Hayranlıkla adını andıkları ABD bu halde: Yüzlerce ceset hala soğutucu kamyonlarda bekliyor!

Hayranlıkla adını andıkları ABD bu halde: Yüzlerce ceset hala soğutucu kamyonlarda bekliyor!

ABD'nin New York kentinde yüzlerce ceset Brooklyn sahilindeki soğutucu kamyonlarda saklanıyor. Wall Street Journal'ın iddiasına göre şehirdeki morgların tamamı dolu. Bekletilen cesetlerin bazılarının ise cenaze töreni düzenleyemeyen veya kimsesi olmayan kişilere ait olduğu söyleniyor. ABD'de vaka sayısı 7 milyonu geçerken, koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 262 bini buldu.

Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının korkunç boyutlara ulaştığı ABD'de 700 'e yakın ceset dondurucu depolarda bekletiliyor. Wall Street Journal gazetesi Brooklyn sahiline park etmiş soğutucu kamyon filosunda 650 cesedin bekletildiğini öne sürdü. Cesetlerin morglarda yer kalmaması sebebiyle soğutucu kamyonlarda bekletildiği belirtildi.


Cesetlerin bazıları cenaze töreni düzenleyemeyen veya kimsesi olmayan kişilere ait.


Kabusu yaşayan ABD'de koronavirüs nedeniyle ölü sayısı rekor sayılara ulaşırken ülke içinde de akıl almaz rakamlara ulaşan New York'ta yetkililer krizi koordine etmekte güçlük çekiyor.


ABD'de vaka sayısı 7 milyonu geçerken, koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 262 bini buldu.ABD'YE BU HALİYLE SÜPER GÜÇ DİYENLER TÜRKİYE'YE BURUN KIVIRIYOR!


Koronavirüs salgını başladığından bugüne kadar Avrupa ülkeleri, ABD, Çin hepsi de sağlık sistemleriyle pandeminin altında kaldı.


Hastaneleri yoğunluğu kaldıramadı, yaşlılarını ölüme terk etti, sağlık personellerine maske bile bulamadı.


Böyle bir acziyet içerisinde olan ABD ve AB'ye büyük ve güçlü devlet diyen Türkiye'deki İsrail çevreleri dünyada koronavirüs karşısında tek sağlam mücadele veren Türkiye'ye ise burun kıvırıyorlar.


Askeri alanda da artık dünyanın en üstün teknolojisini kullandığı defalarca kanıtlanan Türkiye'nin süper güç olmasıyla dalga geçen çevreler, askeri, ekonomik, sosyal ve sağlık yönlerinden iflas etmiş ABD ve AB'ye ise hayranlıkla bakıyor.

DİĞER HABERLER