Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki köstebek belli oldu

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki köstebek belli oldu

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın ihalelerini sızdıran Yusuf Hakan Özbilgin'in evinde 5 milyon euro çıktı.

Türkiye'nin en üstün teknoloji silahlar ürettiğini artık dünya basını dile getiriyor.


Erbakan'ın Türkiye'yi sahibi yaptığı üstün savunma sanayi teknolojisi ise İsrail'in hedefinde...


Daha önce Erbakan'ın 1993 yılında yapıp TSK'ya teslim ettiğini duyurduğu İHA/SİHA teknolojisini Türkiye'deki İsrail'in FETÖ'den önceki örgütü Ergenekon İsrail'e satmış veya kaçırmıştı.


Zaten İsrail'in ilk İHA'sı olan Heron'ların yapılış tarihi de 1994 olarak geçiyor.


Ancak dünyanın anlamadığı bir husus var. Hiç bir alt yapısı ve birikimi olmamasına Türkiye bu teknolojiye nasıl ulaştı?


Toplu iğne yapamayan Türkiye'nin hiçbir birikimi ve altyapısı olmadan, ambargo uygulanırken Batı'nın 200 yılda geliştirdiği ileri teknolojinin oldukça ilerisinde üstün teknoloji üretmesi bir büyük mucizedir. Bu, Erbakan'ın mucizelerinden sadece biridir.
(GEÇKİL)


Türkiye'nin bu teknoloji seviyesine ulaşmasını engelleyemeyen Küresel Çete şimdi ise o silahları çalmak için türlü yollar deniyor.


İşte 1 yıldır güvenlik güçlerinin peşinde olduğu köstebek de onlarda biri... Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile koordineli yürütülen çalışmalarda eski bir SSB çalışanı ile çıkar ilişkisinde bulunan şirket temsilcileri tespit edildi.


Şirket yetkilerinin ise söz konusu bilgileri, temsilciliğini yaptıkları firmalarla paylaştıkları, ihale ve projelerde avantaj sağladıkları tespit edildi.OPERASYON İÇİN DÜN HAREKETE GEÇİLDİ


 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün de desteğiyle operasyon düzenlendi. Kurum çalışanları ile çıkar ilişkisinde bulundukları şirket temsilcilerinden oluşan 6 kişi gözaltına alındı.ESKİ PROJE MÜDÜRÜ


Gözaltına alınan kişilerden birinin, Savunma Sanayii Başkanlığı'nda 2018'de İnsansız ve Akıllı Sistemler Dairesi Proje Müdürlüğü yapan Yusuf Hakan Özbilgin  olduğu ortaya çıktı. Özbilgin'in evinde arama yapan polis, tam 5 milyon euro ele geçirdi.GÖZALTINA ALINAN DİĞER 5 İSİM


Gözaltına alınan isimler arasında Özbilgin haricinde bilgileri sızdıran firma sahibi Mustafa Sırrı Akın, firma çalışanı Emre Özlük, müşavirlik firması sahibi Emre Alp Durmaz ile firma çalışanları Süleyman Çelikoğlu ve Tuğba Kent de bulunuyor.

DİĞER HABERLER