ABD'de '20 Ocak' gerginliği... Küresel Çete'nin hile ile seçtirdiği aday acizlik içinde!

ABD'de '20 Ocak' gerginliği... Küresel Çete'nin hile ile seçtirdiği aday acizlik içinde!

ABD'de başkan seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni yaklaşırken ülkede gerginlik sürüyor. Başkanlık devir teslimi öncesi güvenlik protokolleri en üst seviyeye çıkarıldı.

İlk kez gerçek bir kutuplaşmanın yaşandığı ABD'de başkanlık devir teslimine az bir süre kala, gerginliğin devam edeceğine yönelik beklentiler var. Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın iç yazışmaları, 50 eyalet ve Başkent Washington'da silahlı milis grupların yürüyüş yapacağına dair bilgiler içeriyor.


ABD'de Kongre baskınının üzerinden 1 hafta geçti. İktidar değişimine ise günler kaldı. Başkanlık devir teslimi öncesi başkent Washington!da teyakkuza geçildi.Acil durum ilan edildi


Başkent Washington'da bir kez daha tarihi günler yaşanıyor. Küresel Çete'nin adayı Biden'ın yemin ederek görevi devralmasına 1 hafta kaldı.


Kongre baskınında polisin yetersiz kaldığı gerekçesiyle güvenlik protokolleri en üst seviyeye çıkarıldı. Amerikan Kongresi'ni bu kez ulusal muhafız koruyacak. Başkent Washington DC'de 24 Ocak'a kadar acil durum ilan edildi.


Kongre ana binası ve senatörlerin ofislerinin bulunduğu ek binaların çevresine bariyer çekildi. Kongre'nin karşısındaki Yüksek Mahkeme'nin çevresine de yüksek bariyerler yerleştirilerek polis sayısı artırıldı.Çevre eyaletlerden gelen 15 bin ulusal muhafız başkentte


Federal ve kamu binaları çevresinde güvenlik yükseltilirken, bazı caddeler şimdiden trafiğe kapatıldı. Çevre eyaletlerden gelen 15 bin ulusal muhafız ve takviye polis birlikleri, şehrin dört bir yanına dağıtıldı.

DİĞER HABERLER