Bakan Soylu'dan Vali Kaldırım'a plaket

Bakan Soylu'dan Vali Kaldırım'a plaket

Mekansal Adres Kayıt Sistemi Projesi’nin Elazığ’da başarılı bir şekilde uygulandığı için, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'a plaket takdim edildi.

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve ASELSAN’ın bir araya gelerek başlattığı MAKS’ın Türkiye tanıtım toplantısı İzmir’de yapıldı.


Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Engin Sarıibrahim katıldı.


 VİZYON PROJE

MAKS’ın dijital dönüşüm hareketinin en önemli ve büyük projelerinden biri olduğunu kaydeden Bakan Soylu, “ASELSAN ile bir araya geldik, kolları sıvadık ve ‘bu projeyi bitireceğiz’ dedik. Eğer bu veriyi iyi işleyebilirsek, kimin nerede oturduğunu, binaların nasıl olduğunu, onlara nasıl ulaşabileceğimizi görürsek, aynı zamanda bir yerde meydana gelen afette o afete giden ekiplerin nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalabileceğini veri olarak koyabilirsek çok önemli bir süreci hep birlikte tamamlamış oluruz diye düşünüyorum. Çok büyük, kapsamı geniş, genişlemeye de müsait, vizyon proje” ifadelerini kullandı.


Toplantı sonunda Mekansal Adres Kayıt Sistemi Projesi’nin Elazığ’da başarılı bir şekilde uygulandığı için, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'a plaket takdim edildi.


Vali Kaldırım sosyal medya hesabından programda aldığı plaketi şöyle duyurdu:


İçişleri Bakanlığımızın geliştirdiği ve Türkiye’nin gözbebeği dijital dönüşüm projelerinden MAKS (Mekansal Adres Kayıt Sistemi) Projesi tanıtım toplantısına katıldık ve bu projeyi başarılı bir şekilde uygulayan il olarak plaketimizi Bakanımız Sayın @suleymansoylu’dan aldık...

DİĞER HABERLER