Ünlü şarkıcı Öykü Gürman: İnançsız birinin vicdanlı olabileceğine inanmıyorum

Ünlü şarkıcı Öykü Gürman: İnançsız birinin vicdanlı olabileceğine inanmıyorum

Katıldığı bir televizyon programında babasının ateist olduğunu dile getiren Öykü Gürman, babasıyla ilişkisine değindi. Öykü Gürman, babası tarafından hep duygusallığının eleştirildiğini söyledi.

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman, Aslı Şafak'la İşin Aslı adlı TV programına konuk oldu.


Aslı Şafak ile bir röportaj gerçekleştiren Öykü Gürman, babasıyla ilgili yankı uyandıracak açıklamalarda bulundu."İNANÇSIZLIK, BENCİLLİK GETİRİR"


Merhamet ve vicdandan başka bir şey için yaşamadığını belirten 38 yaşındaki şarkıcı, "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir." dedi."BABAM ATEİSTTİ"


Anne ve babasının birbirinden farklı olduğunu ifade eden Öykü Gürman, Aslı Şafak’ın “Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?” sorusuna “Babam ateistti” cevabını verdi."BABAM BENİ, KENDİNE GÖRE SEVDİ"


Aslı Şafak’ın “Babanız tarafından sevildiniz m?” sorusundan sonra Gürman'ın gözleri doldu.


Konuşurken boğazı düğümlenen Gürman, “Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz. Ayrılık burada başlar.” diye konuştu.ÖYKÜ GÜRMAN HAKLI!


İnançsızlığın ve inançsızların hakim olduğu günümüz dünyasında kan, göz yaşı, sömürü, zulümlerden geçilmiyor.


Ama bu gerçeğe rağmen toplum özellikle de gençler aksi bir propaganda ile inançsızlığa itilmeye çalışılıyor.


Ateizm ya da gelişen bilim ve teknoloji ile o tutmayacağı için yerine uydurdukları Deizm iyi bir şeymiş gibi gençliğe algılatılıyor. Halbuki bu tamamen yalandan ibaret.


Ahirette yaptıklarının hesabını vermeyeceğine inanan, sadece bu dünya için yaşayan birinin iyilik yapması, fedakarlık yapması, onun açısından ahmaklıktan öte bir anlam taşımaz.


Öyle ya sadece bu dünya için yaşadığına inanacaksın ve ölünce her şeyin son bulacağını düşünüyorsun. O zaman neden üç günlük, sonu toprak olmakla biten dünyada menfaatimin peşinde koşmayayım? İşte inançsızlıkta böyle bir düşünce hakim oluyor.


İnançsız, ahlaksız, kokuşmuş bir toplumu etkilemenin yolu çıkar sağlamak ve korku salmaktır. Yüce değerlerden söz etmek anlamsız.
- GEÇKİL


İnançsız bir insan neden fedakârlık yapsın, neden mağduriyet yaşasın? Mantığı yok... Zaten yapmıyorlar da! 


Yeryüzünde şu anda yaşanan tüm kan ve göz yaşının, açlığın da sorumlusu inançsızlığın ve maddeciliğin hâkim olması değil mi?


Paylaşmak, fedakarlık etmek, sabretmek bunlar onların lügatinde karşılığı olmayan kelimeler!


Ne zaman ki Müslümanlar dünyaya hakim olduysa yeryüzü barış ve adaletle doldu. Ne zaman Batılla, inançsızlıkla yönetildiyse de zulümler yeryüzünü sardı.


Şu an Türkiye'de de bu durumu yaşayıp gözlüyoruz. İnançsız bir eğitim sistemi ile materyalist yetiştirilen insanları devletinin başarıları, büyüyüp gelişmesi mutlu etmiyor hatta rahatsız ediyor.


Mutlu olmama sebebi ise kendi cebine ilk etapta bir şeyin yansımaması değil mi?


İşte ateist bir babayla yaşayan ünlü şarkıcı Öykü Gürman bu gerçeği şahit olduklarıyla çok güzel anlatıyor.


VİDEO - ÖYKÜ GÜRMAN: İnançsız birinin vicdanlı olabileceğine inanmıyorum


DİĞER HABERLER