CB Erdoğan'ın faize olan düşmanlığını bilmeyen yok ama MB faizi 4.75 puan birden arttırdı: “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!”

CB Erdoğan'ın faize olan düşmanlığını bilmeyen yok ama MB faizi 4.75 puan birden arttırdı: “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!”

Merkez Bankası’nın faiz artışından piyasalar çok memnunmuş... Saadet Partisi’ndeki skandal ve pespayelik geçmişte hiçbir partide yaşanmış değil! Türkiye dünya gündeminde, illüzyoncu medya dalga dümen peşinde!

CB Erdoğan'ın faize olan düşmanlığını bilmeyen yok. Daha dün TOBB Ekonomi şurasında, “Yüksek faizle istihdam, üretim olmaz. Yatırımcılarımızı yüksek faize ezdirmeyeceğiz" dedi. Merkez Bankasının çiçeği burnundaki yeni başkanı faizi 4.75 baz puan birden artırarak %15'e çıkardı. E... Şimdi söyleyin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!


Merkez Bankası faizi tek seferde 4.75 puan artırınca sahibinin sesi ekonomistler ile sözde yandaş haber siteleri övgü/sitayiş yarışına girdiler. CB Erdoğan'ın faize olan düşmanlığı ne çabuk unutuldu böyle…


Merkez Bankası’nın faiz artışından piyasalar çok memnunmuş. Kim bu piyasa dedikleri biliyor musunuz? Küresel Yahudi sermayesinin Türkiye'deki acentası olan Sabetayist Yahudi para baronları!


SAADET PARTİSİ’NDEKİ SKANDAL VE PESPAYELİK GEÇMİŞTE HİÇBİR PARTİDE YAŞANMIŞ DEĞİL!


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gibi partisinin içi de son günlerde epey hareketli!


Milli Gazete'nin bugün sür manşetten verdiği O. NifakTürk'ün açıklamasına bakıldığında İngiliz Temel yönetimi ile O. NifakTürk'ün başkanlığını yaptığı YİK arasında parti içi iktidar kavgası var gibi görünüyor. Kavga İstanbul il başkanlığına atama ile ateşlendi.


SP Genel Merkezi tarafından görevinden alınan İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim ile yerine atanan Ömer Faruk Yazıcı arasında çatışma sürüyor. SP'nin İstanbul'da iki il başkanı var. Bravo doğrusu. Büyük vizyon buna denir!


İngiliz Temel, İstanbul il başkanından sonra, YİK Başkanı O. NifakTürk'ün bareti Hasan Bitmez'i de görevinden aldı. Bu kavga muvazaa mı, yoksa gerçek mi yakında kokusu ortaya çıkar!


TC tarihinde bir ilk yaşanıyor. SP'nin İstanbul'da iki il başkanı var. Böyle bir skandal ve pespayelik geçmişte hiçbir partide yaşanmış değil. Ama böyle bir rezaleti, Türkiye'deki İsrail medyası ve akademiyası görmezden geliyor.


İngiliz Temel, CHP-İP-HDP ile birlikte ortak Anayasa taslağıyla ilgili, "Siz, benim HDP ile ortak Anayasa çalışmalarında bulunacağıma inanıyor musunuz" dedi? "İngiliz tipi sekülerizm (dinsizlik) istiyorum" diyen biri neden HDP ile Anayasa taslağı hazırlamasın ki? Her iki taraf da seküler değil mi?


TÜRKİYE DÜNYA GÜNDEMİNDE, İLLÜZYONCU MEDYA DALGA DÜMEN PEŞİNDE!


ABD merkezli bir düşünce kuruluşunun 13 Arap ülkesinde yaptığı kamuoyu yoklamasında en beğenilen ülke sıralamasında Türkiye birinci çıktı. "Türkiye'nin dış politikası felaket" diyen İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının bir yalanı daha elinde patladı.


ABD, İsrail ve AB, Venezuela'da Maduro yönetimine savaş açtı. Türkiye tek başına Maduro yönetimine sahip çıktı. Sonuç ne oldu? Darbe püskürtüldü. Ve nihayetinde ABD, Venezuela'ya büyükelçi atadığını açıkladı. Yani Türkiye'nin desteklediği yönetime karşı Batı'nın toplu cephesi bile zarar veremedi.


Türkiye, Etiyopya'nın kuzeyinde isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesinin kontrol ettiği bölgeden 20 Türk vatandaşını başkent Addis Ababa'ya getirmeyi başardı. Oysa ABD ve Batı bölgeye henüz böyle bir girişimde bulunamadı!


İsrail, İran'ı Suriye'de 79 kez vurdu. Ama İran bir kez olsun İsrail'i vurmadı! Hani nerede İsrail-İran düşmanlığı! Siyonizm, 40 yıldır bölgede aynı tiyatroyu oynuyor. İran'ın dillere destan silahlı gücü sadece bölgedeki Sünni Müslüman devlet ve toplumlara mı işliyor?


Türkiye'nin Dağlık Karabağ zaferinden rahatsız ülkelerden birisi de İran. İranlı vekil Bigeş, "Türkiye ve Rusya perde arkası karar aldı. Yeni Osmanlıcılığı ihya amacıyla Nahçıvan koridoru açıldı" dedi. Dikkat ettiniz mi? İran bile Rusya'yı Türkiye ile işbirliği yapmakla suçluyor! Ya bizdeki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası ne diyor Rusya'ya?


Türkiye'nin bilgisi dahilinde Libya lideri Sarrac, kısa bir Mısır ziyareti gerçekleştirdi ve Sisi ile görüştü. Bu ziyaret, Arap medyasında "Türkiye ile Mısır arasında yeni bir sayfa açılıyor" manşetleri ile duyuruldu! Türkiye küresel bir dünya gücü. Bu gerçeği görenler tek tek safa katılıyor.


*****


Hindistan'da düzenlenen Gübre Festivalinde inekleri ilah edinen Hindular, şifa olduğuna inandıkları inek gübreleriyle tüm vücutlarını temizlediler. Türkiye'deki pagan Kemalist ritüellerindeki paradigma da Hindular ile aynı. Değişen bir şey yok.


*****


Geçmiş AK Parti iktidarlarında yıllarca genel başkanlık, başbakanlık, bakanlık, milletvekilliği, danışmanlık yapmış Bilderbergci Ali Babacan ile mustafi Ahmet Davutoğlu'nun CB Erdoğan ve hükümete yönelik serzenişlerinin, eleştirilerini toplumda hiçbir inandırıcılığı, albenisi yok!


*****


Bahreyn'li Gazeteci Emced Taha, "Hepimiz Siyonistiz" dedi. Türkiye'deki, "Hepimiz Ermeniyiz" diyenler bir anda gözümde zemzem ile yıkanmış kadar temiz geldi!


Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: İllüzyoncu medya ve akademiya ne kadar gizlese de Türkiye, dünyanın yeni patronu!"DİĞER HABERLER