İllüzyoncu medya ve akademiyanın küstahça göklere çıkardığı Biden yönetiminden Türkiye'ye tehdit!

İllüzyoncu medya ve akademiyanın küstahça göklere çıkardığı Biden yönetiminden Türkiye'ye tehdit!

ABD'nin hile ile seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın dışişleri bakanı adayı Antony Blinken, Türkiye ile ilişkilere dair değerlendirmelerde bulundu...

ABD'nin hileli seçimle seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın dışişleri bakanı adayı Antony Blinken, Türkiye ile ilişkilere dair değerlendirmelerde bulundu.


Biden'ın dışişleri bakanı adayı Antony Blinken, Senato'da NATO müttefiki olan Türkiye'nin, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımının "kabul edilemez" olduğunu ifade etti.


Blinken, "ABD, mevcut yaptırımların Türkiye üzerindeki etkisini görmeli ve ardından daha fazlasının yapılmasına gerek olup olmadığına karar vermelidir" ifadelerini kullandı.


Geçen ay ABD, Rusya'dan S-400 sistemleri aldığı gerekçesiyle Türkiye'ye CAATSA yasası kapsamında yaptırım kararı almıştı.


ABD'nin açıkladığı yaptırımlar, kurum olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile SSB Başkanı İsmet Demir ve üç üst düzey SSB yetkilisini hedef almıştı. SSB'ye ABD ile tüm ihracat izinleri, yetkilendirmeleri, kredileri yasaklanmış, listeye alınan SSB yetkililerinin de ABD'deki mal varlıkları dondurularak vize kısıtlamaları getirilmişti.MALUM MEDYA KÜSTAHÇA TÜRKİYE DÜŞMANI BİDEN'I DESTEKLİYOR!


Seçim sürecinde Türkiye'ye müdahale ederek kendi güdümünde bir iktidarı iş başına getirme vaadiyle çalışmalarını yürüten Biden Türkiye'deki illüzyoncu medya ve akademiyadan büyük destek görüyor.


Görev süresi boyunca Türkiye ile iyi geçinen Trump'a düşmanlık eden medya ve akademiyanın bu tutumunu Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil şöyle değerlendiriyor:


İllüzyoncu medya ve akademiya Trump'ı yerden yere vurup Türkiye düşmanı Biden'ı küstahça göklere çıkarıyor...
(GEÇKİL)

DİĞER HABERLER