin dosyalarının ayrılmasını kararlaştıran mahkeme, bu sanıklar hakkındaki yakalama kararlarını kaldırmıştı.​​​​​​​Küresel Çete ne istiyorsa tersi oldu!


Türkiye'yi Gezi Parkı Davası ile karıştırmak isteyen Küresel Çete uzun bir süredir Osman Kavala'nın serbest kalması için her türlü yolu deniyor.


Güdümündeki partiler, medya ve akademiya ile Türkiye'de Osman Kavala'nın serbest kalması için kampanya başlatan Küresel Çete ne istiyorsa devlet tam tersi bir karar aldı.


Çünkü Eski Türkiye yok artık!

DİĞER HABERLER