Gavurun özgürlük anlayışı! Peygamberimize hakarete karşı çıkanlar sınır dışı edilebilir...

Gavurun özgürlük anlayışı! Peygamberimize hakarete karşı çıkanlar sınır dışı edilebilir...

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Hz. Muhammed (S.A.S.) karikatürlerinin 'ifade özgürlüğü kapsamında' olduğunu belirterek bu karikatürlere karşı çıkan yabancı ailelerin sınır dışı edilebileceğini söyledi.

Fransız Europe 1 radyosunda açıklamalarda bulunan Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Hz. Muhammed (S.A.S.) karikatürlerinin 'ifade özgürlüğü kapsamında' olduğunu söyledi. Bunlara karşı çıkanları sınır dışı etmekle tehdit etti.


Bakanın açıklaması Batı'nın özgürlüğünün sadece kendinden olana geçerli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.Hz. Muhammed karikatürlerine karşı çıkmak suç


Darmanin, "Yarın, bir ebeveyn öğretmene gidip, bu karikatürleri öğretmesini durdurmasını isterse bu cezai bir suç olacak. Eğer bu suçu işleyen bir yabancıysa yargıç, sizden ülkeyi terk etmenizi isteyebilecek" dedi.


Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkesinde dinlerin eleştirilmesi ve karikatürlerin bir hak olduğunu söylemişti. Macron'un bu açıklamasından sonra Fransa'da, Hz. Muhammed (S.A.S.)'e hakaret içerikli karikatürler devlet binalarına yansıtılmıştı. Yaşananların ardından Müslüman ülkelerde Fransa'ya karşı boykot başlamıştı.

DİĞER HABERLER