Fıkra değil Ermenistan Genelkurmay Başkanı Gasparyan diyor: 3 günde cephanemiz bitti!

Fıkra değil Ermenistan Genelkurmay Başkanı Gasparyan diyor: 3 günde cephanemiz bitti!

Karabağ savaşında Ermenistan cephesinde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunan Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan, “Savaşın 3. gününden itibaren cephane sıkıntısı yaşamaya başladık. Uzun bir savaştan kaçınmayı teklif ettim. Çok ağır kayıplar verdik. Anlaşmayı kabul etmek zorunda kaldık” dedi.

Meşhur bir hikayedir. Savaşı kaybeden komutan hesap vermeye çağrılır. Anlat bakalım biz bu savaşı neden kaybettik, diye sorulur.


Komutan bunun pek çok sebepleri var size sıralayayım, demiş. Başlamış... Bir; cephanemiz bitti!


Karşısındaki, tamam dur gerisini anlatma... Cephane bittiyse zaten gerisini anlatmaya gerek yok demiş!


İşte Ermenistan Genelkurmay Başkanı Gasparyan da Türkiye destekli Azerbaycan karşısında neden kaybettiklerini açıklarken aynen böyle söyledi: 3. günde cephanemiz bitti! Çünkü Türkiye'nin üstün teknolojisi karşısında acizlerdi ellerindeki cephanelikler de SİHA'larla bir bir patlatıldı.


Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan, Karabağ savaşında Ermenistan cephesinde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Savaşın 3. gününden itibaren cephane sıkıntısı yaşamaya başladıklarını söyleyen Gasparyan, “Genel gidişat ile ilgili Güvenlik Konseyi’ne acil olarak bir rapor sundum. Savaşın durdurulması gerektiğini, aksi takdirde çok sınırlı olan kaynakların tükeneceğini ve müzakereler için elverişsiz şartlarımız olacağını belirttim. Bazı politikacılar, Genelkurmayımızı, gerçekçi olmayan bir analiz sunmakla suçladı” dedi."Çok sayıda insan gücünü ve askeri teçhizatı kaybettik"


Açıklamasında uzun bir savaştan kaçınılarak kısa sürede en ağır darbeyi vermeye odaklanılmasını tavsiye ettiğini belirten Gasparyan, çok sayıda insan gücünü ve askeri teçhizatı kaybettiklerini söyledi."Anlaşmayı kabul etmek etmek zorunda kaldık"


Ermenistan’ın yenilgiyi kabul etmesine de değinen Ermenistan Genelkurmay Başkanı, “Bu barış Ermenistan ordusu ve devletinin tüm imkanları gözden geçirildikten, durumun kapsamlı bir değerlendirmesi yapılarak kabul edildi. Çok kötü bir 'trajedi' arasında seçim yapmak zorunda kaldık. Biz çok kötü olanı tercih ettik. O gün hayatımın en kötü günüydü, benim için kişisel bir trajediydi” şeklinde konuştu.Bu Ermenistan'la yıllarca Türkiye'yi kandırdılar!


Herkes bilir. Lise zamanlarında Milli Savunma Dersleri vardı. Ordu'nun yüksek rütbeli isimleri askeri makam araçları ve emrindeki askerlerle okul bahçesine kadar girer, havayla sınıfa gelir, ders anlatırlardı.


İşte o askerlerin daha genç yaşlarda insanımıza anlattığı konulardan biri Türkiye'nin düşmanlarıydı.


O düşman ülkeler ise şunlardı: Yunanistan ve Ermenistan!


İsrail'den falan bahsedilmezdi. Zaten o çağlardan itibaren insanlara Yunanistan ve Ermenistan hikayelerinin anlatılma amacı gerçek düşman İsrail olduğunun ilerde bilinmesinin zorlaştırılmasıydı.


Öyle de oluyor. Bugün insanlara "Türkiye'nin karşısına kim çıkarsa çıksın arkasında mutlaka arkasında İsrail vardır. Türkiye'nin esas düşmanı İsrail" desen sana bön bön bakar! 


Hatta itiraz eder "Yunanistan ve Ermenistan" diyerek de düzeltmeye kalkar.


İşte yıllarca bize en büyük düşmanımız diye kakaladıkları Ermenistan'ın hali haberdeki gibi! Yunanistan'ın da ondan bir farkının olmadığını Doğu Akdeniz'de gördük.


Türkiye'deki İsrail tüm çabasını halkımızın ülkesine gerçekten düşman olan ülkenin İsrail olduğunu bilmemesi üzerine veriyor.


Çünkü halk bu yönde ne kadar çabuk şuurlanırsa İsrail'in ömrü de o kadar kısa olur!  

DİĞER HABERLER