TSK’ya Din İşleri Subaylığı geliyor, malum kesim maneviyatçı ordudan rahatsız oluyor!

TSK’ya Din İşleri Subaylığı geliyor, malum kesim maneviyatçı ordudan rahatsız oluyor!

Din Subaylığı birimi, TSK bünyesinde yeniden kadro açılmasıyla tekrardan aktif hale geliyor.

Erbakan'ın Kıbrıs Harekatı’nda ordu ile gerçekleştirdiği başarılı harekattan bu yana ataması yapılmayan Din İşleri Subayı kadrosu tekrar hayata geçiriliyor.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından verilen atama kararıyla yeniden hayata geçecek birim, Kuvvet komutanlıklarının tamamında yer alacak.


TSK tarafından en son Kıbrıs Barış Harekatı’nda kullanılan Din Subaylığı’nın tarifi, TSK’nın sayfasında Subay İhtisasları bilgilendirme bölümünde “Personelin, moral, sosyal refah ve mutluluğunun arzu edildiği seviyeye ulaşması için manevi telkinlerde bulunur. Din eğitimini, ibadet ve dinî törenleri idare eder. İbadethane ihtiyaçlarını ilgili makamlarla eş güdüm sağlamak suretiyle sağlar. Din işlerini sevk ve idare eder.” ifadeleriyle yapıldı.BİRGÜN GAZETESİ RAHATSIZ OLDU


Haberi okuyucularına duyuran BirGün gazetesi ise bu durumdan rahatsızlığını dile getirdi.


Gazete haberi okuyucularına "Gericiler istedi, oldu: TSK’de ‘Din Subaylığı’ geri dönüyor!" şeklinde servis etti.ÜMMETİN ORDUSU MANEVİYATÇI OLUR!


TSK içinde sağlam bir damar olduğu 12 Mart Muhturası'ndan beri hissediliyordu. Erbakan'ın kurduğu Milli derin Devletin çekirdeği olan o damar 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan, 15 Temmuz gibi tüm darbeleri ve girişimleri kontrolüne alarak ülkenin bugün Yahudi'den bağımsız bir ülke olmasını sağladı.


Son dönemde sınır ötesi harekatlarda davranışıyla Ümmetin Ordusu olduğunu kanıtlayan TSK içerisinde bir de NATO'ya bağlı Türkiye'yi yeniden İsrail'in müttefiki yapmaya çalışan bir klik var.


Ergenekon ve FETÖ Operasyonlarıyla büyük oranda temizlenen bu klik ordu mensuplarının Atatürkçü ve inkarcı eğitim sisteminden ötürü kendisine taraftar buluyordu.


15 Temmuz sonrası bu durum iyice açığa çıkmış ve TSK mensuplarının eğitim sisteminin değiştirilmesi gerektiği açıkça dillendirilmeye başlamıştı.


Sonrasında malum medya bu söylemleri kararttı ama devlet Din Subaylığı'nı geri getirerek bir adım atmış oldu.


Adı eski olsa da işleyişi eskisi gibi ve öylesine olmayacaktır. Yeniden Büyük Türkiye hedefleri doğrultusunda ordudaki etkisi ve yetkisinin de arttırılacağı muhakkak!


Barış Pınarı harekatına katılan komutana, FOX muhabiri sormuştu;


-"Komutanım nereye?..."


Komutanın verdiği cevap şöyleydi:


-"İslamiyet güneşinin doğduğu her yere!"


İşte bu cevap TSK'da hakim olacak yeni dünya görüşünün de habercisi!


Orduya artık Atatürk’ün ‘yurtta sulh cihanda sulh’ zihniyeti değil, Erbakan’ın ‘hayat iman ve cihattır’ zihniyeti hakim olacak!


Zaten uzun bir süredir fiilen de bu doğrultuda hareket ediyor!

DİĞER HABERLER