Paşinyan: Kolaysa gelin siz Türklerle savaşın!

Paşinyan: Kolaysa gelin siz Türklerle savaşın!

Türkiye’nin verdiği destek sonrası Azerbaycan’ın aldığı galibiyet Ermenistan’da tüm dengeleri değiştirdi. Hem iç kamuoyundan hem de dışardan istifa baskısı alan Paşinyan’ın son olarak Rusya’dan da istifa et çağrısı alınca sabrı taştı. Paşinyan öyle bir laf etti ki Türkiye'nin bileğinin bükülmez oluşunun itirafı gibi...

Ermenistan'ın Türkiye desteğindeki Azerbaycan karşısında aldığı hezimeti dünyada büyük yankı uyandırdı. Barış Pınarı ve Libya Harekâtlarından sonra Karabağ’da da destansı bir başarı elde eden Türkiye yükselişi dünyanın dilinde…


Ermenistan ordusu İsrail’in kışkırtmasıyla, Azerbaycan'ın Tovuz şehrinde sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırılar gerçekleştirmişti. İşte İsrail’in Türkiye’ye yeni bir cephe oluşturmak için yaptırdığı o saldırı Karabağ için de milat oldu.


Azerbaycan ordusu, 27 Eylül'de Türkiye’nin desteğini alarak başlattığı operasyonla İsrail destekli Ermenistan Ordusuna karşı harekete geçti. Operasyon kapsamında 27 yıldır işgal altında bulunan Dağlık Karabağ'daki pek çok stratejik bölge Türk İHA’larının desteği ile yaklaşık bir ay gibi süre içerisinde geri alındı.


Bozguna uğrayan Ermenistan Ordusu Rusya'nın arabulucuğunda ateşkes anlaşmasını imzalamak zorunda kalmış, anlaşmaya göre Dağlık Karabağ bölgesi Azerbaycan'a bırakılmıştı.


İşte Türkiye’nin verdiği destek sonrası Azerbaycan’ın aldığı galibiyet Ermenistan’da tüm dengeleri değiştirdi. Hem iç kamuoyundan hem de dışardan istifa baskısı alan Paşinyan’ın son olarak Rusya’dan da istifa et çağrısı alınca sabrı taştı.


İstifa çağrılarına sert karşılık veren İsrail destekli Ermenistan Başbakanı Paşinyan, "Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın" dedi.


Türkiye’nin ulaştığı gücün boyutunu anlatması bakımından Paşinyan’ın bu sözü  çok önemli! 27 yıldır işgal altında kalan topraklar eğer şimdi üstün teknoloji savunma sanayi silahlarla alınabiliyorsa işte bu Türkiye’nin bileğinin bükülmez olduğunun da kanıtıdır. Paşinyan’ın açıklaması da buna en güzel şahittir!

DİĞER HABERLER