Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''siber faşizm'' benzetmesi: Baskılara boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''siber faşizm'' benzetmesi: Baskılara boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 'İnsanımızın hak ve hukukunu gözetmede kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 Yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, "İnsanımızın hak ve hukukunu gözetmede kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz." dedi.


İşte konuşmasından satır başları:


"Lafa gelince demokrasiyi, çocuk ve kadın haklarını, özgürlükleri kimseye bırakmayanlar, evlatları dağa kaçırılmış annelere sahip çıkmadı."


"(Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileler) Terör ve şiddet konusunda ülkemiz içindeki ideolojik bağnazlığın ortaya çıkmasını onlar sağladı."


Dijitalleşme ve yeni medya araçları beraberinde ciddi riskler de getirmektedir. Siber zorbalık, siber terör, yalan haber gibi kavramları da gündeme taşımıştır. Hayatımızın hiçbir döneminde olmadığı kadar dezenformasyona maruz kalıyoruz.


"(Sosyal medya şirketleri) Türk mahkemelerinin terörü ve şiddeti öven hesaplarla ilgili kararlarının hemen hiçbirini uygulamadılar."


"(Sosyal medya şirketleri) Sosyal medya lincine uğrayan insanların mağduriyetini giderecek hiçbir çabanın içine girmediler."


"İnsanımızın hak ve hukukunu gözetmede kendilerini hukukun üzerinde gören sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz."


"(Anlık mesajlaşma uygulamaları) Önümüzdeki dönemde bu alanda yerli ve milli altyapımızın gücünü arzu ettiğimiz seviyeye çıkartacağız."

DİĞER HABERLER