Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bütün ülkelerin gündeminde Türkiye var!

Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bütün ülkelerin gündeminde Türkiye var!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan'da Kathimerini gazetesine yaptığı açıklamada, "100 yıl önce Batı'da hasta adam olarak tanımlanan Türkiye'nin şimdi bölgenin büyük değişimcisi olarak Osmanlı İmparatorluğu rolünü oynamaya çalışması, görüştüğüm bütün ülkelerin gündeminde bulunuyor" dedi.

Türkiye'nin başarıları dünyada gıpta ile izlenirken Türkiye kamuoyu illüzyoncu medya ve akademiyası yüzünden gerçeklerden haberdar olamıyor.


Yunanistan medyası da olmasa dünyadaki gelişmelerden kimsenin haberi olmayacak. İşte o Yunanistan'dan Türkiye hakkında yine bir haber geldi.


Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kathimerini gazetesine mülakat verdi. Türkiye-Yunanistan ilişkilerine değinen Dendias, "Türkiye eski Türkiye değil" diyerek, "100 yıl önce Batı'da hasta adam olarak tanımlanan Türkiye'nin şimdi bölgenin büyük değişimcisi olarak Osmanlı İmparatorluğu rolünü oynamaya çalışması, görüştüğüm bütün ülkelerin gündeminde bulunuyor" şeklinde konuştu.“BM'nin 5'li konferans teklifine hazırız”


Dendias, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in BM himayesinde, garantör ülkeler olan Türkiye, İngiltere, Yunanistan ile Ada'daki Türk ve Rum taraflarının katılacağı gayriresmi bir konferans teklifi hakkında da açıklamalarda bulundu. Yunan bakan, "Kıbrıs Rum kesimi ile koordineli bir şekilde BM Genel Sekreteri Guterres'in 'gayriresmi 5'li konferans' teklifine katılmaya hazırız" dedi.Kemal'in Batı kuklası Türkiye'sinden Erbakan'ın Yeniden Büyük Türkiye'sine...


Dünyada yaşanan her gelişme Türkiye'nin ulaştığı gücün boyutlarını ortaya çıkarıyor. Türkiye'nin ulaştığı gelişme ve büyüme görülmeye başladıkça Batı dünyası hayretlerini gizleyemiyor.


Batı kuklası, yurtta sulh cihanda sulh doktrini ile yönetilen bir ülkeden nasıl böyle bir Türkiye çıktığının hayreti bu!


Cevabı basit!


Çünkü bu dünyadan bir Erbakan geçti. Erbakan'ın projeleriyle kurulan Yeniden Büyük Türkiye şimdi yeni bir Dünya kuruyor.

DİĞER HABERLER