Depremi iktidar düşmanlığına vesile olarak görenler ile muhaliflere saldırmak için arguman olarak kullananlar aynı kaba pisleyen habis urlardır

Depremi iktidar düşmanlığına vesile olarak görenler ile muhaliflere saldırmak için arguman olarak kullananlar aynı kaba pisleyen habis urlardır

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül'ün İzmir Depremi gündemi hakkındaki yorumu...

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül'ün gündem hakkındaki yorumu...


Depremi iktidar düşmanlığına vesile olarak görenler ile muhaliflere saldırmak için arguman olarak kullananlar aynı kaba pisleyen habis urlardır. Timsahın çift çeneleri


Yılmaz Yözdil, AK Parti depremlerle ilgili güvenlikli binalar yapılmasında başarısız dedi. Yani 80 yıldır binalar depreme dayanıklıydı da sorun son 17 yılda mı?


***


Paşinyan'ın Rusya'dan askeri destek istediği mektubuna, "Çatışmalar Ermenistan topraklarında değil" denilerek reddedildi. Ermenistan'ın hamisi Rusya diyenler nerede?


***


ALLAH İNANCI FITRATTIR


Deprem gibi büyük afetler, Allah'ın sonsuz ve sınırsız gücü/kudreti karşısında insanoğlunun ne kadar aciz, çaresiz, zavallı, hiç olduğunu idrak etmeye vesiledir. 


Depremde herkesin ağzından tek kelime çıkıyor; Allah. Allah inancı fıtrattır. Bazı insanlar fıtratını baskılar, vicdanıyla çatışır, taki dehşet bir imtihan ile yüzleşene kadar.


İzmir'de deprem anında kaydedilen görüntülerde insanların ağzından dökülenler: Allah, Ya Allah Ya Muhammed, Kelime-i Şehadet, Allah'ım yardım et.


Ey Rabbına karşı cahil, asi, şuursuz, aciz insanoğlu. Ağırlığı hiç diye tabir edilecek kadar küçük Koronavirus mikrobuna teslim oldun. İlahlaştırdıkların ne yapabildi?


Ey İnsanoğlu.. Allah'ı unutma pahasına taptığın malın, mülkün, makamın, servetin, ailen, nefsin deprem anında seni terk etti. Geriye dilinde/gönlünde sadece Allah kaldı.


Allah, Kur'an'da buyurdu. Biz, insanları zorluklarla imtihan ettiğimizde tüm benlikleriyle bize sığınıp teslim olur ve içtenlikle dua ederler. Belayı kaldırdığımızda bizi unuturlar.


***


İzmir'deki depremde yıkılmış bir bina enkazının altından 22 saat sonra anne ve 4 çocuğu kurtarıldı. Tonlarca beton/demir yığını altında insanı yaşatacak yalnızca Allah'tır.

DİĞER HABERLER