Türkiye tüm İslam toplumlarında yeniden diriliş ateşini yaktı

Türkiye tüm İslam toplumlarında yeniden diriliş ateşini yaktı

Gazetemiz Yazarlarından Mesud Akgül'ün gündem hakkındaki yorumu...

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül gündem hakkında yorumlarda bulundu...


İslam ve Hz. Peygamber (SAV) düşmanlığı yapan Fransa'ya yönelik İslam alemi organize ekonomik boykot yapınca, Fransa geri adım attı. Türkiye'nin küresel Sıyonist-Haçlı emperyalizm'ine yönelik başkaldırısı; sindirilmiş, korkutulmuş, iddiasiz tüm İslam toplumlarında yeniden diriliş ateşini yaktı elhamdülillah.


Türkiye; Suriye'de, Irak'ta, Doğu Akdeniz'de, Libya'da, Karabağ'da küresel Sıyonist-Haçlı ittifakı ile savaşıyor. Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası ekranlarda, "Ne yani Türkiye tüm Batı ile savaşacak mı" diyerek milletimize korku pompalıyor. Türkiye zaten sizin ilahlarınızla toptan savaşıyor zibidiler!


Türkiye'deki İsrail hokkabaz medyası ve akademiya unsurları, Batı'nın namütemahi imkanlarıyla mutlaka birgün Yeniden Büyük Türkiye'ye dur diyeceklerine inandıkları için ihanette ısrarcılar. Ancak pişman olacaklar. Hem de ne pişmanlık...


***


Damat bey ekonomiyi küresel sermayeye teslim etmiş


Geçen ay İsrail'de bir Sıyonist Think Tank kuruluşu, Erdoğan iktidarının aşil topuğunun ekonomi olduğu yazdı. $ 8, € 9,5 ₺'le oldu. Damat bey ekonomiyi küresel sermayeye teslim etmiş.


Damat beyin ekranlara çıkarak ekonomi ile ilgili konuşması, € ve $ kurunun yükselmesinden daha büyük bir tepki ile karşılanıyor toplumda. Bu gerçeği sadece biz mi görüyoruz!


***


Siyasi iktidarı ele geçirenler, fikri iktidarı sağlayamazlarsa


Siyasi iktidarı ele geçirenler, fikri iktidarı sağlayamazlarsa birgün mutlaka siyasi iktidarı da kaybederler. Fikri iktidar Türkiye'deki İsrail medyası ve akademiyası neredeyse 1 kg patates/soğana AK Parti'yi deviriyordu!


CB Erdoğan'ın AK Parti'nin fikri iktidarsızlığından şikayetçi olması gayet doğal ve haklı. Ama bir eksiği var. CB Erdoğan, " Milli Görüş gömleğini çıkardım" dediği gün fikri iktidar olma şansını zaten kaybetti. Yeniden giydiğini ilan eder mi? Çok zor.


***


"Azerbaycan yalnız değil" açıklaması zaten bize yetti


Azerbaycan CB Aliyev: Türkiye'nin savaşa müdahil olmasına gerek yok. "Azerbaycan yalnız değil" açıklaması zaten bize yetti. Böylece savaşa müdahil olup kazanç devşirmek isteyen başka ülkeler geri çekildiler.


Azerbaycan CB Aliyev: Türk F-16'ları hava üslerimizde konuşlanmış durumda. Başka bir ülkeden Azerbaycan'a saldırı olursa havalanacaklar.


***


Fransa'nın İslam'a ve Hz. Peygamber'e (SAV) hakaret etmesine suskun kalan ilahıyatçılar, tarikat ve cemaatler Esfel-i Safilin, Balhum Adal'dir. Bunlardan değil Mürşid-i Kamil, Mü'min bile olmaz.


***


Her iki taraf da fanatiklik yapıyor


AK Parti tabanı/seçmeni ile muhalefet partilerinin tabanı/seçmeni arasında davranış biçimi olarak fark yok. Her iki taraf da fanatiklik yapıyor. Her halükarda hak'kı üstün tutan, hak'tan taraf olan neredeyse yok gibi.


***


Hiçbir Milletvekilinde böyle bir şuur yok


RP Miletvekilleri, Erbakan'ın Refah-Yol hükümetinde ki rekor icraatlarını anlatmak için hiçbir gayret göstermediler. Mühim işleri vardı! AK Parti'nin 18 yıllık iktidarında yaptıklarını da anlatmak yalnızca CB Erdoğan'ın omuzlarında. Hiçbir Milletvekili'nde böyle bir şuur yok.


"CB Erdoğan niye hergün neden saatlerce tv ekranlarında konuşuyor" diyenler haksız. AK Parti üst yönetimi, Miletvekilleri iktidarın icraat, hizmet ve projelerini halka anlatmadıkları için CB Erdoğan da saatlerce konuşmak zorunda kalıyor.


***


Şiarı hak'kı üstün tutmak, hak'tan taraf olmak olmayan kitleler; Sıyonist medya ve akademiya'nın daimi müşterisi ve ihanetlerine alt yapı kaynağıdırlar.


***Ya İstiklal Marşı'nı okuyamayan karşı mahalle sakini olsaydı ne olurdu?


İstiklal Marşı'nı okuyamayan kokuşmuş mahalle sakinine diğer mahalle sakinleri sahip çıktı. Ya İstiklal Marşı'nı okuyamayan karşı mahalle sakini olsaydı ne olurdu?


***


Taassup, fanatizm, holiganlik yapan tabanın/seçmenin desteği asla kalıcı olmaz. Menfaati, çıkarı ve dünyalık hevesi ile davası arasında tercih yapması gerektiğinde düşünmeden nefsini seçer.


***


Halk civa gibidir


Siyasi partiler ve liderleri halka değil sadece hak'ka teslim olup güvenmeliler. Süleyman Demirel: "Halk civa gibidir. Hangi kaba boşalırsa onun şeklini alır."

DİĞER HABERLER