Ermenistan SİHA'lara en fazla 4 gün dayanabildiklerini itiraf etti!

Ermenistan SİHA'lara en fazla 4 gün dayanabildiklerini itiraf etti!

Azerbaycan ordusunun Karabağ başarısında stratejik öneme sahip ola Türk SİHA'ları dünyada konuşulmaya devam ediyor. Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Servisi eski başkanı Hagopyan,Rus yapımı önleyicilerin, Türk SİHA'ları karşısında sadece 4 gün dayanabildiğini söyledi.

Erbakan'ın Türkiye'yi sahip kıldığı SİHA teknolojisinin dünyada bir eşi benzeri bulunmuyor. Dünya basınında üstün özellikleri her gün haber olarak yer alırken Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası ise bu gerçeği çarpıtmak için her türlü dezenformasyonu yapıyor.


En çok kullandığı argümanlardan biri ise Türk SİHA'larının dünyanın en iyi 3 SİHA teknolojisinden biri olduğunu söylemesi...


Halbuki değil 3 bir tane daha dengi olsa Türkiye'nin önüne çıkarır ve bu başarıları elde etmesine engel olurlar.


Bugün Erbakan SİHA'larının dünyanın en üstün savunma sanayi sistemlerinden daha üstün olduğunu kanıtlayan bir haber Ermenistan'dan geldi.


Azerbaycan'da Dağlık Karabağ'a kavuşanın sevinci devam ederken, zaferin elde edilmesinde en önemli etkenlerden biri olan Türk SİHA'larının başarısı da halen konuşuluyor.


Taktik becerileri ve üstün özellikleriyle sahada önemli bir üstünlük sağlanmasına neden olan Türk SİHA'ları hakkında Ermenistan'dan da itiraf gibi bir açıklama geldi."EN SON TEKNOLOJİ RUS SİSTEMLERİ 4 DÜN DAYANABİLDİ"


Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Servisi eski başkanı Movses Hagopyan Türk SİHA'larının kabiliyet üstünlüğüne ilişkin "En modern Rus elektronik karşı önlem sistemleri Pole-21, Karabağ'da Bayraktar İHA/SİHA'larının faaliyetini 4 gün dengeleyebildi, ondan sonra işlevsiz kaldı." açıklamasında bulundu."SAVAŞIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ"


Türk SİHA'larının Azerbaycan'daki faaliyetlerine ilişkin daha önce de Rusya'nın İzvestiya gazetesi  "Ermeni güçleri Türk İHA'lar karşısında çaresiz kaldı." diye yazmıştı.


Azerbaycan ordusunun 27 Eylül'de başlattığı operasyonda 5 kent merkezi 4 kasaba ve 286 köyün kurtarılması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etmiş, işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya imza atmıştı. 

DİĞER HABERLER