Türkiye'deki İsrail İyi Parti'den sonra Babacan için CHP'yi de karıştırdı!

Türkiye'deki İsrail İyi Parti'den sonra Babacan için CHP'yi de karıştırdı!

CHP’li vekiller, parti yönetimine HDP ile yürütülen ittifaktan rahatsız olduklarını içeren bir mektup kaleme aldı. İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy imzalı mektupta, “Başka bir yol yokmuş gibi Kürt kökenli vatandaşlarımıza terörle arasına mesafe koymayan HDP’li siyasi elitler üzerinden gitmeyi kabul etmiyoruz” ifadesine yer verildi. CHP’li vekiller ayrıca, “Vatanın bütünlüğünü, ülkenin bağımsızlığını her şeyin önünde görenlere ihtiyacımız var” sözleriyle CHP’nin kurduğu ittifaklardan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Türkiye'deki İsrail siyasetteki yeni gözdesi Bilderbergçi Ali Babacan'ın partisini büyütmek için gözünü kararttı.


İyi Parti'de mutemet adamı Ümit Özdağ'ı öne süren ve partiyi boşaltmak için çalışmalara başlayan Türkiye'deki İsrail CHP için de düğmeye bastı!


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, İyi Parti ve CHP'de başlatılan hareketlilik hakkındaki tespiti dikkat çekici:


Türkiye'deki İsrail CHP ve İyi Parti'yi dağıtıp bunlardan bir şey olmaz diyerek Bilderbergçi Ali Babacan'ı umut olarak pazarlayacak!
(GEÇKİL)


CHP'de kazan kaldıran vekillerin bahanesi de Geçkil'i haklı çıkarıyor. CHP'li vekiller son seçimlerde birlikte hareket ettikleri, meclise girmelerine açık açık destek olup Nişantaşı'ndan bile oy desteği verdikleri HDP ile ittifakı bahane ederek kazan kaldırdılar.


Seçim süreçlerinde ortaya çıkan sayısız bilgi ve belgeye rağmen sesleri çıkmayan vekiller HDP ile yürütülen ittifaktan rahatsız olduklarını belirten bir mektup kaleme aldılar.


CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, CHP yönetimine partilerinin iktidar olmak adına kurduğu ittifaklardan rahatsız olduklarına yönelik bir mektup kaleme aldı. Mektupta, parti yönetiminin her fırsatta inkar ettiği HDP ile ittifak da CHP’li vekiller tarafından dillendirildi.


Çelebi ve Aksoy, HDP’ ile ittifaktan duydukları rahatsızlığı şu sözlerle aktardı:


“Başka bir yol yokmuş gibi Kürt kökenli vatandaşlarımıza terörle arasına mesafe koymayan HDP’li siyasi elitler üzerinden gitmeyi kabul etmiyoruz. Onların aracılığına ihtiyacımız yoktur.


CHP’nin ‘iktidar artığı’ yeni dostlara değil, vatanın bütünlüğünü, ülkenin bağımsızlığını, uygar toplumu ve adil bölüşümü her şeyin önünde gören, keder ve sevincimize ortak seçmenlere ihtiyacımız var.”"Hiçbir adım atılmadı"


CHP’li vekiller ayrıca parti yönetimine yazdıkları mektuba geri dönüş yapılmadığını ve hiçbir adım atılmadığını söyledi.


CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP yönetimine yazdığımız 10 Aralık 2020 tarihli, iktidar için politik hat ve eksik parti içi demokrasi uygulamalarına dair mektubumuza 1 aydan fazla süre geçmesine rağmen resmi (yazılı-sözlü) cevap gelmemiş, hiçbir adım atılmamıştır. Görüşlerimizi kamuoyunun takdirine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER