Alman sitesinden çarpıcı analiz: Avrupa ülkeleri Türk SİHA'larıyla baş edemez

Alman sitesinden çarpıcı analiz: Avrupa ülkeleri Türk SİHA'larıyla baş edemez

Alman sitesi Tagesschau'da yer alan yazıda Türkiye'nin son dönemde ciddi gelişim gösterdiği SİHA'lar sayesinde çok sayıda savaşta gidişatı değiştirebileceği ifade edildi.

Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası SİHA'lardan bahsederken başarılarını küçültmek, sıradanlaştırmak için şu söylemleri kullanıyor; "Dünya'nın en iyi üç SİHA'sından biri" ya da "Dünyanın en iyilerinden..."


Bu aslında tamamen dezenformasyon! Çünkü Türkiye'nin kullandığı en son teknoloji SİHA'lar aynı zamanda dünyada eşi benzeri bulunmayan en üstün teknoloji de...


İsrail'in heronlarının patır patır düştüğü, Çin'in, ABD'ninkilerin henüz sahaya çıkamadığı bir dönemde Erbakan'ın projesi olan SİHA'lar Suriye'de, Libya'da, Karabağ'da destanlar yazdı.


Bu sebeple de yabancı basında her gün gündem olan SİHA'larımızı bu kez Alman medyası gündemine aldı.


Alman sitesi Tagesschau'da yer alan yazıda Türkiye'nin son dönemde ciddi gelişim gösterdiği SİHA'lar sayesinde çok sayıda savaşta gidişatı değiştirebileceği ifade edildi.


Ayrıca analizde 'Avrupa ülkelerinin şu an sahip olduğu hava savunma sistemleriyle Türk SİHA'ları ile baş edemez.' denildi.


Almanya'da yayın yapan Tagesschau isimli haber sitesinde yayınlanan ve dünya genelinde SİHA'ların etkisinin anlatıldığı haberde Türk SİHA'ları hakkında önemli açıklamalara yer verildi.


TÜRKLER SİHA'LARI ÇOK KOORDİNELİ KULLANMAYI BAŞARIYOR

Analizde Türkiye'nin insansız hava araçlarını diğer silahlar ve askeri teçhizatlarla çok iyi bir koordine şekilde kullandığını belirtildi.


SİHA'LARIN ETKİSİYLE ERMENİ KUVVETLERİ SİPERLERE GÖMÜLDÜ

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gerilimde Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği SİHA'ların Azerbaycan'ın zaferinde büyük bir katkı sağladığı ifade edilirken, analizde "SİHA'ların etkinliğini arttırması ile birlikte Ermeni kuvvetlerinin siperlere gömüldü" ifadeleri kullanıldı. Azerbaycan'ın çatışmalara ilişkin yayınladığı videolarda SİHA'ların etkisinin çok açık şekilde görüldüğünü ve SİHA'ları 185 Ermeni tankını hedef aldığı da analizde yer aldı.


TÜRKLER SİHA'LAR SAYESİNDE SAVAŞLARIN GİDİŞATINI DEĞİŞTİRİYOR

Analizde ayrıca Türkiye'nin ürettiği SİHA'lar sayesinde savaşların gidişatına yön verdiği ve askeri uzmanlara göre Avrupalı devletlerin henüz bu duruma hazır olmadığı da belirtildi. Türkiye'nin SİHA'lar noktasında önde yer aldığı da ifade edildi.


MEVCUT HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ TÜRK SİHA'LARINI TANIYAMIYOR

Askeri uzmanlar Markus Reisner ve Gustaf Gressel gibi isimlerin fikirlerine yer veren haber sitesi Türk dronelarının savaşta moral bozucu etkilerinin olduğu belirtilerek "SİHA'ların sesinin duyulmasından sonra kaçmak için 7 saniye süreniz" ifadelerine yer verildi. Dergi analizini "Kaçmak için yedi saniye" başlığıyla yayınladı.

Kaynak: https://www.tagesschau.de/ausland/drohnen-kriege-europa-101.html


DİĞER HABERLER