Saldırı için Suriye’den gönderilen teröristin planını polis bozdu

Saldırı için Suriye’den gönderilen teröristin planını polis bozdu

Büyük kentlerde bombalı saldırı için Suriye'den Türkiye'ye gönderilen ve Malatya'da yakalanan teröristle ilgili detayları TRT Haber açıkladı. Emniyet güçleri, örgütün kadrosunda yer alan teröristin kaçış planı deşifre etti.

Suriye'den ülkemize büyük kentlerde bombalı saldırı yapması için gönderilen teröristle ilgili detaylara belli oldu. Emniyet güçleri, örgütün kadrosunda yer alan teröristin kaçış planını deşifre etti.


Teröristin Malatya'da bir süre bağ evinde saklandıktan sonra Akdeniz Bölgesi'ne geçerek kanlı bir saldırı yapacağı ortaya çıktı.


PKK'nın sözde özel kuvvetler mensubu teröristin, sınırı Nusaybin'den yasa dışı yollarla geçtiği ve saldırı sonrası Hatay üzerinden paramotorla tekrar Suriye'ye kaçmayı planladığı belirlendi.


Büyük kentlerde saldırı yapmak için Türkiye'ye gönderilen ve Malatya'da yakalanan PKK'lı teröristle ilgili çarpıcı ayrıntıları TRT Haber paylaştı.


Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgilere göre, terörist M.A. sınır hattını yasa dışı yollardan geçip Mardin'e geldi. Terörist daha sonra karayolu ile Malatya'ya geçti.Üzerinden 49 bin lira değerinde döviz çıktı


Hain teröristin planı, saldırı öncesi daha önce kayısı işçiliği yaptığı ve bölgeyi iyi bildiği Malatya'da konaklamaktı. Fakat Malatya'ya gelir gelmez polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.


Üst aramasında, patlayıcı düzeneklerinin hazırlanma şemaları ile örgütsel doküman ele geçirildi.


Teröristin üzerinden ayrıca 49 bin lira değerinde döviz çıktı.Büyükşehirlerde saldırı planı yaptığı ortaya çıktı


5 yıldır örgütün kadrosunda yer alan teröristin, Akdeniz Bölgesi'ne geçip büyük şehirlerde saldırı planı yaptığı ortaya çıktı.


Bölücü terör örgütünün sözde özel kuvvet mensubu teröristin kaçış planı da deşifre edildi.


Paramotor eğitimi alan teröristin yapacağı saldırı sonrası Hatay üzerinden paramotorla Suriye'ye kaçmayı planladığı belirlendi. Ancak emniyetin başarılı operasyonu ile terör saldırısı önlenmiş oldu.


Tutuklanan terörist ilk ifadesinde örgütün son dönemdeki eylem taktiklerini deşifre ederek, çok sayıda örgüt mensubunu teşhis etti.

DİĞER HABERLER